K nevíře: nejvyšší povolenou rychlost na dálnicích se v Evropě daří zvyšovat

 | 20 příspěvků | 30.11.2012 Miro Mihálik
Reagovat

Nepřihlášený adam

V dnešní době, pod tlakem.. | 30.11.2012 18:49reagovat
avatar

V dnešní době, pod tlakem kamerových systému, ekopsychopatie na silnicích (a nejen tam) svoboda mizí závratným tempem. Kéž by se tento trend jednou také vydal opačným směrem. Vysší rychlost u nás? Proč ne, ale ne paušálně, mnoho míst tomu svým stavem neodpovídá. Naopak rozumné se mi zdá nedávné "povýšení" spousty úseků na silnice pro motorová vozidla

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený j

Reakce na: V dnešní době, pod tlakem.. | 30.11.2012 19:10reagovat
avatar

adam: Já bych to klidně zvýšil i paušálně. S tím, že bych zavedl doporučenou rychlost (na silnici řekněme 90, rychlostní silnice 120, dálnice 130) a jinak by se klidně mohlo jezdit třebo o 20-30 km/h víc, než by byla rychlost doporučená, ale s tím, že pokud řidič pojede nad doporučený limit a způsobí nehodu, bude to k jeho tíži. A myslím, že by to bylo ku spokojenosti všech... beztak se dneska na limity houfně kašle a nezabíjí rychlost, ale hlavně bezohlednost a blbost.

Nepřihlášený řidičBOB

A k čemu by pak byly pasát.. | 30.11.2012 19:34reagovat
avatar

A k čemu by pak byly pasáti?? :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ondra S.

Reakce na: A k čemu by pak byly pasát.. | 30.11.2012 19:59reagovat
avatar

Bobe, Pasáti by honili řidiče, kteří ostatní bezdůvodně vybržďují a nesmyslně blokují levý pruh, když je v pravém volno, nebo brání předjíždění a vůbec dělají naschvály.

Jinak jsem taky pro zvyšování rychlostních limitů na obyč silnicích, které ještě nestačili zprasit kruháči, ostrůvky a retardéry na 100 a v obci na 60

Na dálnicích by se také bez větších problémů mohlo jezdit i 150. Moderní auta to snesou bez nebezpečí. Mám to osobně mnohokrát vyzkoušeno i za vyšších rychlostí a když řidič předvídá, pozná včas potenciálně nebezpečná místa a jede defenzivně, tak s tím není žádný problém. Akorát ta spotřeba je pak vyšší, ale co už naděláme?

Nepřihlášený Bond007

Ja bych zrusil vetsinu ryc.. | 30.11.2012 20:25reagovat
avatar

Ja bych zrusil vetsinu rychlostnich limitu, protoze vetsina lidi jezdi stejne na spotrebu.A kdyz uz nesleduji spotrebu, tak sleduji leda rucicku tachometru misto toho, aby sledovali situaci kolem.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ------- Dobrota -------

Reakce na: Ja bych zrusil vetsinu ryc.. | 30.11.2012 23:21reagovat
avatar

Nejvíc problémů vniká z toho, že vůbec limit je a z toho že někteří řidiči závidí druhým, že limit překročili. Kdyby limit nebyl vůbec, pak by závistiví řidiči měli za povinnost uhýbat z cesty rychleji jedoucím vozidlům a nehod by ubývalo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ------- Dobrota -------

Reakce na: Ja bych zrusil vetsinu ryc.. | 30.11.2012 23:31reagovat
avatar

Vzpomínám, že od doby, kdy jsem dostal řidičák, tak ještě let žádné limity nebyly a jeli jste tak, jak silnice a zatáčky umožňovaly. Průměrný rychlost na silnicích 1. třídy asi 120 km/h a průměrná rychlost na okreskách byla asi 105 km/h.

I dnes tak lidi mezi vesnicemi jezdí. Silnice 2. třídy se za 50 let nezměnily, takže ani dnes tam řidiči nejezdí rychleji než tehdy a rozhodně nejezdí 90. Spíš naopak. Do kopce jezdí stejně rychle jako s kopce.

----- dobrota -----

Jednoduše jsme tehdy dodržo.. | 30.11.2012 23:45reagovat
avatar

Jednoduše jsme tehdy dodržovali pravidlo, že se jezdí bez limitů. I dnes už si většina řidičů jezdí podle svého. Třeba je tam možnost je 130 a oni jedou 110, apod.

Nepřihlášený Slava

Kdyz v roce 1979 byly u na.. | 1.12.2012 12:06reagovat
avatar

Kdyz v roce 1979 byly u nas zavedeny rychlostni limity mimo obec, tak jsem byl jeste maly predskolacek, tak nevim jak se jezdilo. Nicmene od pametniku vim ze se i pred zavedenim tech limitu stejne moc rychle nejezdilo- auta co tehdy jezdila po ceskych a slovenskych silnicich nebyla zrovna moc rychla- takovy VAZ 2103 byl povazovan za "delo" protoze umel uhanet trvale 140 km/h. A tak limity nebylo do te doby nutne zavadet kvuli bezpecnosti- hustota provozu byla ve srovnani s dneskem v podstate nepatrna a prevazovali ve vsedni den spis ty trambusy, dvanactsettrojky a avie, soukromi motoriste vyrazeli ven jen o vikendech.. A na spotrebu se jezdilo taky.. Prave kolem prelomu 70. a 80. let se skokove zdrazil benzin na 8-9 korun/litr.. A to vzhledem k tehdejsim prumernym platum kolem 2000 bylo sakra drahe- proto lide autem jeli jen o tom vikendu na nejakou tu chatu nebo chalupu ;) Takze skutecny duvod zavedeni limitu v roce 1979 na cs silnicich a tehdy jedne dalnici byla tehdejsi celosvetova ropna krize.. presto ze jsme byli tehdy ujistovani stranou a vladou ze diky SSSR se nas to netyka..a nasledne doslo ke zminovanemu zavedeni rychlostnich limitu mimo obec a pak ke 100%nimu zdrazeni benzinu.. :D Tolik k historii omezovani rychlosti na nasich silnicich;)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Slava

Pro plosne zvyseni rychlos.. | 1.12.2012 12:17reagovat
avatar

Pro plosne zvyseni rychlostnich limitu a nebo pro jejich uplne zruseni v cesku nejsem.. Ale byl bych pro zvyseni na nekterych vybranych silnicich a dalnicich a nebo jejich usecich; oznacit ty useky znackou.. Tak jako uz davno v nekterych mestech a obcich jsou znacky s 60kou nebo 70kou v mistech kde neni souvisla zastavba a pod. A tak si umim predstavit nektere rovne prehledne a siroke tripruhove useky nekterych dalnic se znackou dovolujici treba 160km/h.. :) Ale ne plosne.. To by byl masakr-um ceskych ridicu a stav a slozeni jejich vozoveho parku stale neni na tohle uplne pripraven.. :)

Nepřihlášený Slava

Reakce na: Nejvíc problémů vniká z to.. | 1.12.2012 12:36reagovat
avatar

Ono by stejne tak ubyvalo nehod kdyby rychle jedouci ridici meli povinnost respektovat pomaleji jedouci ridice, nemyslite? Prosadit pravo rychlejsiho na ukor pomalejsiho plati na zavodni draze..na zaklade ceho by melo tohle pravo platit na silnicich??Mam taky pomerne silne auto, ale nemam pocit ze by mne nejak ohrozovali pomalejsi ridici.Ano, tu a tam mne donuti ridic favoritu brzdit kdyz jede v levem pruhu stovkou aby predjel kamion..No a co..taky ho respektuju, ze nechce jet 80.. Neubyde mne, chapu ze favorit nejede 150.. Vsak az ho predjede, tak na to zas slapnu a uhanim dal..To je zpusob jak snizit nehodovost-chce to jen se vzajemne respektovat.. A ne aby jen jeden musel respektovat druheho a opacne by to tak nebylo..to nikam nevede..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený T3

Reakce na: Ono by stejne tak ubyvalo.. | 1.12.2012 13:25reagovat
avatar

Mě osobně rychlí řidiči v ničem neomezují. Maximálně typická situace z dálnice - dojíždí mě rychlejší řidič, uhnu mezi kamiony a očekávám, že mě předjede a já se beze změny rychlosti zase vrátím a dokončím předjíždění - jenže spousta řidičů má potřebu vedle mě zpomalit dokud nedojedu kamion a nemusím brzdit na 80... Ale takových je poskrovnu a mnohem více mě omezují řidiči, kteří jedou - a teď se držte - pomaleji než já! To je co? Ale souhlasím s tím, že respekt je potřeba na obou stranách, jen si nemyslím, že by řidiči pomalu jedoucích vozidel byli nějak ohleduplnější, to v žádném případě.

Nepřihlášený Slava

Reakce na: Mě osobně rychlí řidiči v.. | 1.12.2012 19:47reagovat
avatar

Byla řeč o ohrožování pomalejšími řidiči.. to že vás pomalejší řidiči omezují je sice nepříjemné, ale neohrožují vás :) S ohleduplností nebo neohleduplností máte pravdu, ale nespojoval bych jí paušálně s rychlostí jízdy..spíš se způsobem jízdy. On se na věc totiž každý dívá jen ze svého úhlu pohledu. Řidič Audi A8 nebo BMW 130i bude vždycky tvrdit že ho ohrožují pomalí řidiči.. A řidič Loganu nebo Felicie bude zas vždycky tvrdit že ho ohrožují řidiči silných rychlých a drahých aut ;) Já sice nemam drahé auto, ale myslím že je docela silné ;) (V6, 2,8 l) A s řidiči felicií a fabií a pod. nemam sebemenší problém, nemyslím si že mně nějak ohrožují..Nepovažuju za omezování když musím na okresce na chvíli zpomalit na 60-70 kvůli dědovi ve Š 105 nebo kvůli staré Avii.. ;) Prostě to těch pár vteřin vydržim a jakmile to jde tak tomu založim a jsem před ním a nemívám z toho hysterické záchvaty, prostě respektuju i jejich právo na to čím a jak jezdí, nemá nikdo právo někomu něco takového nařizovat nebo zakazovat ;) Nemam zkrátka problém na silnici s nikým, nepotřebuju nikoho v provozu vychovávat, ani nikomu nic dokazovat.. Občas mívam pocit, že mi řidiči felicií chtějí dokázat, že jim i ta jejich felicie jede a když je začnu předjíždět tak vidím jejich snahu o zrychlování..ale to mi nevadí, prostě buď došlápnu a předjedu, nebo uberu a vrátim se, to prostě podle situace.. Ale nevidim v tom problém. Rozčilování nic neřeší, jen zkracuje život.. ;) Podobně řešim situace na dálnici, kterou popisujete. :)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený T3

Reakce na: Byla řeč o ohrožování poma.. | 1.12.2012 20:00reagovat
avatar

Ale jo, já s tím vším souhlasím. Rychle jedoucí "pirát" mi nepřijde o nic nebezpečnější, než děda ve škodovce :) Asi se shodneme na tom, že o rychlosti to opravdu není. Btw, já mám 1.6 a zrychlování při předjíždění je podle mě jedna z úplně nejhorších prasáren vůbec. Možná bych se na to z třílitru díval jinak, ale v současnosti bych za to lámal ruce :)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honza

Reakce na: Kdyz v roce 1979 byly u na.. | 3.12.2012 01:38reagovat
avatar

No on ten Žigul ve 140 byl nebezpečnější, než dnešní auta ve 200.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Slava

Reakce na: No on ten Žigul ve 140 byl.. | 3.12.2012 12:42reagovat
avatar

To bezesporu byl.. :) Ale byla opravdu smesne nizka hustota provozu na dalnici. Otec mi vypravel jak se dal v noci casto jet cely usek z Prahy do Mirosovic jen na dalkovy. V noci bylo tehdy na dalnici v podstate ticho.:)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Slava

Reakce na: Ale jo, já s tím vším souh.. | 3.12.2012 12:44reagovat
avatar

Ja vam rozumim a souhlasim, vsak jsem leta jezdil s felicii 1,3 :D

Nepřihlášený Honza

Reakce na: To bezesporu byl.. :) Ale.. | 3.12.2012 13:03reagovat
avatar

Taky mezi Prahou a Brnem byla jen jedna benzínka ;-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Slava

Reakce na: Taky mezi Prahou a Brnem b.. | 3.12.2012 20:38reagovat
avatar

Ja myslim ze byly 3 ;-) Pruhonice- Strechov- Devet krizu.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše