Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře

Stalo se skoro neuvěřitelné, bezpečnostní složky nezametly tragickou nehodu policejního Passatu u Dobříše pod koberec. Pykat za ní má policista.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře

16.8.2012 | Walter Kraft | 7 příspěvků

Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stalo se skoro neuvěřitelné, bezpečnostní složky nezametly tragickou nehodu policejního Passatu u Dobříše pod koberec. Pykat za ní má policista.

Je to bohužel už dobře známý příběh. V květnu došlo na výjezdu z Dobříše směrem na Prahu ke střetu neoznačeného policejního Volkswagenu Passat s třiadvacetiletým motocyklistou. Následky byly tragické - mladý řidič po nárazu do boku policejního vozu na místě zemřel.

Policie tehdy odmítala o případu cokoli říci, a tak jsme ve strachu ze snahy policie a přidružených složek zamést celou věc pod koberec vydali do Dobříše sami a na místě pár jednoduchými pokusy snadno zjistili, že nehoda nemohla vzniknout jinak než velmi náhlým otočením policejního vozu, pravděpodobně za změřeným řidičem jedoucím v protisměru.

Snad jsme tím i pomohli tomu, že byl případ řádně vyšetřen a pozdější rekonstrukce došla ke stejným závěrům. Zvlášť tristním se pak ukázalo být odhalení, že se policisté zbrkle a nebezpečně otáčeli za řidičem, který jel pouhých 63 km/h, v daném místě naprosto bezproblémovou rychlostí. Ani tento krok naštěstí nebyl poslední, dnes vyšlo najevo, že Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zahájila trestní stíhání řidiče Passatu za zabití z nedbalosti.

„Vyšetřování události přešlo ve stíhání policisty. Záleží na dalším vývoji, zda nakonec předáme případ k soudu s návrhem obžaloby,” řekla pro iDnes.cz mluvčí GIBS Radka Sándorová. Pokud se tak stane, muži hrozí za způsobený skutek až šestileté vězení.

To už se pomalu zdá být jako dobrý konec, ale s takovým závěrem se nespokojíme. Netoužíme po krvi, nevoláme po tom, aby policista šel za svou hloupou chybu za každou do vězení, to už nikomu nepomůže. Přejeme si sice, aby dotyčný nikdy nemohl znovu dělat tuto práci, neboť riskovat podobný omyl zkrátka není možné, především ale chceme, aby si z této události vzala ponaučení policie jako taková a to nejen v Dobříši, ale i v Jižních Čechách, v Praze a všech dalších koutech republiky, kde dále páchá totéž každý den. Akorát bez následků. Zatím.

Něco podobného se přitom nesmí znova stát a všichni víme, že se to nestalo náhodou. Podobným tragédiím jde policie vstříc stylem své práce, nesmyslným naháněním hřešících řidičů v plném provozu. Chodit dále s tímto džbánem pro vodu znamená jen čekat na to, až ucho znovu utrhne. My o podobných tragédiích už nikdy psát nechceme a není zase tak těžké jim do budoucna zabránit. To by ale někdo z vedení policie musel chtít, že pane Tržile?


Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 1 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 01Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 2 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 02Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 3 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 03Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 4 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 04Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 5 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 05Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 6 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 06Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 7 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 07Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 8 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 08Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 9 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM 09Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 10 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM rekonstukce 01Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 11 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM rekonstukce 02Inspekce stíhá řidiče policejního Passatu za zabití motorkáře - 12 - Nehoda Dobris VW Passat policie KTM rekonstukce 03
Místo květnové nehody krátce po ní a při pozdější policejní rekonstrukci. Zdá se, že snaha nenechat celou událost zapadnout měla smysl...

Zdroj: iDnes, Foto: Autoforum.cz, repro TV Nova

Walter Kraft

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše