Co se stane, když do dieselu nalijete benzin? Nebo do benzinu naftu?

 | 19 příspěvků | 3.8.2017 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený lvy

No nevím, ale dneska mají.. | 3.8.2017 19:38reagovat
avatar

No nevím, ale dneska mají ochranu tankování špatného paliva i diesely. To byste v redakci mohli vědět ne?

Nepřihlášený mr

presne tak. do meho diesel.. | 3.8.2017 20:19reagovat
avatar

presne tak. do meho dieseloveho Mondea diky lamele na nadrzi benzin nenacepuje ani zena ;]

Nepřihlášený Arni

V palivovom systéme diesla.. | 3.8.2017 20:39reagovat
avatar

V palivovom systéme diesla je viac ako 2 litre nafty,takže spočiatku jazdil na naftu a nie na benzín.Keď začal mať motor problémy, tak až vtedy nasal benzín.

Nepřihlášený hery71

nikdy nejde natankovat naf.. | 3.8.2017 20:49reagovat
avatar

nikdy nejde natankovat naftu do benzinového auta, protože pistol na naftu je moc velká a nevejde se do hrdla nádrže, benzin v naftě je celkem běžná praxe

Nepřihlášený Petr

Když nalejes do disela ben.. | 3.8.2017 20:53reagovat
avatar

Když nalejes do disela benzin nalej do nej i pul litru oleje a jedes jako galan bez problemu .Kdysi davno do autobusu a kamacu lili vzdy trochu benzinu v zimě nechápu proc to nikdo nevi

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Arni

Reakce na: Když nalejes do disela ben.. | 3.8.2017 21:13reagovat
avatar

Benzín znižoval bod tuhnutia. Teraz v moderných diesloch by som to nerobil,lebo benzín zníži aj cetanove číslo, potom dochádza k detonacnemu horenia t.j.vznieti sa skôr ako má.

Nepřihlášený aaa

starý káry- 3-5 barů benzi.. | 3.8.2017 23:13reagovat
avatar

starý káry- 3-5 barů benzin ,diesel 160-230barů. proč by to nejelo ?

Nepřihlášený Ian

Do mého naftáka na zimu kd.. | 4.8.2017 05:51reagovat
avatar

Do mého naftáka na zimu když tankuji plnou nadrž 60 litru... klidne 3 litry benzinu.

Nepřihlášený MJ

Co to je za clanok??? A ve.. | 4.8.2017 08:39reagovat
avatar

Co to je za clanok??? A veta pod fotom "nafta například za normáního tlaku a teploty nehoří". Definujet mi normalny tlak a teplotu??? ... pri atmsferickom tlaku a pokojovej teplote nehori ani benzin a mnoho vysokohorlavych a vybusnych latok!!! Odbornost nadovsetko ...

Nepřihlášený Josef

Reakce na: Když nalejes do disela ben.. | 4.8.2017 11:40reagovat
avatar

Benzín se do nádrže s naftou přidával v zimě,aby rozpustil parafín,co se při větších mrazech tvoří v naftě,Ale asi tak litr do dvaceti nafty.Jinak benzín v naftě způsobil vypálení vstřikovacích trysek,které se pak musely vyměnit.Bylo to u klasického řadového čerpadla,jak by dopadlo rotační neboPD nevím.

Nepřihlášený Hokky

Již dlouho nechápu, že něk.. | 4.8.2017 17:12reagovat
avatar

Již dlouho nechápu, že někdo platí panu Bednáři za ty jeho šílený články. V lepším případě to píše zadarmo, ale to na obsahu nic nemění.

Nejvíc mě dostal blábol, že nikdo neví proč se dával do nafty benzín. ?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr

Ano je to tak , při vzájem.. | 5.8.2017 16:56reagovat
avatar

Ano je to tak , při vzájemném popletení paliva pokud je řidič alespoň trochu inteligent a nepřemlouvá auto k jízdě když se zastaví ,tak se nic nestane . Nafta v benzínu vůbec nic neudělá , pokud nechcete tahat peníze ze zákazníka , protože právě nafta se používala k proplachování velkoobjemových cisteren na přechod olovnatých benzínú na bezolovnaté ,kdy nepatrný zbytek olova doslova dokázal zlikvidovat katalyzátor.Nafta pouze promaže palivovou soustavu ale nelze ji zapalovat v zážehovém motoru z fyzikálních důvodů, stačí vyčerpat nádrž nalít benzín a pustit čerpadlo aby se to promísilo . Obráceně je to horší benzín do dieselu ale také to není katastrofa , protože benzín se vám nevznítí ani pod tlakem jak je tomu u naftových motorů z fyzikálních důvodů. Ta nafta se většinou zastaví sama už při větší koncentraci benzínu v naftě. Ty součástky vsrřikovacího systému jso tak promaštěné ,že se ten motor díve zastaví , než dojde k poškození třecích ploch , problém nastává pokud si mechanik usnadŇuje práci . Je potřeba palivo - benzín odsát , pak nalít naftu , vytlačit naftou zbytek benzínu z palivové soustavy až ke vstřikovačům buď pomocí čerpadla v nádrži nebo sekundárním externím čerpadlem a vyměnit palivový filtr. Poté motor ochotně nastartuje. Některé značkové servisy vyměňují vstřikovací soustavu , že nemohou dát na opravu záruku atd. ale je to tahání peněz. Pokud se v soustavě objeví kovové šupiny , není to z jednoho natankování , ale už je tam něco načatého. Jinak benzín se do nafty přidával na zimu do 20% podílu pro teploty pod minus 10st C , bylo to i servisních návodech , já doporučuji v našich klimatických podmínkách při teplotách pod -10 přidávat 1-2L na 50L nafty nejsou problémy s parafíny a jsou lepší starty.

Nepřihlášený V12

Viem o niekolkych pripadoc.. | 7.8.2017 13:35reagovat
avatar

Viem o niekolkych pripadoch, ked benzin v diesli odpisal cerpadlo, to zacalo tlacit piliny do vstrekovacov a odisli aj tie. Cast z tych pripadov boli chulostive Delphi systemy, druha cast zasa Siemens, ktore sa v tom case este nedali repasovat. Takze vymena komplet celeho palivoveho systemu za neskutocne prachy. V jednom pripade mesiac pred incidentom vymeneny filter, bez stop pilin v nadobe, po natankovani benzinu do takmer prazdnej nadrze a jazdeni az do zastavenia motora odtah do servisu, vymena filtra a nadoba mala uz dno zanesene pilinami. Cerpadlo (Bosch) na repas, po par tisic km sli do kytek aj vstrekovace. Takze opat repas, komplet oprava za vcelku priaznivych 1500 EUR...

Nepřihlášený Chuan Perverez

Reakce na: Již dlouho nechápu, že něk.. | 10.8.2017 16:10reagovat
avatar

Náklaďáky měly i nádobku, kde se dávala pro zimní start kapsle s lihem, stejně jako třeba autobusy RTO.

Nepřihlášený Napuram

Když jsem se svým starým T.. | 12.8.2017 08:19reagovat
avatar

Když jsem se svým starým TDS (rotačka Bosch) jezdil na friťák, tak jsem ho vždycky ředil benzínem cca. 1/10 za tepla, v zimě 5/5/1 (friťák/nafta/benzín). A chrochtal si léta spokojeně, než mi ho kámoš rozstřelil. Zase ale těma oldschool vstřikovačema proletěl i hranolek..

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše