BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní

I u nás stále častější forma financování pořízení nového vozu má svá úskalí, upozorňuje fanda a youtuber v jedné osobě. U BMW si pořídil novou M4.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní

3.6.2019 | Mirek Mazal

BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní

/

I u nás stále častější forma financování pořízení nového vozu má svá úskalí, upozorňuje fanda a youtuber v jedné osobě. U BMW si pořídil novou M4.

Riccardo Senior stojící za automobilovým kanálem LivingLiveFast na Youtube si loni u BMW pořídil novou M4 Competition. Nebylo by na tom nic až tak zvláštního, kdyby při tom nesáhl po tamní obdobě operativního leasingu, i u nás stále častější formě financování auta. Autor videí si vyzvedl sportovní kupé a podepsal smlouvu, která ho zavazuje složit počáteční vklad následovaný měsíčními splátkami. Na konci dohodnutého období má Brit možnost tmavé BMW odkoupit, to je ale spíše teoretická možnost. Většina lidí auto poté automobilce zase vrátí a za podobných podmínek užívá zase nové.

Potíž této formy financování vozu je, že jde v podstatě jen o pronájem. Auto tedy po celou dobu kontraktu zůstává majetkem společnosti zajišťující celé financování, zde přímo automobilkou, která si hlídá, aby její majetek neztrácel na hodnotě. Je to logické - pokud ji jednoho dne zase přistane na firemním parkovišti a bude jej muset prodat, chce, aby se prodalo co nejdráže a obchod se jí vyplatil. Na znehodnoceném autě by mohla i prodělat.

Přesně to se stalo problémem v případě Riccardovy M4, který si zjevně dostatečně neprostudoval podmínky financování. BMW se mu tak na základě jím publikovaných videí ozvalo s tím, že hrubě porušil podmínky smlouvy. Nastavená pravidla dalece překračuje například zabudováním neoriginálního hybridního turbodmychadla, vstřikování methanolu, výfukovým systémem Armytrix a různými dodatečnými doplňky karoserie instalovanými bez souhlasu BMW. Pronajatý vůz nyní dosahuje výkonu zhruba 730 koní (537 kW), což je nárůst o 280 koní oproti standardu.

Automobilka na to Riccarda neupozorňuje, na základě výše popsaného mu s okamžitou platností zrušila financování vozu a zaslala výzvu k doplacení kompletní ceny automobilu do 7 kalendářních dní. Krutou týdenní lhůtu na složení celé částky do hodnoty 60 tisíc liber (1,7 milionu Kč) youtuber stěží dodrží. Pakliže sumu nezaplatí, vozidlo mu bude odebráno, prodáno a ze získaných peněz budou urovnány zbylé pohledávky. A neděláme si iluze, že se automobilka v případě takto upraveného stroje bude snažit o bůhvíjak výhodný prodej.

Riccardo o tomto problému natočil video, ve kterém upozorňuje na úskalí uvádění leasingových aut do nesériového stavu. Bere to, jak to je - uvědomil si vlastní chybu a uznává, že auto technicky vzato nevlastní a musí respektovat podmínky stanovené majitelem. Pokud tedy máte nebo plánujete pořídit si vůz touto cestou, zvažte, zda s ním zvládnete žít v jeho sériovém stavu. Pokud byste jej chtěli výrazněji upravit, před odkupem auta do soukromého vlastnictví to to bude stejný problém jako u Riccarda.


BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní - 1 - Hrozba zabaveni BMW na operativni leasing 01BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní - 2 - Hrozba zabaveni BMW na operativni leasing 05BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní - 3 - Hrozba zabaveni BMW na operativni leasing 06BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní - 4 - Hrozba zabaveni BMW na operativni leasing 08BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní - 5 - Hrozba zabaveni BMW na operativni leasing 09BMW zrušilo financování youtuberova auta poté, co ho upravil na 730 koní - 6 - Hrozba zabaveni BMW na operativni leasing 10
Riccardo Senior se rozpovídal o úskalí úprav jeho pronajatého BMW M4 Competition. Automobilka mu v reakci na to zrušila financování a chce zaplatit celou ceu vozu, nebo mu jej odebere

Zdroj: LivingLifeFast@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše