Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených

Bohužel mezi námi stále žijí tací, kteří se neváhají přiživovat na úkor ostatních. Nejnověji jsou schopni i sofistikovaně simulovat závadu na vozidle a poté se tvářit jako pomocníci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených

19.9.2019 | Mirek Mazal

Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bohužel mezi námi stále žijí tací, kteří se neváhají přiživovat na úkor ostatních. Nejnověji jsou schopni i sofistikovaně simulovat závadu na vozidle a poté se tvářit jako pomocníci.

Německý manželský pár odhalil východoevropské triky podvodníků číhajících na důvěřivé lidi mířící z dovolených. Peter Simon a jeho žena Brigitte se vraceli obytným automobilem z Řecka, když si vybrali srbskou benzínovou stanici k přenocování. Jako obvykle našli parkovací místo a zastavili svůj Van Ti 650 MEG od Knausu pod lampou. Noc nic podezřelého nenaznačila, ale ráno se začaly dít věci.

Po snídani oba němečtí senioři uklidili rozložené věci a usedli na svá místa. Peter otočil klíčem v zapalování, ovšem motor nenaskočil. Bývalý důstojník pohledem zkontroloval všechna dostupná místa motorového prostoru, přičemž si rychle všiml odpojeného regulačního ventilu přívodu paliva. Ručně obnovil kontakt a motor ihned zareagoval bez nejmenších potíží.

Vzápětí se objevil řidič odtahové služby s nabídkou pomoci, který - jaká náhoda - stál opodál se svým vozem. Podezřívavý majitel karavanu nabídku odmítl, protože tušil podraz. Nepříjemné dojmy se rychle potvrdily - karavan Knausu je totiž vybaven čtyřmi bezpečnostními kamerami, které zachytily, jak tentýž muž s čímsi manipuluje v motorovém prostoru o půl čtvrté nad ránem.

O několik kilometrů později málem okradený pár zastavil poblíž jiného obytného vozu, který měl technický problém. Peter prohodil pár slov s kolegou a zjistil, že se jiná parta zlodějů pokusila podobně vyřadit z provozu i tento karavan. Šli na to ale ještě sofistikovaněji - na ventil přívodu paliva nainstalovali zařízení, které dovolovalo dálkové odpojení, a tak vše působilo ještě věrohodněji.

Pozorní turisté měli tentokrát štěstí, ze strany srbských policistů však bylo potvrzeno, že případy podobné trestné činnosti páchané na lidech vracejících se z dovolených a přenocujících na čerpacích stanicích či odpočívadlech se množí. Cíle podvodníků jsou různé - od vylákání peněz za fiktivní asistenci, přes kradení celých aut či vykradení veškerých cennosti, až po vydírání majitelů.

Uměle vyvolaná závada pochopitelně slouží jen jako zástěrka kontaktu podvodníků s kořistí. Buďte tedy velmi obezřetní, pokud se vám nějaká závada v podobný moment přihodí, nebo se nejlépe podobným přenocování vyhněte zcela. Německý ADAC doporučuje nechávat auto v noci raději v bezpečnějších kempech.


Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 1 - Novy trik podvodniku karavany 01Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 2 - Novy trik podvodniku karavany 02
Srbského podvodníka zachytila v akci kamera - v noci odpojil regulační ventil přívodu paliva k motoru, aby se ráno mohl tvářit jako náhodně přítomný řidič odtahového vozu

Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 3 - Zlodeji vykradaji karavany foto 01Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 4 - Zlodeji vykradaji karavany foto 02Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 5 - Zlodeji vykradaji karavany foto 03Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 6 - Zlodeji vykradaji karavany foto 04Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 7 - Zlodeji vykradaji karavany foto 05Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 8 - Zlodeji vykradaji karavany foto 06Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 9 - Zlodeji vykradaji karavany foto 07Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 10 - Zlodeji vykradaji karavany foto 08Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 11 - Zlodeji vykradaji karavany foto 09Podvodníci zkouší nové fígly, jak okrádat lidi mířící auty z dovolených - 12 - Zlodeji vykradaji karavany foto 10
Předstíranou ochotou se podvodník chtěl nejspíše dostat do útrob obytného Knausu Van Ti 650 MEG

Zdroj: Bild

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše