CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí

Vcelku překvapivé výsledky má pro letošní rok tradiční studie magazínu, který staví výlučně na poznatcích svých předplatitelů a vlastních testech koupených aut. Odpadlíci nepřekvapí, na čele by ale málokdo čekal Mazdu a BMW.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí

19.2.2021 | Petr Prokopec

CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí

/

Foto: Alfa Romeo

Vcelku překvapivé výsledky má pro letošní rok tradiční studie magazínu, který staví výlučně na poznatcích svých předplatitelů a vlastních testech koupených aut. Odpadlíci nepřekvapí, na čele by ale málokdo čekal Mazdu a BMW.

Jednou jsi dole, jednou nahoře, říká se. Své o tom musí vědět Mazda, s jejíž malé SUV CX-3 je nejméně uspokojivým autem ze všech a znovu by si jej koupilo nejméně současných majitelů. Stojí za tím hlavně nekvalitní jízda a malý vnitřní prostor, ne všechny Mazdy ale dopadají tak špatně. Právě naopak jako značka dopadla v jiné studii téhož magazínu Consumer Reports (CR) nejlépe ze všech.

Dnes si totiž posvítíme na automobilky, které podle studie CR vyrábí nejlepší a nejhorší auta obecně. A právě v tomto žebříčku se Mazda ocitla na úplném vrcholu, neboť si meziročně polepšila o tři příčky. Z trůnu tak sesadila Porsche, které se navíc ze čtvrté pozice musí dívat na záda jak třetího Subaru, tak i druhého BMW. Navíc má těsně za sebou pátou Hondu, která se vůči loňskému hodnocení zlepšila o neskutečných deset příček.

Jízdně cokoliv od Porsche všechny zmíněné konkurenty překonává, jízda nicméně je pouze jedním ze čtyř kritérií, na kterých Consumer Reports staví finální verdikt. K tomu je brán ohled na předpokládanou spolehlivost, stejně jako na již zmíněnou spokojenost zákazníků a rovněž na bezpečnost. Kromě toho americký magazín ještě sleduje ekologickou stránku, ta je však hodnocena separátně a na celkové výsledky nemá vliv. Zajímavé přitom je, že jakkoliv s Mazdou CX-3 lidé příliš spokojeni nejsou, automobilku jako celek CR posílá vzhůru, na rozdíl od BMW.

Mnichovská automobilka je přitom stejně jako Subaru na štíru s předpokládanou spolehlivostí, v rámci jízdního testu ale již obě značky válí. Ta japonská se pak může pochlubit i dvěma „zelenými“ modely oproti jednomu Němci. Nicméně pokud řeč přijde na doporučení, pak je to znovu Mazda, kdo vítězí. Ze sedmi testovaných vozů totiž Consumer Reports schvaluje naprosto každý, zatímco u BMW je to deset modelů ze dvanácti, u Subaru pak pět ze sedmi a v případě Porsche tři ze čtyř.

Čelo žebříčku tím máme probrané, přesunout se tak můžeme na jeho chvost. Nicméně ještě předtím v rychlosti probereme opravdu neskutečný propad prémiových značek Genesis a Lincoln. První si meziročně pohoršila o 13 a druhá dokonce o 15 příček. V obou případech za tím stojí hlavně zhoršená předpokládaná spolehlivost, což je překvapivé hlavně u Korejců. Ti totiž společně s Porsche podobným studiím obvykle vládnou.

Dolů pak kvůli kvalitě zamířila i Tesla, v jejímž případě Consumer Reports doporučuje už jen jeden jediný model ze čtyř nabízených, přičemž na úplném chvostu najdeme Land Rover a Alfu Romeo. Italská značka je pak sice nejhorší, chlubit se však může jak spokojenějšími zákazníky, tak i lepšími jízdními vlastnostmi. Ovšem ani tak není ani jeden ze dvou testovaných vozů doporučován, u Britů se pak Američané mají vyhnout všem sedmi.

Kompletní pořadí nejhorších a nejlepších značek aut pro rok 2021 dle CR


CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 1 - Nejhorsi nejlepsi znacky aut Consumer Reports 2021 tab 01CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 2 - Nejhorsi nejlepsi znacky aut Consumer Reports 2021 tab 02
Zdroj dat: Consumer Reports, Grafika: Autoforum.cz

CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 3 - Mazda 3 2019 SkyActiv-X oficialni sada 05CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 4 - Mazda 3 2019 SkyActiv-X oficialni sada 06CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 5 - Mazda 3 2019 SkyActiv-X oficialni sada 11CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 6 - Audi A5 vs BMW 4 Coupe 2021 Carwow souboj 04CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 7 - Audi A5 vs BMW 4 Coupe 2021 Carwow souboj 05CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 8 - Audi A5 vs BMW 4 Coupe 2021 Carwow souboj 06
Zatímco Mazda a BMW žebříčku nejlepších značek dle Consumer Reports vládnou... Foto: Mazda/BMW

CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 9 - Land Rover Defender 110 2020 oficialni 09CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 10 - Land Rover Defender 110 2020 oficialni 06CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 11 - Land Rover Defender 110 2020 oficialni 13 CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 12 - Alfa Romeo Giulia a Stelvio 2020 prodeje mizerie 09CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 13 - Alfa Romeo Giulia a Stelvio 2020 prodeje mizerie 12CR jmenoval značky nejlepších a nejhorších aut, na chvostu jsou ty vyhlášené nespolehlivostí - 14 - Alfa Romeo Giulia a Stelvio 2020 prodeje mizerie 14
...Land Rover a Alfu Romeo najdeme již tradičně na spodku žebříčku. Foto: Land Rover/Alfa Romeo

Zdroj: Consumer Reports

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše