Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás

Nejde o jedno konkrétní auto, ale o obecně mnohem výhodnější nabídku ojetých škodovek tohoto typu. I těch, které jsou staré jen pár let a ve stejné generaci se dál nabízí jako nové.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás

3.10.2018 | Mirek Mazal

Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejde o jedno konkrétní auto, ale o obecně mnohem výhodnější nabídku ojetých škodovek tohoto typu. I těch, které jsou staré jen pár let a ve stejné generaci se dál nabízí jako nové.

Škoda Octavia RS třetí generace udělala velký skok dopředu z hlediska dynamiky, jízdních vlastností i celkového naladění, což jsme náležitě ocenili už při jejím uvedení na trh a později se ještě několikrát přesvědčili, že nás nešálily smysly. Škodovka nechtěla za tuto verzi nikdy horentní sumy, zvlášť vzhledem k tomu se ale u nás ceny i nejdostupnějších ojetých kusů drží hodně vysoko. Ne všude ovšem ojeté škodovky platí za něco jako zlaté rouno a totéž tam lze koupit o mnoho levněji.

Řeč je už tradičně o Velké Británii, kde sice Škody mají rádi, za modlu tam ale neplatí. A co je možná podstatnější, ojetá auta jsou tam obecně levnější a vzhledem k jejich komplikovanějšímu použití v jiných zemích (volant vpravo je pro většinu lidí překážkou, i když konverze nebývá ani složitá, ani drahá), nemají ceny takovou tendenci se vyrovnávat s těmi v okolních zemích vlivem exportu a importu. Už dříve jsme upozorňovali na to, že rozdíly v cenách mezi českými a britskými ojetinami Octavie RS druhé generace jsou enormní, ony jsou ale nemalé i u třetího provedení vozu, který je stále aktuálním zbožím.

Na pokles cen nás upozornil Matt Kimberley z Car Throttlu, který sám vlastní zmíněnou druhou generaci RS. Matt tehdy zvolil Škodu jako alternativu k Subaru a zakoupením českého kombi uspokojil všechny své potřeby včetně bankovního konta. Od té doby očkem monitoruje britský trh, proto z jeho strany přišlo hlášení, že ojeté, nebourané a nezhuntované Octavie RS III se konečně s cenou dostávají i pod 10 000 liber (290 000 Kč). To je u nás něco zcela nemyslitelného.

Na britských ostrovech se za lákavou cenu 9 995 liber (289 500 Kč) nabiźí například čtyři roky starý liftback bílé barvy vybavený automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG a benzínovým motorem EA888. Schopný agregát má za sebou 172 680 kilometrů během čtyř let na cestách. To jistě není málo, vůz po prvním majiteli se ale tváří jako ochotný sloužit bez problémů dál. A za cenu pod 300 000 Kč je to zajímavý tip ke koupi.


Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 1 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 01Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 2 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 02Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 3 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 03Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 4 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 04Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 5 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 05Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 6 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 06Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 7 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 07Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 8 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 08Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 9 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 09Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 10 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 10Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 11 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 11Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 12 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 12
Taková Octavie RS se v Británii prodává v přepočtu za 290 tisíc Kč, u nás nic takového zdaleka nekoupíte

Matt tak opět českému čtenáři ukázal, jak drahé jsou ojeté Škody v České republice. Dokonale stejného „českého soupeře” jsme nenašli, ale pokud se budeme držet roku výroby, převodovky, motoru a přibližně stejně vysokého nájezdu, tak relevantní kandidát v podobě černého kombi vyjde v tuzemsku na 439 000 Kč. To by stačilo na benzínový dvoulitr z roku 2014 v provedení kombi s tmavým lakováním karoserie a automatem. Téměř stejné vozy se od sebe liší o 149 500 Kč a 35 procent ve prospěch anglického výběru.

Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 13 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 13Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 14 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 14Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 15 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 15Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 16 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 16Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 17 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 17Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 18 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 18Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 19 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 19Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 20 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 20Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 21 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 21Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 22 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 22Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 23 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 23Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 24 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 24
Je až absurdní, že čtyři roky stará Octavie RS s téměř 200 tisíci km stojí v ČR okolo 440 tisíc, nová začínala kousek na 600 tisíci

Nejde tu o jedno auto, vybírat můžete ze stovek dostupných vozů a citelně méně stojí všechny, ať už preferujete jakoukoli specifikaci. Dalším příkladem budiž být červená prostornější verze. Za La Manchem benzínová Octavia RS rudé barvy z roku 2014 vyjde na 11 450 liber, což je dle aktuálního kurzu 331 700 Kč. Součástí je manuální převodovka a na budíku udávaný nájezd 143 230 kilometrů.

Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 25 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 25Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 26 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 26Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 27 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 27Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 28 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 28Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 29 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 29Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 30 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 30Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 31 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 31Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 32 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 32Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 33 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 33Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 34 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 34Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 35 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 35Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 36 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 36
Lépe působící červený kombík s nižším nájezdem za 330 tisíc korun je z českého pohledu krásná nabídka

Pohledem do českých autobazarů se minimálně rokem výroby, převodovkou a koncepcí vyrovná modré kombi. Škoda Octavia RS z roku 2014 najela zatím 158 410 kilometrů a její prodejní cena je stanovena na 449 900 Kč čili celkem o 118 200 Kč a znovu asi třetinu více, než vychází pořizovací cena červené britské zástupkyně v našem srovnání.

Něco takového podle nás už stojí za promyšlení i předělání volantu s pedály na správnou stranu. Vzhledem k obecné připravenosti vyráběných aut pro volant na obou stranách vyjde taková konverze na nízké desetitisíce korun, rukama domácího kutila i levněji. U moderních aut odpadá i spousta dříve nutných modifikací - například světlomety pouze stačí přenastavit na pravostranný provoz v palubním menu...

Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 37 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 37Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 38 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 38Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 39 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 39Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 40 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 40Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 41 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 41Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 42 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 42Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 43 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 43Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 44 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 44Chcete ojetou Škodu Octavia III RS? Může být vaše i o třetinu levněji než u nás - 45 - Skoda Octavia RS III porovnani cen Anglie 45
I český ekvivalent vypadá dobře, je ale o hodně dražší. Nákup v Británii znovu stojí za zamyšlení

Inspirace: Car Throttle, Zdroje: Auto Trader, SAuto

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše