Americké limity spotřeby pro rok 2025 potvrzeny, dnešní auta je těžko přežijí

 | 15 příspěvků | 31.8.2012 Miro Mihálik
Reagovat

krysa

2025 je poněkud daleko. Ne.. | 31.8.2012 11:37reagovat
avatar

2025 je poněkud daleko. Nemusí být ani USA ,ne tak auta :-)

Nepřihlášený Honza42

Je příznačné, že lidé, kte.. | 31.8.2012 11:54reagovat
avatar

Je příznačné, že lidé, kteří se děsí toho co bude zítra, plánují to, co bude za 15 let.

Nepřihlášený Milo

Mně přijde, že tyhle článk.. | 31.8.2012 11:59reagovat
avatar

Mně přijde, že tyhle články píše někdo mimo realitu. Snad se všichni shodneme, že šetřit ropou se musí a že američané jí plýtvají nejvíce na světě. To že chtějí američané omezit dovoz ropy ze zahraničí je úplně normální a zcela v pořádku a bez podobných řešení to nepůjde. Bude se snižovat objem motorů a počet válců a bude přibývat elektromotorů. Při konstantních rychlostech (většina času provozu vozidla) to přináší dost přesvědčivé výsledky. Jestli díky tomu zmizí ty americké zrůdy (mega pickapy a SUV), tak komu to vadí? Těm chodcům a řidičům ostatních vozidel co při srážce s nimi nemají šanci? Možná díky podobným opatřením konečně vzniknou o něco lepší akumulátory a vznikne více automobilů na LPG/CNG.

A ty keci o svobodě volby si nechte na jindy. Američtí vojáci umírají v boji, aby si mohli vozit amíci své tlusté zadky ve zbytečně mohutných autech - to už vnímá i americká veřejnost a proto bere šetření ropou jako smysluplné.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honza42

Pokud vím, tak ty velké pi.. | 31.8.2012 12:13reagovat
avatar

Pokud vím, tak ty velké pickupy byly odpovědí amíků na podobné regulace v minulosti, protože se na malé náklaďáky tyhle blbosti (tolik nebo vůbec) nevztahovaly.

Pokud se má něčím šetřit, tak se to v civilizovaných společnostech dělá cenou. Zatímco totality a režimy válečné či zhroucené zavádějí přídělové systémy.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Milo

Reakce na: Pokud vím, tak ty velké pi.. | 31.8.2012 12:23reagovat
avatar

Za ropné krize byly přídělové systémy v hodně zemích a ty chytřejší politici si to pamatují a chtějí se tomu vyhnout. Zdražit pohonné hmoty je jen další možnost a když podobná opatření nepomohou, tak se toho dočkají. Však i v USA už nestojí benzín tak málo jako před lety.

Nepřihlášený ano(n)ym

2milo: sice nevím čím jezd.. | 31.8.2012 12:40reagovat
avatar

2milo: sice nevím čím jezdíš, ale měl bys určitě přestat, já si totiž pro změnu myslím, že taky tvůj povoz je zrůda, a proto by měl zmizet... chjo, to je logika

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Milo

Reakce na: 2milo: sice nevím čím jezd.. | 31.8.2012 12:51reagovat
avatar

Můj povoz je pro chodce a všechny ostatní účastníky silničního provozu objektivně lepší než ty přerostlá monstra, takže tvoje logika selhala. Zrůdou myslím vše co je extrémně neekologické, nepřátelské vůči okolí a co je nejhorší, pro většinu majitelů zbytečné - SUV, Pickapy.

Nepřihlášený ano(n)ym

2milo: jak tak registruji.. | 31.8.2012 13:00reagovat
avatar

2milo: jak tak registruji tvoje argumenty, jistě budeš schopen pádně podat svůj pohled na tu správnou velikost a spotřebu auta také pumpičkářům, pro ně taky objektivně jezdíš v přerostlém monstru

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Milo

Reakce na: 2milo: jak tak registruji.. | 31.8.2012 14:02reagovat
avatar

Na kole jezdím často, ale všichni musí uznat, že na určité vzdálenosti a za určitého počasí se na kole jezdit nedá. Až budou v mém městě perfektně udržovaná a hustá síť cyklostezek, tak klidně budu jezdit ještě častěji. Jinak souhlasím s argumentem, že bicykl je ekologicky špica a z hlediska nebezbečnosti pro své okolí to samé, ale nevyvrací můj argument ohledně zbytečnosti SUV. Legacy Outback zvládne hodně a komu nestačí ani to ať si koupí Patrol nebo Wrangler - SUV je pro pozéry.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jouza

Sam nyni jezdim ve voze kt.. | 31.8.2012 14:12reagovat
avatar

Sam nyni jezdim ve voze ktery ma mensi prumernou spotrebu nez ktera bude v americe za x let ... tak proc by vyvoj nemohl pokrocit..

add umirani americkych vojaku ... oni neumiraj proto aby meli doma co tankovat ... oni bojuji za to aby to co doma tankujou bylo LEVNÉ ...

Nepřihlášený paprk

Reakce na: Mně přijde, že tyhle článk.. | 31.8.2012 14:15reagovat
avatar

Jsi krásná ukázka medii zmasírované ovečky. To co zde píšeš, jsou medii denně podávané dávky závisti, oblbování a dezinformací.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ano(n)ym

Reakce na: Na kole jezdím často, ale.. | 31.8.2012 15:07reagovat
avatar

Tu nejde o velikost, schopnosti, barvu, výkon, počet kol..., ale o to, ať si každý koupi na ježdění, co chce a nenutí svůj názor jiným. Pochopit to ovšem asi bude poněkud komplikované.

karelpipa

už skoro začínam verit, ze.. | 31.8.2012 21:25reagovat
avatar

už skoro začínam verit, ze tohle neni jen nahoda a je v planu neco vetsiho.

Nepřihlášený david

co si ta americká vláda vůb.. | 1.9.2012 16:08reagovat
avatar

co si ta americká vláda vůbec o sobě myslí? at začnou někde uplně jinde, toto je jen tah který neublíží veřejnosti napřímo, ale oklikou přes automobilky. žádná americká vláda by si nemohla zdvihnout daně z benzínu tak jako máme tady v evropě,to by jich tam ukamenovali. jejich směšných 5% daně zdvihnout na našich více jak 50% ..to by byla hodně rychlá smrt.......ale jak by to srazilo ceny ropy po celém světě to by bylo něco......amíci by museli začít šetřit, klesla by spotřeba a tím pádem ceny....šejkové by přestali vydělávat nehorázně neúměrné peníze a všem by se žilo o něco líp. ...strašně rád bych tady napsal celou řádku nadávek směrem k americe, ale to se nesmí :)

Nepřihlášený Miii

Reakce na: Jsi krásná ukázka medii zm.. | 2.9.2012 16:08reagovat
avatar

Příště zkus napsat nějaký konkrétní argument v čem se mýlí.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif