Nehoda policejního VW Passat R36 na videu: tak se pomáhá na D8

 | 68 příspěvků | 24.7.2011 Pavel Janda
Reagovat

Nepřihlášený Wena

No to jsou idioti. Jet 210.. | 24.7.2011 09:00reagovat
avatar

No to jsou idioti. Jet 210 na takhle mokrý silnici, navíc si dokážu představit s jakýma gumama, to může jen debil. Klika že nikoho nezabili...

Nepřihlášený FF

Nevim jestli se vic smat t.. | 24.7.2011 09:13reagovat
avatar

Nevim jestli se vic smat tomu, jak jsou blbi, nebo brecet nad tim, ze takovi jezdi kolem me a mysli si, ze kdyz maji odznak, Passat a skoleni z Mostu, ze muzou vsechno.

Kazdopadne se pridavam k vyzve, zakazat. Pokud se muze stat tohle, muze se stat cokoli, evidentne na to nemaji.

Nepřihlášený Z. Pickert

Škoda že nechcípli, blbci... | 24.7.2011 09:16reagovat
avatar

Škoda že nechcípli, blbci. Z.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jim.papin

Stihat nekoho je hovadina.. | 24.7.2011 10:01reagovat
avatar

Stihat nekoho je hovadina uz proto, ze je znamo, ze ten kdo nekoho stiha musi v nekterych okamzicich jet rychleji a nebezpecneji nez stihany.

matus

ked sa rube les, lietaju a.. | 24.7.2011 10:37reagovat
avatar

ked sa rube les, lietaju aj triesky.

to by sme policajtom mohli odnat zbrane - ved je nebezpecne ich pouzivat, to by sa nemuseli robit razie - ved velakrat pri nich dostanu nevinni po pysku...atd

Tragikomicke je, ze tu polemizujete nad nasledkami.

Pavel, zacnite radsej polemizovat nad pricinami - tak sa riesia problemy.

Co teda navrhujete?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený lrotrekl

Reakce na: ked sa rube les, lietaju a.. | 24.7.2011 10:44reagovat
avatar

Matus: +1

prying

Osobně se mi stalo ve dvou.. | 24.7.2011 11:00reagovat
avatar

Osobně se mi stalo ve dvou případech, kdy se mě hoši s passátů snažili vyprovokovat k závodění. A to mě vedlo k úvaze, jaký vlastně je vzorek zachyených osob. Kolik je tam Trpišovských a kolik řidičů jedoucí chvilku víc než 140.

Nepřihlášený Karel

Matus: Opravdové piráty Pa.. | 24.7.2011 11:23reagovat
avatar

Matus: Opravdové piráty Passat nikdy nechytí, na dálnici jdou snadno poznat. A hlavně existuje § 11 - Přiměřenost postupu policie, kterým se musí řídit. Jet 200 km/h bez světel prostě není přiměřený zásah. Kvůli jednomu autu ohrožují sebe i desítky dalších lidí na dálnici.

Nepřihlášený jim.papin

Matus, primery nesedi. Pol.. | 24.7.2011 11:27reagovat
avatar

Matus, primery nesedi. Policie take nesmi vytahovat zbran a strilet z ni bez vystrahy a uz vubec ne na verejnem miste pokud hrozi zraneni ci smrt nevinnych obcanu. Zaroven pred pouzitim zbrane musi vyuzit jine zakonne prostredky. Lide moc koukaji na kobru 11 a myslii si, ze je to tak spravne. Ale jiste tu nechcete tolik hromadnych havarii, jako je tam...

Nepřihlášený marty

Já to říkal už hned když t.. | 24.7.2011 12:18reagovat
avatar

Já to říkal už hned když ty střely WV dostávali jako novinku a je to tu. Proškolenej chlápek na škole smyku a je z něj najednou pilot F1. Celý článek byl hodně dobrý. Kdyby policie řešila příčiny nebyl by ani tento následek pro Matuse

mikispider

Takže když takhle jede řid.. | 24.7.2011 12:29reagovat
avatar

Takže když takhle jede řidič tak je to dobře, ale když policie tak špatně? Souhlasim s matus - začněte řešit příčiny né následky. A mimochodem řekl bych že nehodovost R36 je minimální, vzhledem k tomu kaolik lítají, to kde jaký sváteční jezdec je na tom hůře.

Při čtení článku men napadla ještě jedna věc - v souvislosti s uvažovaným zrušením osoby blízké lidé křičeli ať polici vše řeší na místě, když to dělá, tak zase podle těch samých lidí je to špatně, protože chtějí aby to řešili potom. Nebude lepší podle Vás když tu zavládne anarchie?

2 prying - pokud jesou u nás v republice řidič ( a není jich málo) kteří jsou labilní kdykoliv, kdy je někdo předjede a oni to nesnesou, tak se nedívím že to dělají ;-) Mne by to třeba nechalo 100% v klidou a jel bych si tak jak chci já.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený marty

mikispider: No a kdyby pol.. | 24.7.2011 12:40reagovat
avatar

mikispider: No a kdyby policie řešila právě ty příčiny nestal by se tenhle následek (nehoda R36) ,je to jen jejich chyba že řeší pozdě a jen proto že v autíčku maj klídek,teplo,kafíčko a sem tam si zvednou adrenalin rychlou jízdou. Ale měli by především předcházet tomu aby museli oni sami jezdit jak blázni. Bud je policie na místech kde vyloženě vydělávaj a né chrání a nebo jak píšu ...

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Takže když takhle jede řid.. | 24.7.2011 12:57reagovat
avatar

Je ale blbé, že "pirát," kterého hlídka honila, žádnou nehodu nezpůsobil - což se o hlídce říct nedá ;-)

Existují mnohem efektivnější a bezpečnější způsoby, jak na dálnici měřit rychlost. A bezpečnější jak pro policii, tak pro ostatní účastníky silničního provozu.

Jsem zvědavý, co by policie říkala, kdyby ten Passat v protisměru trefil nějakou rodinku, která by jela ve své Feldě 120...

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Škoda že nechcípli, blbci... | 24.7.2011 12:58reagovat
avatar

Tohle je snad až příliš silný názor. Nebo spíš hloupý.

Nepřihlášený Azgalor

Stejně je to akorát šaškár.. | 24.7.2011 13:02reagovat
avatar

Stejně je to akorát šaškárna pro veřejnost. Kolik opravdu nebezpečných řidičů chytí? Tam kde se nejčastej vyskytují je bezpečných snad i 200, protože si zrovna náhodou vybírají nejlepší úseky dálnic co máme, a chytají většinou za opravdu trapných 150. A když už chce být člověk opravdu správný pirát, tak je stejně hned odhalí, protože jsou nápadní jak autem, tak chováním.

Nepřihlášený Agent

To by mě zajímalo, jak chc.. | 24.7.2011 13:08reagovat
avatar

To by mě zajímalo, jak chcete předcházet tomu, že se nějaký blázen najednou na dálnici rozhodne šlápnout na plyn a jet v dešti 200km/h?

Jedině mít na dálnici každých 500m kameru, začít všechny mýtné brány používat na úsekové měření rychlosti a každých 30-50km mít připravenou policejní hlídku s mobilním zátarasem, pásy hřebíků, apod.

Pokud stále existuje právo vymluvit se na osobu blízkou, nezbývá, než tyhle blázny stíhat přímo na dálnici, aby se prokázalo, že řídili oni - jinak vám o 10km dál řeknou, že řídila osoba blízká a ta před chvilkou u krajnice zastavila, vystoupila a řízení jim předala.

V tomhle případě to policejní řidič asi opravdu nezvládl - i když z toho videa není úplně jasné proč, když stíhané auto projelo stejnou cestou OK (aquaplaying?) - snad si z toho jeho kolegové vezmou ponaučení.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Azgalor

Reakce na: To by mě zajímalo, jak chc.. | 24.7.2011 13:15reagovat
avatar

Očividně to příslušník neměl tak v ruce, jako pirát. K tomu to jejich super obutí a na průser zaděláno.

Jinak radši hlídky než trapné úsekové měření, ale celý problém stojí na tom, že to PČR prostě dělá blbě. Tady se pořádají hony na piráty v silných vozech, kteří způsobí několik nehod za rok, ale to se řádně rozmaže a je to. Ale aby se někdo staral o to, aby lidi prostě a jednoduše uměli řídit a za volantem pužívali mozek, mají-li nějaký, to ne.

Nepřihlášený aikoN

Reakce na: To by mě zajímalo, jak chc.. | 24.7.2011 14:21reagovat
avatar

Pane Agente,

zaprvé jste idiot se svými kecy o výmluvách na osobu blízkou a za druhé, měření stylem, že řidiče zastavuje to samé auto, které ho změřilo je největší píčovina. Nejbezpečnější systém je jedno měřící auto a druhé zastavující auto o kousek dál.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Radon

mně to připadá že ten poli.. | 24.7.2011 14:30reagovat
avatar

mně to připadá že ten policista stíhal to auto z mnohem větší vzdálenosti, během pár vteřin zpomalil z 210km/hod na 180km/hod, asi protože auto dohonil a srovnal rychlost. Možná přitom trochu polechtal brzdy.

Souhlasím že v takovém počasí by se měli chovat jinak než za sucha. Tedy nedohánět auta, ale jet 130km/hod a nechávat se předjet, vzápětí pustit majáky a pokud jim ujede, nechat to na další hlídky a řidiči vyúčtovat náklady spojené s celokrajským zátahem :-)

Na druhou stranu nesouhlasím s tím, že by měli rezignovat na honičku na suché silnici. Pokud jim nějaký kretén chce ujet, stačí se ho držet z povzdálí a opět to nechat na zátarasech na sjezdech z dálnic.

Hlavní problém je ale v tom, že si řidiči myslí, že zvládnou ujet. Řidičům by se mělo dostat do povědomí ža za posledních 10 let nikdo neujel, ale 200 těch co to zkusili přišlo na 15 let o řidičák a zaplatili pokutu 20.000Kč vynásobenu koeficientem jejich výplaty vůdči přůměrné mzdě.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Karel

Radone, co je tezkeho na t.. | 24.7.2011 14:59reagovat
avatar

Radone, co je tezkeho na tom ujet hlidce? Dela se to dnes a denne. I kdyz te chyti, tak pokuta na miste max. 2500, ve spravnim rizeni 5000;) Samozrejme idealni je, aby se tresty zvysily, protoze pri alkoholu v krvi si ridic snadno spocita, ze musi ujet, protoze max. zaplati 2500 navic.

mikispider

marty: co řeší pozdě? To že.. | 24.7.2011 16:28reagovat
avatar

marty: co řeší pozdě? To že se ho snažili dojet a pokutovat okamžitě? To je pozdní řešení?

Azgalor: četl jste vyhlášku? Maximální dovolená rychlost je 130 a s tím se smiřte, takže těch 200 je hoodně přes limit. Kdyby ten co si myslí že jedem 200 bezpečně někoho sestřeli, tak by jste volal pomalu po ulinčování. Tento OT jsem si nedopustil :-D A když víte jak by to měla policie dělat dobře, proč jste jim to už neporadil. Podělte se s námi o Vaše nápady.

Agent+aikoN: to by zase tak jak ptvrzuje pod Vámi aikoN, hodně řidičům vadilo, protože by nešla ta osba blízká, a přece stát co 30 Km a platit pokutu se jim nechce. Tak jak jsem psal výše - budou stát všude bude tu policejní stát, bude se měřit úsokovýma je to zase špatně.... Český národ umí jen remcat :-(

Karel: nechal bych toho ukíždějícího zaplatit celou akci, a možná by si to ostatní uvědomili.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Sysoj

Podle reakce auta měly vyp.. | 24.7.2011 16:37reagovat
avatar

Podle reakce auta měly vyplé ESP. Snad se mýlím, protože to by bylo ze všeho nejhorší...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený biturbo

S názorem Jandy souhasím,a.. | 24.7.2011 16:50reagovat
avatar

S názorem Jandy souhasím,ale na druhé straně je přísnost třeba.Tzn.každá policejní hlídka má dva členy.Jeden u policejního auta zastavuje předepsaným způsobem a druhý stojí 50-100 metrů dál po směru jízdy s nataženou dlouhou opakovačkou.V případě,že řidič neuposlechne výzvy k zastavení má ten druhý dost času ho zastavit,třeba střelou přímo do čela.Jednoduché účinné a levné.A to si jo rozmyslí každý ujíždět policajtům.Stačí na Nově zveřejnit a ukázat jediný takovýto zásah.Toť pouze názor demokraticky smýšlejícího řidiče padesátníka s naježděnými cca.2miliony km,který ignoruje většinu dopravních předpisů a řídí se pouze svým vlastním instiktem.K nevybodování mi namomáhají antiradary a laserové rušičky a mapování situace kolem sebe.ujíždět policajtům nemám zapotřebí.Rád si je při případné kontrole s úsměvem vychutnám.Ten,kdo ujíždí polišům má většinou kriminální problém.Jeden ze sta to udělá z pouhé frajeřiny.Proto S T Ř I L E T.

Nepřihlášený BOB

Reakce na: mně to připadá že ten poli.. | 24.7.2011 17:10reagovat
avatar

Když nic nevíte o způsobu měření PolCamu, tak raději nic nepište. Jste pak akorát za blbce ;-)

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Podle reakce auta měly vyp.. | 24.7.2011 17:12reagovat
avatar

Podle jaké reakce?? Vy si myslíte, že ve 200 Vám na vodě pomůže nějaké ESP?? Tak to si můžete s tím řidičem Passatu podat ruku.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený BOB

Reakce na: marty: co řeší pozdě? To že.. | 24.7.2011 17:13reagovat
avatar

Pane, vyhláška neplatí již cca 20 let a byla nahrazena zákonem ;-)

Nepřihlášený Azgalor

Reakce na: marty: co řeší pozdě? To že.. | 24.7.2011 17:13reagovat
avatar

mikispider: Tak vyhláška 100 mě minula, já jsem správný řidič a jezdím podle 361/2000. A s tím, že bych zrovna já volal po lynčování jste těžce mimo. 1. Byl bych rád, kdyby náhodou, aby se mi ten lynč vyhl. 2. O zbytek se nestarám, je mi jedno co dělal Lacina, Trpiš, ta bába co smetla tu familii u Prostějova. Kdybyste někdy ráčil otevřít zprávu PČR o nehodách, tak byste zjistil, že dálnice jsou zcela minoritní problém, kdybyste k tomu přidal černou kroniku, tak bohužel zjistíte, že ti 200 na pohodu po dálnici jsou zcela, ale zcela zanedbatelný problém v porovnání s městy a silnicemi nižších tříd. Ale tam jestřába prakticky nepotkáte.

Mimochodem koukám, nalezla sem sebranka snad až z Blesku...

Nepřihlášený Azgalor

Reakce na: Podle jaké reakce?? Vy si.. | 24.7.2011 17:16reagovat
avatar

BOBe: Je to marný, marný, marný...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený BOB

Reakce na: marty: co řeší pozdě? To že.. | 24.7.2011 17:19reagovat
avatar

Podívejte, kdyby byl v autě namontován jiný systém, třeba Ramer, tak hlídka může klidně jet 100kmh, kolem proletí rychle jedoucí vozidlo - Ramer rychlost zaznamená a uloží. Vozidlo PČR vklidu zapne diskotéku a přidá - a nemusí na 200, protože na dálnici má takové auto velkou šanci piráta dojet. Ten také vůbec netuší, že byl změřen. Hlídka ho vklidu dojede, předjede a stáhne z dálnice. Takto to dělají třeba v SK, kdy tamní policie nechá dokonce piráta i poodjet, aby nepojal podezření, že "jedou" po něm a nezačal ujíždět.

A kdyby jste o práci DS PČR měl jenom trošku povědomí, tak víte, že rychlejší než jakékoliv auto, je vysílačka ;-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený BOB

Reakce na: BOBe: Je to marný, marný,.. | 24.7.2011 17:21reagovat
avatar

JE TO MARNÝ :-(

mikispider

Bob+Azgelor: došli Vám arg.. | 24.7.2011 17:49reagovat
avatar

Bob+Azgelor: došli Vám argumenty že se chytáte slovíček, ano je to už nějakou dobu zákon? ;-) Ake vy jste přece neomylní že?

Jinak nyní se tu řeší dálnice, takže té se budu držet. Jinak jak často jezdíte po dálnici? Na cestě OV-Ol při jizdě 130, jsem pomalu ten nejpomalejší, takže asi až tak zanedbatelný problém to nebude, protože za nehodu budou většinou moct titi "bezpeční" řidiči.

Jinak policisté nemohou za to co mají v autě namotováno, mají tam to co dostali, nebo mají jít koupit ze svého Ramer a v autě jej přeinstalovat? :-) Snaží se dělat jen svou práci nejlépe s technikou jakou mají ;-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený RedBaron

Já myslím, že přímo v člán.. | 24.7.2011 18:05reagovat
avatar

Já myslím, že přímo v článku je vše důležité už řečeno ale stále mě nepřestává udivovat touha lidí nechat se omezovat, špízlovat, stíhat a dokonce snad i střílet za tak srandovní věc jako je 200 km/h po dálnici, kor v případě, že tento přestupek nezpůsobil škodu ani újmu na zdraví vůbec nikomu, snad jen těm mouchám na předním skle...

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Bob+Azgelor: došli Vám arg.. | 24.7.2011 18:06reagovat
avatar

Možná se budete divit, ale ročně najezdím tak cca 100t km a to z 90% po dálnicích. Když nastavím tempomat na 145tacho, tak jsem na trase Praha-Ostrava zdaleka nejrychlejší auto. Předjedou mne maximálně 2-3 auta!

Když jste načal ty argumenty: už to tu někdo zmiňoval - vytáhněte si statistiku nehodovosti na dálnicích a srovnejte jí se silnicema I. a II. tříd. Dálnice je, z hlediska nehodovosti, zcela okrajová věc.

Mnohem nebezpečnější než jízda 160-200 po dálnici, jsou průjezdy na červenou (kterých moje kamera v autě zaznamená tak 10 za den), nedání přednosti v jízdě, nerespektování jízdních pruhů a mnoho jiných, dnes již bohužel běžných přestupků, které nikdo "nehlídá." A když mluvíme o nebezpečnosti a vymetení pirátů ze silnic, tak mi k tomu moc nepasuje fakt, že PČR nemusí jezdit k drtivé většině nehod. Přitom nehoda je způsobena více, či méně závažným porušením zákona a za mnohá tato porušení jsou body, resp. jiná sankce. Takže ve Vašem vnímání světa je nebezpečnější ten, který jede po dálnici 180 než ten, který třeba 3x do roka nedá přednost v jízdě, způsobí nehodu, ale jelikož se sepíše lajstro na ulici, tak si vesele jezdí dál a jelikož rychlost dodržuje, tak se ničeho nemusí bát. No, a já to vnímám trošku jinak.

Nepřihlášený Honziss

Souhlasim s BOBem, taky to.. | 24.7.2011 20:23reagovat
avatar

Souhlasim s BOBem, taky toho najezdim po dalnici za rok dost a mnohem nebezpecnejsi nez rychle jedouci jednotlivci jsou lidi co neumi na dalnici ani spravne najet, neorientujici se v provozu kolem sebe, bezohledni ridici kamionu, atd...v globalu je pak dalnice celkem bezpecne misto.

K tomu co se stalo: zasahujici hlidka udelala chybu kdyz se rozhodla pro stihani. Meli zavolat dalsi hlidku, ktera by auto zmerila nebo rovnou zastavila o 10km dal. Honit se 210 po mokry hrbolaty dalnici je kravina, klika ze nesundali nekoho dalsiho.

Ad ESP - spolehat na stabilizacni system pri teto rychlosti a absolutni ztrate gripu je nesmysl.

Nepřihlášený Jelass

Rychlost strašná, za těhle.. | 24.7.2011 20:54reagovat
avatar

Rychlost strašná, za těhlech podmínek řidič magor a ´´nepřizpůsobil rychlost povaze a...´´ dál to známe, zajímalo by mě jestli dostal body a flastr a jestli jel bez majáku, tka se nemáme o čem bavit.

A co dělal, že se mu to takhle překejvlo proboha? Asi školení nezabralo...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený aikoN

Reakce na: Podívejte, kdyby byl v aut.. | 24.7.2011 20:56reagovat
avatar

...nebo tak ;-)

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Rychlost strašná, za těhle.. | 24.7.2011 21:03reagovat
avatar

Body a flastr nedostal, jelikož policisté, ze zákona, nepodléhají přestupkovému, nýbrž kázeňskému postihu.

Bez "majáků" jel - ale to mu umožňuje zákonná legislativní úprava. Navíc hlídka nikoho nehonila, pouze se snažila zadokumentovat přestupce.

Nepřihlášený klobrch

Všichni co tady obviňují p.. | 25.7.2011 08:43reagovat
avatar

Všichni co tady obviňují policisty, že stíhali řidiče, který nedodržoval předepsanou rychlost na dálnici, tím vlastně podporují takové chování řidičských pirátů. Až vám někdy takovej debil za volantem zabije dítě nebo někoho jiného z vašich blízkých, tak potom budete zase lamentovat, jak to, že Policie ČR včas nezasáhla. Uvědomte si všichni, že uvedení policisté nasazovali svůj život za všechny slušné řidiče. Určitě nezávodili s pronásledovaným pro svou zábavu. Proto se mohou v ČR vyskytovat např. takoví dementi jako je Trpišovský.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený John

Reakce na: Všichni co tady obviňují p.. | 25.7.2011 09:06reagovat
avatar

Az Tobe zabije policejni vypatlanec, ktery neumi ridit a nema absolutne soudnost, Tvoje dite nebo nekoho jineho z blizkych, tak potom uz tady rozhodne nelamentuj. Za me rozhodne tento fizl zivot nenasazoval, honeni neschvaluji, nikdy v zadnem pripade. Je to podobne jako kdyz ty kreteni po nekom strili na normlani ulici, naprosto nepochopitelne, neprijatelne, a jenom zazrak ze uz dlouho nikoho nezabili!! Ostatne tohle byl take zazrak, skoda, ze nevlitli pod ten kamion co chvilku pred tim projel, aspon by si pamatovali, oni i dalsi passatovi kovbojove, jakou delaji kravinu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honziss

2 klobrch: problem je v to.. | 25.7.2011 09:06reagovat
avatar

2 klobrch: problem je v tom, ze policiste spatne vyhodnotili situaci vzhledem k okolnim podminkam a precenili svoje schopnosti, cimz minimalne zdvojnasobili vnikle nebezpeci. Kdyz by bylo sucho, maly provoz a vydali se za nim 200+ pod majakama, bulo by to zkousnutelne. Takhle to byla chyba.

Nepřihlášený Honziss

U policie holt pracuji jen.. | 25.7.2011 09:13reagovat
avatar

U policie holt pracuji jen obycejni lide a podle toho to obcas vypada. Cas od casu potkavam prevazne na D1 policejni konvoj co vozi penize v nakladacich (vetsinou 3 nakladni + 3-5 osobnich jako doprovod). A ty dokazou nadelat v docela klidnym provozu takovou paseku, ze bych z toho zvracel.

Nepřihlášený Sysoj

Reakce na: Podle jaké reakce?? Vy si.. | 25.7.2011 10:35reagovat
avatar

Bob a spol> Nejde o samospasitelnost systému, ale o to, že smyk do prava a přehnaný kontra do leva vedl k proražení svodidel. Tohle ESP neudělá a o tom mluvím.

BTW podle reakcí tady je to tu samý mistr světa vlastnící aspoň 1 supersport, takže těsně po naražení na nový web lehké zklamání...

Zobrazit reakce..

matus

John, kolko ludi zabili za.. | 25.7.2011 10:44reagovat
avatar

John, kolko ludi zabili za poslednych, dajme tomu 5 rokov, policajti dialnicneho oddelenia?

co sa tyka bezpecnej rychlosti, osobne sa domnievam ze je to taka rychlost, ktora v porovnani s davom nepredstavuje vacsi rozdiel ako 20%.

Nepřihlášený Honziss

Podle me se ridic jen stih.. | 25.7.2011 10:51reagovat
avatar

Podle me se ridic jen stihl leknout, sundat nohu z plynu, dat trochu kontra. V tu chvili se chytili predni kola a slo to na druhou stranu. At s ESP nebo bez, pravdepodobnost ze to srovna byla skoro nula.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Sysoj

Reakce na: Podle me se ridic jen stih.. | 25.7.2011 11:20reagovat
avatar

Honziss> Ano, k nehodě by na 99% došlo. To rozhození je ale bez ESP větší, protože skoro každý řidič v momeně leknutí reaguje přehnaně (výcvik nevýcvik). S ESP by dost možná lízl svodidla v tupém úhlu, který nevede k průrazu.

Ale hlavně podotýkám, že jde pouze o teorii, o postřeh, který není v souladu s mým mnohaletým pozorování při testování těchto systémů.

Možná že na úplně ojetých pneu se to takto rozkýve i s ESP...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honziss

Na dobry gumy bych v pripa.. | 25.7.2011 12:17reagovat
avatar

Na dobry gumy bych v pripade aut pčr asi nesazel. Nevim jak ted, ale vim, ze treba mondea st jezdila zasadne na tom nejlevnejsim od barumu nebo matadoru...

Nepřihlášený klobrch

Reakce na: Az Tobe zabije policejni v.. | 25.7.2011 13:51reagovat
avatar

Dopravních nehod zaviněných policisty ve služebních vozidlech při plnění služebních úkolů je minimum. Takže se spíše obávám nějakého civilního vypatlance než policisty. Jinak ani jeden z diskutujících na místě zásahu a v uvedenou dobu nebyl, tak raději ať nikomu neradí. Možná by bylo lepší příště takového řidiče rovnou zastřelit než pronásledovat. Budu o tom vážně přemýšlet.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Papakassi

Stat se to muze kazdemu, o.. | 25.7.2011 16:06reagovat
avatar

Stat se to muze kazdemu, obzvlast pri takovem pocasi. Neuznavam takove zavodniky v dobe kamer, vysilacek, vrtuniku, atd atd.

Vlastne ani nevim, na co dalnicni hlidka je. Stat cely den nekde na najezdu a "cihat" na pirata za penize danoveho poplatnika? Kolik stoji prace a vybaveni takove hlidky a jaka je navratnost?

Nez by radeji jezdili tam a zpet a pokutovali bezohledne ridice nakladaku, brzdy provozu co neuvolni levy pruh za zadnou cenu, ridice klickujici z pruhu do pruhu bez blinkru? Na to neni potreba R36, bohate staci civini Koktavka a zdravy rozum...

Bereme si priklad z Nemecka, tak proc nestoji trojnozka snimajici oba pruhy kazdy den nekde jinde? Kdo kdy videl ceskou policii zastavit kamion pri predjizdeni na zakazu?

Takze tu zase mame jen dalsi super medialni nesmysl typu Lacina, hon na piraty, atd atd...

Nepřihlášený bhfrud

hlavně systém měření odhad.. | 25.7.2011 16:24reagovat
avatar

hlavně systém měření odhadem od oka policisty je celkem směšný tady se to rozebírá :

http://youtu.be/j4SjQFGgxYk

Nepřihlášený ČERT

ONO TO Z TÍM UKLIDNĚNÍM AS.. | 25.7.2011 20:40reagovat
avatar

ONO TO Z TÍM UKLIDNĚNÍM ASI NENÍ TAK JEDNODUCHÉ JAK SI NĚKDO MYSLÍ A TO SE POLICIE NEZASTÁVÁM.ONO NESTAČÍ PORUČIT ZASTAV A ČEKAT,ŽE DOTYČNÝ ZASTAVÝ.TA JÍZDA NA MOKRU TO JE TAKY O ZKUŠENOSTECH,KDYŽ JIM ŠKRTAJÍ PENÍZE NA BENZÍN TAK POCHYBUJUŽE JE BUDOU MÍT NA KURZ ZLEPŠUJÍCÍ CHOVÁNÍ JEJICH AUT ZA KRIZOVÝCH SITUACÍ

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Bob a spol> Nejde o samosp.. | 25.7.2011 22:05reagovat
avatar

Chlapče, ESP v téhle rychlosti už do toho vůbec nemluvilo ;-)

To, že se jednalo o chybu řidiče, je zcela evidetní a nemusíme o tom plkat další 2 hodiny.

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Honziss> Ano, k nehodě by.. | 25.7.2011 22:08reagovat
avatar

Tak ještě jednou, i pro ty pomalejší - ESP bylo v aktivním stavu a v této rychlosti bylo úplně k hownu. Místo teorie bys měl někdy zkusit i praktickou část a poznal bys, že ESP je i v mnohem nižších rychlostech k ničemu, když se přepálí fyzika.

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Dopravních nehod zaviněnýc.. | 25.7.2011 22:10reagovat
avatar

Ani bych neřekl... Záleží pouze na tom, k čemu ten počet vztáhnete - v tom je statistické kouzlo.

Mluvíte, jako kdyby jste také pracoval u sboru...takže dohledat to pro Vás jistě nebude složité ;-)

Nepřihlášený Sysoj

Bobe, právě ses usvědčil z.. | 26.7.2011 00:10reagovat
avatar

Bobe, právě ses usvědčil z toho, že jsi nýmand...

Ale těch je net plný, takže žádné překvapení :o)

BTW chyba řidiče je nesporná, ale spíš mně napadá, jak je snadné se pasovat na webu do role znalce, který vše ví...

Dřív jsem to tak taky míval, enjoy ;o)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený BOB

Reakce na: Bobe, právě ses usvědčil z.. | 26.7.2011 22:12reagovat
avatar

Na internetu jsou všichni nýmandi ;-)

Nebo Vy si snad myslíte, že jste letadlo?

Když o té nehodě vím víc než Vy nebo ostatní, tak je hned potřeba mne označit nálepkou "internetového znalce?" Myslíte, že to přidá na hodnotě Vašeho názoru? Nebo jste jenom nasranej, že někdo může vědět víc než Vy? Smiřte se s tím - takový je už život.

Nepřihlášený jim.papin

Resil jsem to s kolegou a.. | 26.7.2011 22:19reagovat
avatar

Resil jsem to s kolegou a tady v Madarsku udajne nikoho nehoni. Tady se foti a v pripade, ze potreba nekoho zastavit, zavrou vyjezd z dalnice, zpomali provoz a pro auto zastavene zacpou si v klidu dojedou. Nerikam, ze je to idealni, ale zrejme to bude bezpecnejsi zpusob. Jinak kazdej radar na dalnici je predem oznacenej ceduli, radary jsou na vsech mistech, kde to muze byt potreba, protoze je opravdu nebezpecne tu jet rychle. Obvykle se tu jezdi do 130, dam-li tempomat nad 136, jsem skoro nejrychlejsi, "rychlici" jezdi cca 150. Dalnice nedrna, lidi poustej, uhybaj a nevjedou rychle jedoucimu na posledni chvili do cesty. Naopak rychle jedouci zpomali a pusti predjet auto, ktere se prilis blizi ke kamionu. Obecne se tu lidi k sobe na silni chovaji slusneji a nepamatuji si, ze by nekdo nekdy troubil. Jedine co jim tu casto nejde je jizda na kruhovem objezdu. Ale to lidi neumej ani v CZ (ve Francii jsou na to mistri).

Nepřihlášený swenak

Pod článek bych se podepsa.. | 27.7.2011 00:54reagovat
avatar

Pod článek bych se podepsal, ač samozřejmě souhlasím i s tím, že určitá regulace v rozumné míře je potřebná, jen tato forma není úplně ideální. Většině lidí sice stačí zdravý rozum a pud sebezáchovy, ale jsme tu i tací (a já taky), kteří z času na čas "ulítneme".

Policie by měla zvážít míru rizka při hájení našich zájmů. Zde opravdu je zřejmé, že nebyl hájen zájem většiny, protože byl ohrožen život dalších účastníků provozu (posádku R36 neřeším, je za to placena).

Jinak některé zdejší názory jsou zvláštní. Třeba, že se policie má snažit s tím, co má. Dle mého nemá. Pokud nemám technické prostředky adekvátní situaci, je lepší nedělat nic, nebo najít jiné řešení. To je jako je poslat s pistolí proti armádě se samopalama a granátama. Jaký by v tom byl smysl? Když tedy nemám vybavení na stíhání v dešti (pneumatiky, vhodný radar, schopnosti, ...) tak nestíhám. Dle mého byl řidič idiot, policie, nepolicie, v dešti a mokru je to risk neúměrný možnému výsledku.

Další podivný názor je tu o návratnosti financí vynaložených na hlídku a věci kolem. Daně nejsou investice, policie tu není, aby na sebe vydělala, aby "nás chránila", stát tu není, aby vydělával. Žel, často se tak stát další složky chovají a dělají si třeba z pokut výdělečnou činnost s plánovaným příjmem a jakmile se tak neděje, tak je to pro ně ztráta. Je zjevné, že už to dnes není o snaze zvětšovat bezpečnost, ale o snaze zlepšení rozpočtu.

Nevadí mi platit daně a klidně ať se koupí lepší vybavení policii (vrtulník není nebezpečný, zdokumentuje vše potřebné a doprovodí vůz k hlídce - ač zase to může vyprovokovat řidiče k dalším nebezpečným manévrům, ale pořád je to bezpečnější, než tohle), je to lepší, než abych stejně daně platil a ztráceli se v soukromé kapse. A aby si někdo nemyslel, že jsem proti rychlé jízdě, nejsem, jezdim někdy hodně přes 200, ale chápu, že pokud se na pravidlech dohodne většina, tak jejich porušování má být hlídáno.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ToMIG

Reakce na: Pod článek bych se podepsa.. | 27.7.2011 13:52reagovat
avatar

swenak : líp bych to nenapsal, jen se čtvrtým odstavcem bych souhlasil jen pod podnínkou splnění třetího, to jest nevadily by mi větší výdaje za policii/daně, pokud ty peníze budou určeny opravdu k ochraně zdraví a majetku, a ne k buzeraci a "vydělávání si na sebe". To je ale na kompletní reformu policie, zejména hodnocení její práce - ne hodnotit hlavně vybrané pokuty...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ToMIG

Reakce na: swenak : líp bych to nenap.. | 27.7.2011 13:53reagovat
avatar

s pátým odstavcem samozřejmě, upsal sem se...

Nepřihlášený BlackRider

Boze co je tohle za clanek.. | 28.7.2011 16:06reagovat
avatar

Boze co je tohle za clanek? To video svedci o jedinym: ze ridic nezvlad rizeni, coz se muze stat kazdymu i pri povolenych rychlostech. Naky kecy o tom jak by policie nemela prekracovat povolenou rychlost sou fakt k smichu. Jediny o cem se da debatovat je ze by meli mit v takovyhle pripadej zapnuty majaky...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený xpert

Reakce na: Boze co je tohle za clanek.. | 28.7.2011 17:46reagovat
avatar

asis to vubec nepochopil. zasad si tuhle udalost do kontextu s tim co o passatech a jejich ridicich bylo naplacano (skvely ridici skoleny v moste atp.) a zjistis jediny: byly to kecy, takhle neodhadne situaci jen totalni ubozak. to je prvni vec.

druha je, ze proste neni zadny rozumny duvod, aby kdokoli jezdil po dalnici s motivaci nekho zmerit nebo dojet takovyma rychlostma, tuplem pak bez majaku a jeste ke vsemu kdyz na to absolutne nema.

argumentace v clanku je presna a naprosto se k ni pripojuju. souhlasit s timhle nicneresicim ohrozovanim ostatnich ze strany policie muze jen blbec, promin. a pokud ti tohle neprijde jako dukaz nebezpecnosti, tak pak uz nevim, co chces videt, mrtvoly?

Nepřihlášený FořT

Skvěle napsané, souhlasím.. | 28.7.2011 17:58reagovat
avatar

Skvěle napsané, souhlasím s tím, že podporovat takové chování policie může jen blb. Bohužel, takových je v ČR dost :-/

Nepřihlášený Honziss

2 blackrider: kazdymu se t.. | 28.7.2011 22:23reagovat
avatar

2 blackrider: kazdymu se to asi nestane, 99% lidi bude dostatecne soudnejch na to, aby nejeli na dalnici ve slejvaku 210...

Nepřihlášený eReS

"tak dlouho se jezdí s Pas.. | 29.7.2011 16:15reagovat
avatar

"tak dlouho se jezdí s Passatem pro pokuty, až se čtyřkolka utrhne" supr!!!

Nepřihlášený xxx

jde vidět že všichni co ta.. | 21.9.2011 14:57reagovat
avatar

jde vidět že všichni co tady píšete nevítge o prráci u policie zhola nic. už vidím jak na svěřeném dálničním úseku který je v délce 60km v jednom směru, kde je šest sjezdů stavíte hlídky které by provedly zátaras ujiždějícímu vozidlu. než ty hlídky zaujmou stanoviště tak ujiždějící řidič je v prd.. neheldě na to že tolik hlídek ani dané dalníční oddělení k dispozici nemá. Většinou jsou na směně dvě max. tři hlídky.

Melete tady, že zpúsob měření a zjišťování přestupku řidičů, který v současné době policie děla je na pytel tak se mrknětě do sousedních zemí. Všude to je stejné. pokud budou u nás nízké pokuty, což jsou tak řidiči budou pořád jezdit jak prasata.

Nepřihlášený tin

Reakce na: Pane Agente, zaprvé jste.. | 3.10.2011 21:56reagovat
avatar

a jeje to je chytrych kecu civilnich priposranku

Nepřihlášený vubu

To je těžký honit někoho s.. | 11.1.2013 10:27reagovat
avatar

To je těžký honit někoho s kombikovou Octávkou s normálníma gumama, když mam na autě nazutý široký kola s nízkoprofilovym vzorkem :)... Kluci příště to chce trochu víc rozumu...

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše