Jak elegantně udržet jídlo teplé, když si ho do auta kupujete na doma?

Různé drive-iny jsou tu hlavně proto, abychom se mohli najíst přímo v autě, pak takový problém neřešíte. Ale co když si chcete jídlo dovézt až domů?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Jak elegantně udržet jídlo teplé, když si ho do auta kupujete na doma?

9.12.2017 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Jak elegantně udržet jídlo teplé, když si ho do auta kupujete na doma?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Různé drive-iny jsou tu hlavně proto, abychom se mohli najíst přímo v autě, pak takový problém neřešíte. Ale co když si chcete jídlo dovézt až domů?

Možná jsme příliš uspěchaní a příliš zpohodlnělí zároveň, ale děláme to. Když se třeba po náročném pracovním dnu a stovkách ujetých kilometrů vracíme zpět k domu, kde nás z jakéhokoli důvodu nečeká teplá večeře, zajít si na něco do restaurace se zdá jako dobrý nápad. Čekat už se nám na nic nechce, takže fast-food vypadá jako lepší řešení, jenže vysedávat kdesi v restauraci nebo trávit další čas v autě, to také není to pravé ořechové. A tak se nabízí jakási zlatá střední cesta - koupit si jídlo v nějaké restauraci rychlého občerstvení přímo do auta, ale odvézt si ho domů a tam si ho v klidu sníst.

Máte-li McDonald's, KFC nebo jakýkoli podobný podobný podnik s možností nakupovat do auta hned za rohem, tento problém neřešíte, jakmile to ale od něj máte domů jen o kousek dál, hrozí, že si jídlo domů dovezete studené. Můžete mít přesně vypočítanou nejvhodnější trasu a nejrychlejší auto široko daleko, ale nic z toho nemusí stačit.

Co podniknout v takovém případě? Chce to jen trochu lepší auto a využít toho, co nabízí. Sami to děláme, tento trik nám ale připomněl jakýsi Eric, který se o stejný tip podělil na Twitteru. A přes sociální sítě doputoval až k nám.

Stačí mít auto s vyhřívanými sedadly a ideálně dvouzónovou klimatizací. A je třeba nemít v autě spolujezdce, pochopitelně. Pak zkrátka stačí položit tašku s jídlem na sedadlo spolujezdce (my jej doporučujeme ještě zajistit bezpečnostním pásem - lépe ho přitiskne a ještě zabrání nežádoucímu pohybu třeba při nenadálém brzdění), pustit vyhřívání sedadel a nastavit teplotu zóny klimatizace na maximum. Zdá se to jako drobnost, na teplotě jídla je to ale vážně znát.

Výhřev sedadel takto konečně nachází smysl i v letních měsících a naopak, podobně může ventilace sedadel najít smysl i v zimě. Stejným způsobem (s klimatizací na nejnižší teplotu, pochopitelně) lze pro změnu domů dovézt i v zimě zmrzlinu nerozteklou. Na to ale potřebujete dost drahé auto, vyhřívání se stává stále běžnější součástí výbavy i u obyčejných aut.

Ani jeden z těchto úsměvných postřehů nezachrání lidstvo, ale mohou pomoci učinit život trochu veselejším. Na co všechno může být auto dobré...


Jak elegantně udržet jídlo teplé, když si ho do auta kupujete na doma? - 1 - Jak udrzet v aute jidlo teple nebo studene 01Jak elegantně udržet jídlo teplé, když si ho do auta kupujete na doma? - 2 - Jak udrzet v aute jidlo teple nebo studene 02
Jídlo lze v autě udržet teplejší déle, pokud náležitým způsobem využijete vyhřívání sedadel a jednu ze zón klimatizace

Jak elegantně udržet jídlo teplé, když si ho do auta kupujete na doma? - 3 - Jak udrzet v aute jidlo teple nebo studene 03Jak elegantně udržet jídlo teplé, když si ho do auta kupujete na doma? - 4 - Jak udrzet v aute jidlo teple nebo studene 04
A obdobně se lze dobrat i opačného efektu

Inspirace: canceric@Twitter

Mirek Mazal

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše