Policie má sedm nových stíhacích Superbů, na ušlechtilé cíle zapomeňte

 | 102 příspěvků | 18.12.2014 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený Honzys

Ubohost, tenhle policejní.. | 18.12.2014 15:37reagovat
avatar

Ubohost, tenhle policejní sbor... Na to prostě není co říct, pomáhají jen sami sobě.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Embed

Nechápu, že se k nim škodo.. | 18.12.2014 15:40reagovat
avatar

Nechápu, že se k nim škodovka hlásí, tohle je prostě hanba. Chápu, že když si to koupí, nedá se tomu bránit, ale ještě hrdě to někde předávat a chlubit se tím? Na zvracení, nevím o jediným případu, kdy by tyhle auta někomu prospěly.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený JaRy

Působení policie na dálnic.. | 18.12.2014 15:51reagovat
avatar

Působení policie na dálnicích ? Jenom připomenu jejich slavné nahánění kluka, které skončilo vytvořením zátarasu z nic netušících řidičů a smrtí toho chlapce.

Případ vyšuměl do ztracena. GIBS si hraje s mobilama....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený zemekf

Obávám se, že magor porušu.. | 18.12.2014 16:37reagovat
avatar

Obávám se, že magor porušující stanovenou rychlost je nebezpečím i na prázdné silnici, co tak v malém, nedejbože běžném provozu '

-

radaktore, běžte vrátit řidičák a choďte pěšky ;-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený M

Zase ty kone...ach vy zoof.. | 18.12.2014 17:39reagovat
avatar

Zase ty kone...ach vy zoofilove, proc (take) nepouzivate jednotku vykonu kilowatty?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený VP

Reakce na: Obávám se, že magor porušu.. | 18.12.2014 17:48reagovat
avatar

Všechno je o toleranci.

Pokud někdo rád jezdí 200 po dálnici nemám s tím problém, jen mám problém s tím pokud by takový člověk problikával(apod.) předjíždějící auto jedoucí 130, šlušňák zpomalí, nechá předjet pomalejší a může opět frčet 200. Nese za svojí rychlost vyšší odpovědnost, ale nemůžu soudit jeho čim proč jezdí rychleji, každého věc. A tak dále bych mohl pokračovat :).

Navíc každý vychází z vlastních zkušeností, tak prosím pane, Vy vraťte řidičák :)).

Hezký den.

Nepřihlášený jirka

policie nepomáhá ani nechr.. | 18.12.2014 18:33reagovat
avatar

policie nepomáhá ani nechrání, jen stojí za bukem, honí výslednost, vybírá a běžné trestné činy odloží. Je v ČR téměř k ničemu. Když o něco opravdu jde, občan se o ni nemůže v žádném případě opřít. Je zkrátka stále k smíchu. Takže dále jsou hoši v modrých uniformách vidět jen při represi stále častěji, než při pomoci běžným lidem....toto je jeden z důkazů.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Moik

Ty Supy působí preventivně.. | 18.12.2014 19:47reagovat
avatar

Ty Supy působí preventivně víc jak ty Passaty...stačí si přečíst, kolik lidí nasírá, že je cajti budou měřit... ANO, neoznačený Sup prostě poznat nejde a jezdí jich tu mraky, asi budeme muset zpomalit.

No upřímě...jezdím 150 tacho podálnici a pár Pašíků jsem už minul - spolíhám na kámošku v Passatu, co řekla: 150=143 - 3kmh=140 - za to tě stavět nikdo nebude.

200 po dálnici ať si někdo jede když ví, že nikoho nebude míjet a bude tam úplně sám - svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. A já nebudu ještě víc ohrožovat svý děti 150 v levým jen proto, že za mnou jede šulin 200...

Nepřihlášený Ernie

A na toto idu dane slusnyc.. | 18.12.2014 20:08reagovat
avatar

A na toto idu dane slusnych ludi...

Nepřihlášený Driver

Vše co zaznělo je pravdou.. | 18.12.2014 21:44reagovat
avatar

Vše co zaznělo je pravdou ale když už je situace takový, tak bych najivně prosil aby se naučili kontrolovat skutečné přestupky. Ne zapnutí blinkrů včas před započetím manévru, nedodržování odstupu, jízda v levém tam, kde není pravý v havarijním stavu(nové úseky) podjíždění, neseřízená světla, řazení se přímo před čumák předjížděného vozidla, bránění předjetí, atd atd.... Třeba Poláci jezdí u nás jak kdyby jeli poprvé v životě autem a porušují vše a jezdí nepředvídatelně... K něčemu by jim ty kamery mohly být a nemuseli by jen měřit. Rychlost na dálnici je to poslední, co je třeba dodržovat.

Nepřihlášený petr

Reakce na: Nechápu, že se k nim škodo.. | 19.12.2014 00:10reagovat
avatar

rači naše než cizí

Nepřihlášený petr

Reakce na: Obávám se, že magor porušu.. | 19.12.2014 00:13reagovat
avatar

jj tankodrom né dalnice

Nepřihlášený Stan

Reakce na: Obávám se, že magor porušu.. | 19.12.2014 08:22reagovat
avatar

Člověk, který ba naopak přesně dodržuje rychlost a mnohdy v nesmyslných úsecích, kde se vystřídá na 5 km i 5 různých rychlostí je pro provoz mnohem nebezpečnější

Nepřihlášený Atomas

Proč, když jedu nakupovat.. | 19.12.2014 11:30reagovat
avatar

Proč, když jedu nakupovat do Drážďan, je na severu 180 kmh naprosto legální a bezpečná rychlost a když se vracím na Prahu, tak se na prázdné dálnici v rychlosti 145 kmh musím cítit jako pirát? Nemusím připomínat, že v německu nejsem stresován žádnou policejní buzerací a jizda je tak pro mne bezpečnější...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ondra S.

Vzkaz policie je jasný: Ko.. | 19.12.2014 11:33reagovat
avatar

Vzkaz policie je jasný: Koupili jsme si za vaše vydřený prachy, který jsme vým sebrali na daních nový káry, abychom vás všechny mohli účiněji buzerovat, okrádat, prudit a chovat se v nich ještě nebezpečněji, než ti proklamování piráti silnic, protože největší riziko pro ostatní představuje často právě přemotivovaný policejní blbec v rychlém policejním voze!

Veškerým lékem na bezpečnost na silnicích je slušnost a zodpovědnost na obou stranách, tedy jak těch, co rádi jedou rychleji, předjíždí, nedodržují povolené rychlosti, tak těch, co se plouží jak smrad, blokují zavazí a pod rouškou zodpovědnosti a dodržování jen pokrytecky maskují svoji řidičskou neschopnost.

Jsem přesvědčený, že to jde, rychlostní omezení v ČR jsou často nesmyslné, takže jsou to vlastně taková doporučení, ale důležité je dokázat odhadnout míru přiměřenosti, kde je ta hranice, kdy už ohrožuji ostatní a kdy je to ještě přiměřené. Také zákony jsou v ČR neadekvátní, často právě jde o presunkci viny řidičů a nerespektování oběktivní reality, takže zpravedlnosti se lze dovolat často až u soudů a ani tam to ještě není jisté.

Jsem pro separatistický až partizánský odboj proti policejní šikaně, veškeré prostředky proti nerozumným policajtům, co se vás snaží buzerovat a okrádat jsou povoleny, včetně vojenských zbraní!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený DDD

všechny rychlostní limity.. | 19.12.2014 12:46reagovat
avatar

všechny rychlostní limity jsou tu jenom proto, aby se daly trestat a kapitalizovat, nic víc, nic míň. kdyby nebyly žádné limity, vůbec nic zásadního by se v dopravě neodehrálo, ba naopak - ubylo by hystericky nervozních řidičů, kteří by se o to víc věnovali řízení, než soustavnému skenování tachometrů. lidé si cení svého života tak nějak instinktivně, ne z nařízení zákona, stejně tak drtivá většina řidičů jezdí na kompromis mezi rychlostí a spotřebou. do poloviny roku 1979 žádný limit na dálnici nebyl, poté se ustanovilo 110km/h (aby byl již prostor k trestu), což ovšem bylo relativně hodně vztaženo k 40-60 koňovým motorům na tenkých diagonálních pneumatikách... od roku 1997 platí to co známe v současné podobě, což je vzhledem soudobé technice mnohem větší řidičský opruz v porovnání se 110km/h vůči všem těm "embéčkům a žigulíkům". posilování motorizovaných policejní hlídek, složených ze dvou státu odevzdaných středoškoláků, posílených zákonem k pocitu silničního boha, v erárním autě, ktéré by si v občanském životě koupil možná tak za deset životů, které ovšem neváhají rozbít na maděru dnes nebo zítra, když bez problému nafasují další. to je přesně situace, která se mně vůbec nelíbí. aby chlapci zákona měli pocit, že řešení nečího přestupku má přednost před cizím nezainteresovaným člověkem (jeho zdravím, životem, majetkem, časem, atd), viz policejní nahánění kohokoliv, blokáda dálnice z ostatních řidičů s účelem zastavení naháněného, atd. tohle vážně ne, kde to jsme? mají institut přenesení viny na provozovatele (majitele) vozidla, mají kamery, radary, vysílačky, počítače, tak nechť si svého přestupce prolustrují, zdokumentují, předvolají, zadrží, vyslechnou, zpokutují, vyexekuují, ale ať tím aktem neopruzují ostaní řidiče, které to vůbec nezajímá.

Nepřihlášený Petr

Úroveň článku pubertálního.. | 19.12.2014 13:36reagovat
avatar

Úroveň článku pubertálního mladíka. Divím se, že redakce nemá trochu rozumu.

Proč by policie neměla mít dálniční Superby? To jako na dálnicích se může jezdit jak chce nebo co? Co jsem slyšel kolem tak nikoho pod 160 Km/h Pasaty nikdy nevzali. Podporovat ještě větší bordel na našich cestách takovými řečmi kolem nehodlám. Až se po našich "tankodromech" (dálnicích) potkáte nějakého vola, co za plného provozu to smaži 220 Km/h a myškuje mezi auta, tak Vám přeju ať to nejste vy co ho nabourá. Tady jako pravidelný "nepubertální" čtenář končím.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Moik

Souhlas s Petrem... Uf t.. | 19.12.2014 13:47reagovat
avatar

Souhlas s Petrem...

Uf to asi nejste na autoforu rádi za tu čtenářskou obec ne? Divím se, že tu nejsou reklamy na kosmetiku proti akné...

Nepřihlášený

Reakce na: Úroveň článku pubertálního.. | 19.12.2014 15:21reagovat
avatar

petr:

kde žiješ, ve 160 si tě tak vychutnají, že se nebudeš stačit divit...

za plného provozu 220 pojede s kličkovanou tak akorát možná ten policejní passat/superb s diskotékou, když se bude domnívat, že řešení něčího přestupku má absolutní přednost...

až do tebe orgán najede, rozmlátí ti auto a přizabije tě, tak jsem zvědavej jak budeš přitakávat výsledku vyšetřování GIBS, že se všechno odehrálo v souladu se zákonem, a ty nemáš v podstatě vůbec na nic právo, nebo se můžeš v občanskoprávním soudit s pozůstalými přestupce...

všude na dálnicích mají mýtné brány, brány umí lustrovat RZ a fotit, nechť si tedy "piráty" změří úsekovkou včetně foto, přenesená zodpovědnost tak či tak padne na majitele vozidla, tudíž stačí obeslat, vyinkasovat, popřípadě vymoci nasilím, ale nemusejí opruzovat naháněním v provozu a s tím souvisejícím vyvoláváním ještě horších a nebezpečnějších situací. a to je to oč konkrétně mně jde.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr

Reakce na: petr: kde žiješ, ve 160 s.. | 19.12.2014 16:36reagovat
avatar

Tak se aspoň podepiš když něco píšeš.

Takže dle tvé logiky všichni alkoholici a feťáci za volantem můžou jezdit po dálnici jak chtějí, protože dostanou maximálně ze měsíc obsílku s fotkou. Zkus používat hlavu prosím...

Zde na Anarchyforu končím!

Nepřihlášený josef

Reakce na: Zase ty kone...ach vy zoof.. | 19.12.2014 17:44reagovat
avatar

M: výkon motoru se odjakživa udával v koních. Pokud trváš na kW, tak si kup elektromobil a ovládej si ho mobilem.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Atomas

Reakce na: M: výkon motoru se odjakži.. | 19.12.2014 17:56reagovat
avatar

Výkon se správně udává v kW ( přesněji Wattech) a jedná se o odvozenou jednotku soustavy SI. Koňská síla byla jednotka používaná řádně do 31.12.1979 a je definována jako výkon Wattova stroje, který vyčerpal 550 liber vody do výše 1 stopy za 1 sekundu. Takže se jedná o poněkud obstarožní jednotku...

Nepřihlášený ernie

Reakce na: Proč, když jedu nakupovat.. | 19.12.2014 18:37reagovat
avatar

100% suhlas

Nepřihlášený Bronas

Atomas: Nevidím nic špatnéh.. | 19.12.2014 18:50reagovat
avatar

Atomas: Nevidím nic špatného na vyjadřování výkonu v koních tak jako by mi dalo za pravdu většina lidí, co jsou jim auta koníčkem. Uvádění výkonu v koních u automobilů považuji něco jako motoristický slang. Komu se to nelíbí, ať si používá kilowatty.

Nepřihlášený dannero

hlavně nenápadně, každému.. | 19.12.2014 20:11reagovat
avatar

hlavně nenápadně, každému bude hned jasné o koho jde když používají takové tanky které nikdo nepřehlédne, stejnou službu by udělala polovinu levnější hbitější a nenápadnější Fabia RS

Nepřihlášený řidič BOB

Reakce na: Úroveň článku pubertálního.. | 19.12.2014 21:36reagovat
avatar

Pleteš se hned v několika věcech.

Tolerovaná rychlost je 150kmh, nikoliv 160kmh.

Ať klidně Superby mají. Ať mají klidně i Aston Martin. Já jezdím x desítek tisíc km po dálnicích a jediné, co ti šulíni, krom kafíčka na benzínce dělají, je buzerace za rychlost. Že ? řidičů si na dálnicích v klidu telefonují, kamioňáci mají na volantu dokonce rozložené noviny, blinkry nedává skoro nikdo a uprostřed nebo vlevo jede každej druhej. Nemluvě o tom, že kamioňák ti to nasmaží 100m před čumák a pak několik kilometrů předjíždí svého dementního soukmenovce. Ale oni měří rychlost...

Nepřihlášený Martin

Pekne zkurveny článek co o.. | 20.12.2014 20:13reagovat
avatar

Pekne zkurveny článek co obhajuje lidi co jezdi jak svine, kdo nejezdi podle predpisu je podle me stejne neprispusobivy jako nasi spoluobcan . Prpste bud zákony respektuju a mam v úctě právní stát nebo jsem nepřizpůsobivý tecka

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený honza

Reakce na: Pekne zkurveny článek co o.. | 20.12.2014 22:43reagovat
avatar

Souhlas. Redaktor je evidentne anarchista a bezmozek.

I kdyz pravda je, ze bodovy system nefunguje, ridicak ma jeste porad zbytecne moc lidi.

Nepřihlášený Marian

A pak že nemáme peníze ve.. | 21.12.2014 12:26reagovat
avatar

A pak že nemáme peníze ve státní kase když si můžou dovolit nejdřív Pasaty a tet superbečka !!!! Vysoké daně všecko dráhý ale stát furt má málo !!!! Aby slušný občané makaly na takový lidi !!

Nepřihlášený JaBR23

Reakce na: Úroveň článku pubertálního.. | 22.12.2014 00:06reagovat
avatar

me vzal policejni passat na jizni spojce ve 110km/hod ve 22:30.

Nepřihlášený Martin

No to je teda článek! Ale.. | 22.12.2014 00:29reagovat
avatar

No to je teda článek! Ale víc než hloupost autora článku mě zaráží hloupost a omezenost některých diskutérů. Že dnes zveřejní kde kdo kdejakou blbost, to už by mě ani tak nepřekvapilo. Ale že se tady najde tolik trotlů, kteří začnou hýkavě přikyvovat a mudrovat, jak je to všechno strašné a jak si ta policie z těch "jejich" peněz dovoluje nakupovat, navíc proto, aby mohla trestat "slušné" lidi, kteří jsou zřejmě asi "nadlidi" a mají právo neřídit se pravidly a nedodržovat zákony - to je tady asi něco hodně špatně. Jak může pak někdo chtít, aby se lidé chovali s nějakou základní lidskou slušností, když ani zákonné normy nebere jako potřebné dodržovat. Vážení kritici, proberte se! Od toho tu policii máme, aby dohlížela na dodržování zákonů. A tam, kde nestačí prevence, tam musí nastoupit represe. Slušný člověk tohle respektuje a proto slušného člověka tohle absolutně netrápí. Mimochodem, ta prevence nastoupila už i tímto článkem - ti kteří jsou zvyklí jezdit jako dobytek už začali křičet, slušné řidiče to nechává chladné. Kydy o vysokých daních a o tom, že slušní občané makají na takové lidi (je to článek o autech nebo o lidech?), také vypovídají něco intelektu autora.

Nepřihlášený tomáš

milý Martine, ano na jednu.. | 22.12.2014 09:14reagovat
avatar

milý Martine, ano na jednu stranu máš pravdu...měli by se dodržovat zákony, ale všechny, ne jen rychlost a to tady lidi štve. Až začnou pravidelně policejní passaty a superby postihovat věci jako nepřetržitá jízda v levém pruhu, neodůvodněně pomalá jízda apod. věci, nikdo neřekne nic. Bohužel to dosud tak není a mě to taky sere

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Reakce na: milý Martine, ano na jednu.. | 22.12.2014 11:01reagovat
avatar

Tomáši, a on někdo řekl, nebo je dostupná nějaká statistika přestupků, že Passaty a nyní nově Superby budou řešit jen rychlost? Píšeš "Až začnou postihovat...." - máš nějak relevantně podloženo, že teď to nedělají, nebo to soudíš jen z toho stupidního článku, který píše o buzeraci za překročení rychlosti? Ačkoliv to někteří možná nechápou, tak Passaty (Superby) samy o sobě nic neřeší - přestupky řeší lidé, kteří je řídí (ano překvapivě i policajti jsou lidé). Ta auta jsou prezentována jako dálniční speciály, které jsou schopné stíhat rychlé řidiče a už ta prezentace sama je určitou prevencí. Na druhou stranu, vážně si myslíš, že policajt zaznamená na dálnici auto bez známky, uvidí někoho nebezpečně předjíždět, blokovat, vybržďovat atd. a přestupek řešit nebude, protože on má auto na rychlost? To je pěkná blbost. Je to především policejní auto, jen dává policii další a účinnější možnosti. Jak už jsem napsal, i policajti jsou jen lidé, takže kdo není líný, vyřeší jakýkoliv přestupek, který uvidí (ostatně ze zákona je povinen řešit každý přestupek, který zjistí) a zrovna tak, kdo je netáhlo, ten "přehlédne" i tu rychlost stejně jako předjíždění, telefonování atd....Takže asi tak.

Nepřihlášený Milos

Felicie im naspet do ruki | 22.12.2014 12:27reagovat
avatar

Felicie im naspet do ruki

Nepřihlášený jan

Haha.to je hlina, jak se t.. | 22.12.2014 12:31reagovat
avatar

Haha.to je hlina, jak se tu hned sebehli pani prislusnici a obhajujou se tu navzajem...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honza

V praze měří passaty na ma.. | 22.12.2014 12:51reagovat
avatar

V praze měří passaty na magistrále 50km/h to taky dává smysl? Nato potřebují auta za 1,7mil? A tak je to bohužel všude...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ZDENDA

Reakce na: Haha.to je hlina, jak se t.. | 22.12.2014 12:52reagovat
avatar

Nevim jestli hlína. Benga sou taky potřeba. Každej je chytrej jak rádio ale když mu teče do bot, tak volá policajty. Mi přijde na hlavu, že se někdo dokáže rozčilovat nad tim, že poliši budou mít čím ho chytit. Kdo jezdí podle předpisů nemá se čeho bát. Jen ať jim daj pořádný káry.

Nepřihlášený Martin

Reakce na: V praze měří passaty na ma.. | 22.12.2014 13:01reagovat
avatar

Honzo, četl si ten článek? O tom, že by šlo nějaké to auto za 1,7 mil. do Prahy se tam nepíše :-) Jinak ano - dává to smysl. Pokud je tam stanovená 50 km/h, tak asi má svůj smysl. A pokud se to někomu nelíbí, může se obrátit někam na odbor dopravy, aby tam místní úpravou rychlost zvýšil. Je třeba pochopit, že policie zákony netvoří, policie je tu od toho, aby dohlížela na jejich dodržování. Zrovna tak, jako každý člověk si nemůže vybírat, který zákon bude dodržovat a který se mu dodržovat nehodí, tak ani policajt nemá právo soudit, který zákon bude hájit a který ne. Jak už jsem psal výše - policisté jsou ze zákona povinni řešit každý přestupek, který zjistí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jan

Jiste. Uplne vidim, jak pa.. | 22.12.2014 17:06reagovat
avatar

Jiste. Uplne vidim, jak pan Martin a jemu podobni mudrlanti dodrzuji vsechny zakony. O smysluplnosti omezene rychlosti si nejdriv neco zjistete. Ze to, jak uz psal DDD, puvodne nebylo vubec kvuli bezpecnosti a ze to na ni muze mit i opacny efekt je pro vas asi novinkou...

Nanestesti pro bezmozky, co adorujou bezpecnostni slozky a potrebujou mit vse na papirku podepsane od poslancu, se nekteri z nas narodili se svobodnou vuli a vlastnim mozkem, takze budete muset panove dal trpet, ze nekdo jezdi podle vnejsich podminek a stavu jeho dopravniho prostredku a ne podle zakona.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Reakce na: Jiste. Uplne vidim, jak pa.. | 22.12.2014 17:39reagovat
avatar

Budete se divit, pane Jene, ale mně přijde úplně normální dodržovat zákony :-) A právě protože je tolik chytráků, kteří si myslí, že oni a jejich "svobodná vůle" je nad zákon, tak ty zákony a policii stále potřebujeme. Až bude mít každý dost rozumu, aby pochopil, že je třeba ctít určitá pravidla a brát ohledy na své okolí, tak už ta pravidla v psané podobě - zákony - nebudeme potřebovat a nebude třeba ani aby někoho "buzerovala" policie, ale troufám si odhadnout, že toho se ani já ani Vy a skoro jistě ani naše vnoučata nedožijeme ;-)

Z mého pohledu na věc to jistě ti bystřejší už odhadli - jsem policajt a nestydím se za to. Dlouhá léta dělám na nehodovce a viděl jsem už desítky rozmašírovaných mrtvol těch, co si také mysleli, že pravidla jsou pro blbce. A bohužel také dost nevinných mrtvých, kterým smrt zařídili pravě takoví bezmozci. Tak si laskavě řeči o zjišťování smysluplnosti nechte od cesty. Něco jsem v tomto ohledu už viděl a řešil...

Nepřihlášený Jan

Ja se neptal, co vam prijd.. | 22.12.2014 20:55reagovat
avatar

Ja se neptal, co vam prijde normalni, ale jestli je v realu VSECHNY dodrzujete. A krom svobodne vule jsem zminil jeste rozum, ke kteremu patri zodpovednost za sve ciny neomezovat a neohrozovat ostatni, takze si bezmozky nechte od laskave od cesty... Bezmozek je totiz i ten, kdo rezignoval na realitu a ridi se jen carem papiru (kolikrat jen prolobovanou pi....nou.

Kdyz uz tu strasite mrtvejma, tak by me zajimalo, jestli jste se zajimal o efekt rychlostnich omezeni na bezpecnost (mimo mesto), pac dle nekterych muze mit ta vase bohuliba cinnost obcas i par krizku jako vysledek...

Jo a ty rozmasirovane mrtvoly nejspis nezemrely kvuli poruseni psaneho, ale kvuli poruseni rozumneho, coz je malokdy to same.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Reakce na: Ja se neptal, co vam prijd.. | 22.12.2014 21:36reagovat
avatar

Samozřejmě, že všechny zákony dodržuji - jak bych jinak potom mohl chtít po druhých, aby je také dodržovali?

Ještě, že máme spousty takových "odborníků" z lidu, kteří nám vysvětlí jaká pravidla je třeba dodržovat a na jaká se může kašlat - bohužel to každý "odborník" vidí trochu po svém a ve výsledku by to znamenalo, že se vlastně může cokoliv, protože každý považuje za zbytečné nebo naopak důležité něco jiného. A proto se lidstvo propracovalo k tomu, že se určitá pravidla začala sepisovat a přijala se jako obecně závazná. A to jsou, milý Jene, zákony. Pokud se Vám zákonné normy nelíbí, tak s tím něco dělejte - i jako občan máte možnost obrátit se na zákonodárce.

Mrtvými nestraším...bohužel, je to smutná realita (jen letos mi prošly rukama spisy 11-ti mrtvých). Samozřejmě, že ti mrtví zemřeli kvůli porušení psaného a budete se divit, bylo to zároveň i porušení rozumného. Tady se neshodneme - ono to jde vždy ruku v ruce ( i když to zaplať pán Bůh nemá vždy tak fatální následky). Ze své profesní pozice se samozřejmě zabývám příčinami dopravních nehod - tedy i rychlostí. Dost často je to spojeno i se znaleckým zkoumáním v oboru silniční dopravy. Z poslední doby mám zrovna případ, kdy řidič překročil rychlost o 8 km/h (co to je 8 km/h? vlastně nic, tak jezdí běžně 95% řidičů, takové překročení ani policie neřeší) a znalec v posudku konstatoval, že kdyby řidič nepřekročil povolenou rychlost, stačil by zastavit o 2m dříve = paní by byla živá.

A nepleťte si pojmy s dojmy - nebezpečná a též i postižitelná dle zákona č. 361/2000Sb.,o provozu na pozemních komunikacích může být i bezdůvodně pomalá jízda. A řidič také musí přizpůsobit rychlost jízdy zejména stavu a povaze komunikace, vlastnostem vozidla, povětrnostním podmínkám...atd., takže též může být příčinou dopravní nehody rychlost aniž by řidič překročil nejvyšší povolenou rychlost. Ale to už odbíhám do detailů.

Neznám z praxe ani jeden jediný případ, kdy by rychlostní limit byl nedostatečný a k nehodě by došlo proto..

Nepřihlášený Jan

OK, takze jste v zivote ne.. | 23.12.2014 10:21reagovat
avatar

OK, takze jste v zivote nepresel na cervenou, nezastavil na zakazu zastaveni, nestahl film nebo mp3, nejel rychleji, nebo jste bezel hned nahlasit zahranici navstevu u vas doma na cizineckou? Nejste android? S odbornikama z lidu si laskave vylizte otvor - jedinej kdo si tu hraje na odbornika jste vy, a to jen proto, ze vam rukama prosly spisy.... To ze neznate napr. toto: http://www.motorists.org/press/montana-no-speed-limit-safety -paradox z vas totiz nic jineho nez prislusnika z kanclu s mizernym rozhledem nedela. Jak a proc vznikly zakony mi vysvetlovat vazne nemusite, spis se zamyslete nad tim, kolik jich dnes potrebujeme a jak prehledne jsou. Ja pouze konstatuji, ze urednik ci poslanec nezna situaci na miste v danem okamziku, nezna stav vozovky, nezna stav vozu, nezna stav ridice - proto nevidim duvod se jejich narizenimi slepe ridit. Takze vetsinou beru rychlostni limit jen jako doporuceni, pripadne upozorneni. Jestli s vaznou tvari dokazete tvrdit, ze dopravni predpisy a zakony vubec jdou ruku v ruce s tim co je rozumne, tak to uz je vazne na mokrej rucnik. To, ze nizsi rychlost znamena nizsi nasledky je snad naprosto jasne, ale to neznamena, ze rychlost byla v onom pripade pricinou. Vy jen vite od znalce sic! (jestli nejste slepy a hluchy, tak asi vite jak v Cechach funguji), ze kdyby jel o blabla min, tak jsou nasledky nizsi, uz ale nevite, jestli ji treba nemohl videt o 10m driv, kdyby neladil radio, nebo zastavit o 5m driv, kdyby mel lehci auto a lepsi pneu a brzdy... Ano, kdyz bude vsude 30 a budem to dodrzovat (pac ve 30 uz v dnesnim aute prezijete i celni stret), tak mozna nezemre za celej rok nikdo, ale to opravdu neni muj sen. Opravdu nevite o nehodach kvuli omezeni rychlosti/radaru? Tak to jste asi nevidel vikendoveho jeste ridice panicky brzdit pred carou znacici usekove mereni, pripadne krizovky vznikle timtez u podivnych 30 apod. Mozna byste mel vylezt obcas z kanclu. Doporucil bych vam poridit si motocyckl, na nem totiz poznate, ze jezdeni podle limitu a slepe dodrzovani pred..

Nepřihlášený Martin

No a co jako. Zakon rika z.. | 23.12.2014 15:40reagovat
avatar

No a co jako. Zakon rika ze maximalni rychlost je na dalnici 130 km/h. A pokud pisatel clanku si mysli, ze kdyz ma Audi A6 (vcelku tuctove auto), a musi se tim verejne chloubit, jezdit rychlejs muze, tak nemuze. Jezdim rychleji nez dovoluji zakony, ale kdyz me chytnou jsem za to ochotny zaplatit a byt potrestan. A takovyhle zvasty o tom jak je to strasne nefer si muze pisatel strcit do zadele. S policii nemam nic spolecnyho, ale je mi fakt na bliti z tech co tady pisou, jak jsou nasi policajti spatny a pak kdyz do nich nekdo drkne na parkovisti, nekdo jim vrazi pesti pred hospodou nebo podobne, uz maji telefon u ucha a volaj o pomoc. Kazdy z nich uz urcite o jejich pomoc volal a kazdymu z nich pomohli. Ale spinu hazeji dal. Lidi jsou nevdecny no.

Nepřihlášený Martin

Jane,další diskuse s Vámi.. | 23.12.2014 21:41reagovat
avatar

Jane,další diskuse s Vámi je zcela zbytečná.Je zajímavé jaký jste jasnovidec,ale bohužel i v tom se pletete.Máte dost zkreslenou představu o práci nehodáře. Já z kanceláře vylézám pravidelně,jelikož nehody ohledávám,řeším právní kvalifikaci,zpracovávám kompletní spisovou dokumentaci. Omĺouvat vlastni neschopnost ctit pravidla srovnáním zákona o provozu na pozemnich komunikacích se značkováním Židů už je hodně mimo. Tím končím,protože argumentujete nesmyslně a stejně jako pravidla nejste schopen přijmout reálná fakta z praxe.

Nepřihlášený Kudi

Teda tenhle článek mě dost.. | 23.12.2014 23:11reagovat
avatar

Teda tenhle článek mě dost rozčílil. Autor se vyjadřuje ve smyslu, že postihovat jízdu vyšší než maximální povolenou rychlostí je něco nemravného.

Zkuste si jet chvíli 130 v pravém pruhu. Během pár minut a) vás předjedou desítky aut b) dojedete kamion jedoucí 90. Protože levý pruh je soustavně ucpaný Audi A6 jedoucími 149km/h jsou jen dvě možnosti: buď začít brzdit a čekat až kamion na sjezdu odbočí, nebo se tam nacpat a po dobu předjíždění snášet vyblikávání.

Ano jsou úseky, které by snesly za řidkého provozu bezpečně rychlost vyšší, ale težko v páteční špičce. Takže dokud nebudou všude tři pruhy, nebo alespoň proměnlivé značky umožňující maximální rychlost upravovat podle aktuální potřeby, pak je limit prostě 130 a jeho nedodržování je potřeba postihovat.

Nepřihlášený Laďa

Nedávno jsem jel téměř 200.. | 24.12.2014 02:28reagovat
avatar

Nedávno jsem jel téměř 200 km po (západo)německé dálnici rychlostí mezi 160 a 170 km/hod. Sám jsem se divil, že za celou dobu mě předjela jen dvě či tři auta. Všichni ostatní řidiči jeli zhruba stejně, jako většina u nás: odhadem do 120 - 130 km/h. Pravděpodobně "na spotřebu". Toto mě přesvědčilo, že omezení rychlosti na dálnici je nesmyslné. V obci na padesátce jezdili mezi 45 a 50 km/h, mimo obec platí v Německu vesměs 100 km/h (i na mnohem užších silnicích než u nás).

Patřím také mezi ty, co na D1 jezdí hodně v levém pruhu. Důvod je jednoduchý: nemíním si ničit draze zaplacené auto jízdou po rozbitém pravém pruhu. Bohužel pouhým pohledem na silnici se většinou nedá poznat, kde je pravý pruh v pořádku a kde ne. Stále ale sleduji provoz kolem mě i za sebou a když se blíží rychle jedoucí auto, pouštím je.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honza

Nestačím se divit, co zde.. | 24.12.2014 23:27reagovat
avatar

Nestačím se divit, co zde někteří obhajovatelé 130km hranice blejou.

Zkuste jednou zajet do Německa, dálnice o dvou pruzích, stav jakž takž OK, provoz větší než na D1, rychlost neomezená, bezpečnost vyšší. Není to o rychlosti, ale o lidech. Pokud někdo má mozek může jet i 200 a nikoho neohrozit, pokud ho někdo nemá, tak jede 130 tacho (reálně nějakých 120), celou dobu je v levém a myslí si, že ho nikdo předjet nemůže, protože on přece jede maximální povolenou rychlostí, tak je debil. :-)

Osobně jezdím kolem 200km/h, předjíždím, když vidím, třeba i přes dovjitou plnou a upřímně je mi jedno, že zákon říká, že se to nesmí.

Pro pana Láďu, docela se divím, v Německu jsem se něco najezdil a takovou zkušenost nemám, spíš naopak, v levém pruhu auta 180+ jedno za druhým.

Pro dopravního policistu: Zkuste kontrolovat levoproudaře, dementy, co nedávaj blinkry, nedávaj přednost a podobné individua. Na silnicích bude hned bezpečněji. :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rudolf Kočka

250 ps je nic moc. Taky by.. | 25.12.2014 10:11reagovat
avatar

250 ps je nic moc. Taky by jim mohly dát trochu víc výkonnější auta. Toby škodovka musela umět. Asi by se rozpadla :-D . Když dají do rs diesel: Tak to svědčí o všem. :-D

Nepřihlášený honzis

Reakce na: Nestačím se divit, co zde.. | 25.12.2014 13:53reagovat
avatar

200 km/h? A jakou brzdnou vzdalenost ma pak takove auto na mokru?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Hozna

Reakce na: 200 km/h? A jakou brzdnou.. | 25.12.2014 22:22reagovat
avatar

Na mokru tolik nejezdím, zaleží na podmínkách, nejsem blázen. :-)

Nepřihlášený honzis

A na suchu? | 25.12.2014 22:47reagovat
avatar

A na suchu?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený zdenda

no já myslím,že taková to.. | 26.12.2014 07:34reagovat
avatar

no já myslím,že taková to auta nepatří k dálniční policii.měli tam být vozy typu bmw audi apod a né škoda.superb je těžkopádné auto a né sportovní

Nepřihlášený Honza

dle textu to vypadá, že au.. | 26.12.2014 20:50reagovat
avatar

dle textu to vypadá, že autor článku je očividně zakomplexovaný idiot, který nedodržuje pravidla (konkrétně rychlost) a hrozně mu vadí, že za to byl potrestán...to že pro státní sektor (pro PČR obvzlášť) je vše předražené je bohužel politováníhodná pravda s tím se dá jen souhlasit ale zbytek co zde píše jsou akorát ho*na puberťáka, který si myslí že zákony se nemusí dodržovat a nebo jen v určitých případech přál bych mu aby takhle jel po dálnici a z protisměru vylítla přes svodidla ta jeho zmiňovaná nová AUDI A6 která letí 200 km/h a zabila mu celou rodinu on skončil na vozíčku a soud i policie řekli že se nic nestalo že řidič překročil povolenou rychlost ale ta nebyla nepřiměřená....ono je pravda že pomalovaný auta vzbudí respekt ale jen po dobu co je přestupce vidí jakmile ale zmizí jede jako prase atd. a proto tu jsou neoznačené vozy aby lidi měli strach ze to auto co jede za nimi nebo před nimi jsou policajti a jel tak jak má ikdyž to nejsou oni což ale málokdo zjistí

Nepřihlášený Víťa

Rychlost je jen relativní.. | 29.12.2014 07:50reagovat
avatar

Rychlost je jen relativní na úseku Praha - Ústí nad Labem ušetříte cca 10 min. stojí to za to ?

Vy co jezdíte po dálnici 200 km/h, vyzkoušejte si na volném úseku šlápnout natvrdo na brzdu.

Nepřihlášený Víťa

Reakce na: Nedávno jsem jel téměř 200.. | 29.12.2014 08:00reagovat
avatar

Plně souhlasím, jenže některé řidiče ( a bohužel jich je hodně ) nezajímá co se děje za nimi.

Nepřihlášený Martin

No jo, já beru, že je spou.. | 29.12.2014 17:45reagovat
avatar

No jo, já beru, že je spousta aut, která jsou schopna jet "bezpečně" 200 km/h, ale je třeba si uvědomit, že na silnicích je pořád i dost starých aut a slabších řidičů než jsou ti rychlí "machři" (aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout) a tak s ohledem i na ty kolem není nikdy bezpečné jezdit 200km/h, i když máte sebelepší auto a jste skvělý řidič. Nikdo nejsme na silnici sám a na to je třeba myslet!

Nepřihlášený piky01

Reakce na: Ubohost, tenhle policejní.. | 29.12.2014 22:07reagovat
avatar

Tak je hlavně nikdy nevolej,až je budeš potřebovat. Ubohý jseš hlavně ty a bezmozek. Když budeš jezdit normálně tak těch aut múže být milion a nikdy se s nimi nesetkáš. Jen prase je potká často a to si myslím je dobře.

Nepřihlášený piky01

Reakce na: Působení policie na dálnic.. | 29.12.2014 22:11reagovat
avatar

Tak jo. Necháme jezdit kluky bez řidičáku a vůbec si jich nebudeme všímat.Až někoho zabijou nebo zraní tak se vlastně nic neděje. Byl to jen kluk. Doufám ,že takový trefí tvojí rodinu nebo starou. Proč nezastavil a začal ujíždět. Mohl zastavit. Plně souhlasím se stíháním a že chcípnul jen dobře.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený piky01

Reakce na: policie nepomáhá ani nechr.. | 29.12.2014 22:16reagovat
avatar

A zamyslel jste se někdy nad tím,že v dnešní době o většině případů rozhoduje ženská na Magistrátu nebo Městským úřadě, která nemá ani řidičák popř.soudce. A takovýhle rozhodujou o tom jestli ten některý udělal něco protiprávního a jaký dostane trest. Policie jí jen předá veškerá videa a důkazy a ona rozhoduje.Kdyby tohle nebylo před lety odebráno Policii tak to tady určitě vypadá jinak. Seznamte se s dnešními zákony a pak melte nesmysly o Policii.

Nepřihlášený piky01

Reakce na: Vzkaz policie je jasný: Ko.. | 29.12.2014 22:18reagovat
avatar

Další IDIOT mezi námi. Gratuluju,že tě pustili na vycházku.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honza

Reakce na: A na suchu? | 30.12.2014 00:37reagovat
avatar

Na suchu po dálnici určitě ano.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ondra S.

Reakce na: Další IDIOT mezi námi. Gra.. | 31.12.2014 12:27reagovat
avatar

Když chce idiot piky01 obhajovat policejní šikanu, tak ať si nalepí na auto, jsem nezodpovědná ovce, potřebuji ke štěstí být kontrolována, buzerována a okrádána, jinak nebudu šťastná!

Pro ostatní: Obhajoba policejního řádění je vždy dvojsečná zbraň a nikdy nevíte, kdy se obrátí proti vám a potom kdo to má potom strpět?

Hlavně, když někdo někde trochu překročí, je to bezpečné místo, ale stejně ho nahánějí a chtějí ponížit! Potom bych schvaloval odboj, třeba házení díní, nebo i zápalných lahví na stíhací vozidlo policie, pokud jde jen o rychlost.

Já si dokážu představit život bez dopravní policie, zůstala by pouze nehodovka, která by poskytovala právní pomoc při řešení nehod, sem-tam řídila nějakou tu křižovatku, ale žádné měření, nahánění a okrádání!! Uvědomuji si samozřejmně, že se v dnešní době dějí i nepatřičné věci, tedy jsou mezi námi i nezodpovědní řidiči, kteří jezdí i silně opilí, nebo zdrogovaní, ale je to mizivé procento, kvůli kterému ale trpí každý, kdo se musí podrobit testům a je čistej a policie se mu pak ani neomluví za obtěžování a zbytečné zdržení.

Rovněž nemohu schvalovat liknavost majitelů vozidel k technickému stavu, protože potom je takové vozidlo nebezpečné. Zde ale myslím výhradně fyzický stav, nikoliv jen propadlou technickou na autě bez nebezpečných závad.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený piky01

Reakce na: Když chce idiot piky01 obh.. | 31.12.2014 12:44reagovat
avatar

Vážený opravdu nepotřebuji být kontrolován a buzerován. Je o pouze o tom, že dodržuji daná pravidla. Jezdím již více jak 20 let a za tuto dobu 3 kontroly. Pokud vás Policie obtěžuje asi se nechováte tak jak máte. Jezdíte ve šrotu a jinak na sebe upozorňujete. Rychlost překročená o méně jak cca. 14 km/h nikdo neřeší. A jstli v obci lítáte 70 a více tak jste jak jsem napsal IDIOT. Chovejte se jak máte a o Policii vůbec nebudete vědět. Jinak jen tak pro mou informaci - jak dle vašeho názoru jde poznat opilý řidič, který může ohrozit vás nebo někoho jiného při běžném pohledu na vozidlo. Asi nijak, proto musí dýchat každý. Pokud nejsem na šrot zdržení 2 vteřiny. Myslete prosím hlavou.

Nepřihlášený Ondra S.

Já nechci být kontrolován!.. | 31.12.2014 20:33reagovat
avatar

Já nechci být kontrolován!!! Nejezdím opilý, ani s drogami a v autě i na motorce se snažím jezdit tak nějak přiměřeně vzhledem k okolnostem. Auto i motorku mám v pořádku, se závadami bych nejezdil, protože to nesnáším. Na autě i motorce sice mám nějaká kutilská vylepšení funkčnosti, která nejsou schválitelná, ale není to hned vidět a je to opět z důvodu že origo řešení stálo za starou bačkoru, tak jsem si pomohl sám, ale opět nejde mi o to, abych s tím ohrožoval, nebo obtěžoval.

Co se týče předpisů, tak přednosti a křižovatky jsou bez debat, rychlosti některé zákazy, apod. dle situace, protože na silnicích je i hodně omezení, která za dané situace logiku nemají a když si tam stoupne aktivní blbec, tak jen škodí, protože formální akt je naplněn, ale materiální pěkně kulhá. Ono ty překročení rychlosti... do 14 se neřeší, no jak kde, někde je nebezpečné mnohem méně a jinde i více není na závadu. Nejde o to, nerespektovat jakákoliv pravidla, ale přistupovat k tomu tak nějak rozumně a citlivě s ohledem na situaci a to policie většinou neumí, takže ať si raději pinkají plácačkama se šiškou, než buzerují! Došlo to tak daleko, že se mi otevírá kudla v kapse už jen při pohledu na policejní vůz, ale pokud jsou milí a příjemní a s pochopením, rychle chladnu.

S policií nemám dobré zkušenosti, hlavně k smrti nenávidím tu městskou, ta mě ale neštvala jako řidiče, ale jako běžného občana za bezdůvodné požadavky OP, mrzí mě, že jsem neměl prostředky, abych jim dal zabrat za jejich prudu, šmejdům se zelenými mozky!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Friedrich von Falkenau

He he, tady je zase odborn.. | 1.1.2015 20:39reagovat
avatar

He he, tady je zase odborníků! Autor článku je evidentně blb a seběhlo se mu tady sekundovat pár přikyvovačů. Docela se bavím, jak tu někteří dokážou fundovaně obhajovat svoje prasečiny na silnici. Nebudu se tvářit, že všechno úzkostlivě dodržuju, ale za 100km/h mimo obec a 140 km/h na dálnici mě nikdy nikdo nepokutoval a i když mám slušné auto, tak rychleji jezdit nepotřebuju a nebudu. Nikdy nevím odkud vyskočí z příkopu srnka ( i na dálnici už jsem pár přejetých srnek a prasat viděl), vyjede cyklista z lesní cesty nebo se může stát cokoliv jinýho a budu mít plný ruce práce i při povolené rychlosti. Jane, předhazovat sem články o nebezpečnosti rychlostních limitů na amerických dálnicích a srovnávat to s těma našima tankodromama je asi jako radit potapěčům na Mácháči, aby se řídili podle pravidel pro hlubokomořské potápění, nehledě k té naší české povaze :-D Neznám tě a nevím, jak dobrý řidič skutečně jsi nebo nejsi, ale promiň, argument 20 let jezdím bez nehod, tak jsem rozumný a dobrý řidič je směšný. Před čtyřmi lety mě sundal na křižovatce jeden děda. Rovná přehledná silnice mezi polema a křižovatka klasický kříž, já jel po hlavní, rychlost 80-90 km/h - takže v normě, a děda mi nedal přednost. Nechápu, jak mě mohl přehlédnout, ale stalo se. Jaké bylo mé překvapení, když na mě pak začal ječet, že za to můžu já! Takže se volali policajti a děda trval na svém, že za to nemůže, protože on už jezdí 50 let a nikdy neměl nehodu :-D I ti policajti měli problém mu vysvětlit, že tam měl STOPku a já jel po hlavní, takže mi měl dát přednost. Prostě jezdí 50 let bez nehody, takže je dobrý řidič a nehodu zavinit nemohl! Děda místo aby byl rád, že mě ani sebe nepřizabil, tak se cítil ještě dotčeně a ačkoliv pokutu zaplatil, myslím si, že je stejně do dneška (pokud ještě žije) přesvědčený, že se mu stala nespravedlnost. Jistě pochopíš, že s takovou zkušeností mi tvůj argument přijde úsměvný :-)

Nepřihlášený Ivan Kostka

kazdy tu na policajtov nad.. | 1.1.2015 20:45reagovat
avatar

kazdy tu na policajtov nadava ale ked sa daco vyparati prve cislo v mobile sa vytaca 158 vtedy su vam fizlovia dobry . Ja sam sa snazim jazdit predpisovo je jasne ze to obcas aj ja prezenie niesom idealny vodic obcas idem svojim autom maximalnou rychlostou no snazim sa nikomu z policajtov dat moznost aby ma perovali ci pokutovali a aspon tak neohrozujem ani seba ani ostastnych . jedine co ma stve je akurat to ze nakup tychto novych aut by mohol bit lacnejsi a zaujimalo by ma kde skoncia tie stare auta .

Nepřihlášený honzis

Reakce na: Na suchu po dálnici určitě.. | 1.1.2015 22:38reagovat
avatar

Ano na suchu, zda máš vůbec představu jaká je brzdná dráha z těch 200 km/h?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený honzis

Reakce na: Já nechci být kontrolován!.. | 1.1.2015 22:44reagovat
avatar

Souhlasím s tebou, taky nesnáším buzeraci, ale co se týče rychlostí nedovedu si představit, že by každých 100m byla značka upravující rychlost.

m.z.

Nevím proč se všichni rozči.. | 2.1.2015 13:51reagovat
avatar

Nevím proč se všichni rozčilujete, kdo se nechá chytit cajtama na dálnici, nezvládá sledovat okolí a měl by jezdit pomaleji :-))

Nepřihlášený Jan

vážení, ubozí jste tu všic.. | 2.1.2015 19:31reagovat
avatar

vážení, ubozí jste tu všichni, prostě chlapi, co mají mozek v kalhotách a ještě nepochopili, že získáním řidičského průkazu získali pouze povolení pohybovat se na komunikacích ČR, kde platí zákony ... takže i když si nějakej bezmozek pořídí Audi, má povinnost jezdit 90, resp. 130 na dálnici. A jestli je úsek rovný, zahnutý, suchý nebo mokrý, je úplně jedno.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ondra S.

Reakce na: vážení, ubozí jste tu všic.. | 2.1.2015 23:57reagovat
avatar

Jan je typická ukázka zeleného mozku! Možná i policejního, oni mají takový divný myšlení... jsou strašný byrokrati a lehce retardovaní.

Zamysleli jste se někdy, proč zrovna 50, 90, 130?

Ty hodnoty nejsou od boha, to si lidi vycucali z prstu, nebo převzali z okolních zemí, ale nikdo nad tím moc nepřemýšlel, je to tak danné od poslanců (bandy nezodpovědnejch kurubčníků a zlojedů, loutek jednotlivých stran, které drží hubu a krok a dělají co se po nich chce, tedy většinou)

Tyto jejich normy totiž nelze vážně brát jinak, než jako doporučení a tak to také beru, s tím že se stejně zařizuji dle konkrétní situace. Pro bezpečnou jízdu totiž potřebuji trochu svižnější styl, jinak mi hrozí výpadky pozornosti a jsem nebezpečný, když se hůř koncentruji. Opravdu nemůžu jezdit předpisově, zvláště, když jsem trochu unavený. Kvůli bezpečnosti v rámci prevence jsem si zakázal předpisovou jízdu a vždy se přizpůsobuji aktuální situaci a jezdím plynule na spotřebu, předpisové jezdce většinou předjíždím. Každý si nakonec musí najít pro sebe a vozidlo optimální styl, co mu sedí a vyhovuje, ne aby mu něco přikazoval nějakej vocas z poslanecký sněmovny!

No a pokud se to zeleným mozkům nelíbí, ať mi zadek políbí, ale nejprv ať se nad tím zamyslí! Ona totiž povinost každého řidiče je především jezdit bezpečně a přizpůsobit jízdu stavu vozovky, provozu, počasí, svému vozidlu, svým možnostem a zdravotnímu stavu, aby nebyl nebezpečný a plně se věnovat řízení, a to přesně dělám.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Reakce na: Jan je typická ukázka zele.. | 3.1.2015 01:57reagovat
avatar

Ondra S. je typická ukázka člověka natolik arogantního, že si myslí, že je nad zákonem. Ondro S., můžete mi prosím sdělit jaké je Vaše povolání, tedy pokud už si vyděláváte sám na sebe (Váš projev by totiž ukazoval spíše na lehce postpubertální věk)? Chci to vědět, abych Vám mohl napsat něco o tom, jací jsou: kuchaři, soustružníci, učitelé, manažeři, dirigenti....(doplňte si dle libosti), retardovaní pitomci :-) A teď vážně. Rozhodně jsem se nechtěl žádné profese dotknout a jen jsem použil Vaši přihlouplou argumentaci, abych Vám ukázal jak hrozně pitomá je. Váše výlevy o tom, jak si děláte na voze neschválené úpravy, jezdíte podle vlastního uvážení bez ohledu na zákon a ještě se rozčilujete nad tím, že nechce být kontrolován o Vás hodně vypovídají. A buďte si jist, že to není nic lichotivého. Velmi často tady pod argumentací "rozumu" čtu ty největší bláboly. Bohužel v autoškole Vám ten rozum nikdo do hlavy nenaleje, na testy je schopen se třeba jen mechanicky naučit i orangutan a tak to potom vypadá i na silnici, když ten orangutan má řidičák v kapse a myslí si, že to co se učil neplatí a teď už si může dělat, co se mu zlíbí. Bohužel pro Vás, nemůže. Pokud se nedokážete soustředit na jízdu, měl byste navštívit lékaře. Porucha pozornosti je dnes celkem běžná a dá se s tím něco dělat. Vy jste se asi sám moc nezamýšlel nad tím, proč je u nás povolena zrovna rychlost 50, 90 a 130 km/h. Není to od Boha, ale také si to z prstu nevycucal nějaký kuruBčník, jak píšete (správně česky by to byl korupčník). Možná si, zřejmě vzhledem ke svému věku nebo té poruše pozornosti, nepamatujete, že bývala povolená v obci nejvyšší povolená rychlost 60 km/h a byla snížena na 50 km/h a to ne proto, že by nějakého poslance napadlo "opsat" to od okolních zemí, ale protože těch 10 km/h rozdílu se ukázalo dost podstatných co do reakce řidiče, brzdné dráhy a následků na zdraví při střetu s chodcem. Navíc nějaká tolerance od policie také je, takže když Vás dnes nikdo nebuzeruje pokud jedete do 60 km/h, tak před tím to bylo..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ondra S.

Reakce na: Ondra S. je typická ukázka.. | 4.1.2015 20:02reagovat
avatar

Všechno, co jsem tu napsal myslím vážně, ale trochu jinak, než to tady možná vyznělo a dokonce ještě schvaluji aktivní odboj proti buzerující policii! Arogantní jsem v podstatě jen proti policii, která se chová povýšeně byrokraticky a neumí k problému přistupovat komplexně vzhledem k dalším okolnostem, tedy především posoudit skutečnou nebezpečnost přestupku, tedy reálné nebezpečí. No a profesí jsem automechanik a autům docela rozumím, ale denně to nevykonávám. Úpravy na autech dělám tam, kde původní řešení stálo za starou bačkoru a tak, abych pomohl funkčnosti, protože dle mého to v tak nevyhovujícím stavu ani neměli homologovat, takže se potom nesmí divit, že se natom pak někdo uplatněním technické kreativity vyřádí, aby to vylepšil na snesitelnou úroveň Co se týče autoškol, tak opravdu požadavky na jízdu tam a potom silniční praxe je jak nebe a dudy. Spoustu jich také výcvik šidí kvůli nízké ceně a žáci nejsou dobře připraveni z hlediska technického povědomí a techniky jízdy. Ta 50 mi byla proti srsti už tam a když se cvičitel chvilku nedíval, hned tam byla 60, takže ani on před více jak 10 lety mě neuhlídal. Na testy se naučit dá, chvilka silné přetvářky se skřípějícími zuby u zkoušek nakonec také, ale potom už je to jiný svět. Co se týče řidičáku, mám A, B, C, E a jezdil jsem kromě E sk se vším, takže zkušenosti také jsou a i s náklaďákem jsem jel po pěkné nové široké silnici až 110, kolečko ještě mám doma na památku. Řidičský průkaz klidně odevzdat můžu, ale to neznamená, že bych tím přestal i jezdit, protože to vnímám jen jako kartičku, kterou chcou policajti a tudíž pokud ji odevzdám, není moje schopnost fyzicky řídit vozidlo ovlivněna. Odevzdat řidičák by ale spíš měli někteří zákonodárci a někteří projektanti silnic, zejména ti posedlí zklidňováním dopravy. S tím rozumem a předpisy to myslím trochu jinak, ale to obecně policajt zkostnatělý byrokrat opravdu těžko bude chápat, protože nevidí svět v širších souvislostech. Nejde o to, že bych měl problém dodržovat jakákoliv pravidla a ctít..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Reakce na: Všechno, co jsem tu napsal.. | 4.1.2015 20:57reagovat
avatar

Tohle beru. Sice se rozhodně neshodneme na všech frontách, ale takový projev jako ve Vašem posledním příspěvku už je hoden dospělého člověka :-)

Zákony všeobecně nemáme dokonalé, i tak si myslím, že zrovna zákon o provozu na pozemních komunikacích patří k tomu lepšímu v naší legislativě. Zásadní rozdíl mezi námi je ten, že já nevidím řešení v tom zákony nedodržovat, to bychom se skutečně propracovali až k anarchii. Řešením je na chyby poukazovat na správných místech, aby mohly být odstraněny (například není to tak dávno, co se do zákona dostala nešťastná formulace §125c odst. 1 písm. h) - "...kdo způsobí dopravní nehodu, při které dojde ke zranění osoby..." a potom každý chudák cyklista, který si rozbil ústa sám sobě musel dostat pořádnou pokutu ve správním řízení - to byl paskvil a byl odstraněn - nyní je tam "...zranění jiné osobě...")

Ondro S., nevím jaké máte zkušenosti s policisty Vy, ale policisté nemají možnost vybírat si, které zákony budou hájit a které ne. Ovšem mají právo u některých přestupků rozhodovat o výši sankce (ne u všech, někde je stanovená pevná sazba, něco jde řešit i domluvou, něco se musí pouze oznamovat správnímu orgánu). Ze zkušenosti Vám mohu říci, že výši pokuty si dělá každý přestupce sám :-) Není žádný důvod slušného člověka, který neprudí, není arogantní a jeho přestupek byl pouze v té formální rovině, ale v daném místě a času byla jeho společenská nebezpečnost téměř nulová, vyřešit domluvou nebo třeba jen symbolickou 100,-Kč pokutou. Ovšem jsou i lidé, kteří si svým chováním k policistovi jsou schopni zařídit si za stejný přestupek pokutu 2000,-Kč. Všechno je o lidech a samozřejmě, tak jako v každé jiné profesi, tak i u policie také najdete sem tam i nějakého vola. Mně jen vadí, že se policajti odsuzují tak nějak automaticky i tam, kde má máslo na hlavě někdo úplně jiný. Kontrola Vás možná obtěžuje, ale je bohužel nutná. Stále jezdí dost řidičů pod vlivem alkoholu a navíc narůstá i řízení pod vlivem drog a to bez kontroly prostě nezjistíte. Určitě..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený řidič BOB

Reakce na: Honzo, četl si ten článek?.. | 5.1.2015 15:25reagovat
avatar

A dělají to? Mám natočeno třeba video, kdy pražská červená Octavia s radarem, ignorovala otáčení dvou aut před ní na světelné křižovatce. Místo toho jela posádka na svačinku...vše zdokumentováno. Takže - nejenom řidiči nedodržují předpisy, ale ani policisté nedělají svou práci tak, jak mají. Každá strana má dvě mince - a to už docela dlouho ;-)

Nepřihlášený řidič BOB

Reakce na: Ano na suchu, zda máš vůbe.. | 5.1.2015 15:47reagovat
avatar

A myslíš, že ta brzdná dráha bude jiná v CZ a v DE. Proč tam se domnívají, že 200kmh (resp. neomezená rychlost) je OK a u nás je 130kmh vražedná rychlost zabijáků? Není to o tom, že v DE má řidič více zodpovědnosti sám na sobě? A u nás je více zažitá "tradice" někomu něco nařizovat, zakazovat, ukládat povinnost, atd. Osobně bych volil systém v DE. Ale s tím by musela jít ruku v ruce legislativní změna - protože každé právo má i povinnost. V DE dobře vědí, že způsobit nehodu, jezdit pod vlivem nebo se chovat jinak hrubě v silničním provozu, prostě nevyplácí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Reakce na: A myslíš, že ta brzdná dráh.. | 5.1.2015 20:38reagovat
avatar

Bobe, samozřejmě že to dělají :-) Pokud máte zdokumentován případ, kdy tomu tak nebylo, tak to může mít hned několik vysvětlení. Nevím nakolik jste si jistý tím, že jeli raději na svačinu - také mohli plnit služební úkol, který byl z rozhodnutí služebního funkcionáře nadřazený (např. eskortu - ano i dopraváci v radarovém autě občas někoho vezou, když není nikdo jiný nebo si vezou „klienta“, kterého sami odlapili - třeba osobu v celostátním pátrání, kterou zjistili při kontrole nebo řešení přestupku), nebo přestupek jednoduše zaznamenali záznamovým zařízením a následně jej v souladu se zákonem oznámili k projednání správnímu orgánu, ale počítám, že jste si nade vší pochybnost jist, že jeli na svačinu, když tuto informaci uvádíte jako argument, takže samozřejmě připouštím i tu možnost, že přestupek prostě vidět nechtěli. Sice se tu zastávám policie obecně, ale pokud jste četl celou diskusi, tak jste se ode mě mimo jiné dočetl i to, že policajti jsou také lidé a tak pochopitelně i mezi policajty najdete „vola“ nebo „netáhlo“. Bylo by naivní myslet si něco jiného. Mě však mrzí ta generalizace a vztahování jakéhokoliv pochybení jednotlivce (i kdyby bylo jen malicherné) na policii jako takovou. Vždyť je to absurdní - asi jako bych se někde špatně najedl a pak při každé zmínce o jídle bych nadával všeobecně na všechny kuchaře. Pochopitelně, pokud Vás trápí Vámi zmíněný případ, není nic jednoduššího než podat podnět na Odbor vnitřní kontroly - samozřejmě i s tím záznamem.

Argumentace neomezenou rychlostí na dálnicích v Německu je velice častá. Ale jak jste sám psal, každá mince má dvě strany, a tak je třeba napsat i o té druhé straně mince. Každý pozorný řidič, který se na německých dálnicích pohybuje častěji a na vícero úsecích, si jistě všiml, že na spoustě úseků je ta neomezená rychlost místní úpravou snížena (většinou na 120 km/h). Zrovna tak i na „obyčejných“ silnicích mimo obec bývá rychlost často snížena. Pokud byste jel např. Z Passau směrem do Rakouska na Salzburg, tak byste zjistil, že ačkoliv jej..

Nepřihlášený Vétek

Autor článku, je normální,.. | 5.1.2015 22:24reagovat
avatar

Autor článku, je normální, vylízej idiot, kterej evidentně sám jezdí jako prase. Je tam napsaných tolik sraček, že je to k pláči. Vyčítat vyhřívané čelní sklo, nebo srovnávat, cenu několika aut s dostavbou dálniční sítě, je hodně smutný. Ale napsat, že jsou auta nakoupená za peníze z pokut, nebo že budou sloužit, jenom aby vybraly víc peněz na pokutách? Na tohle, musí být člověk velkej idiot.

Nepřihlášený jaryn

no co co,, co by jsme chte.. | 7.1.2015 12:37reagovat
avatar

no co co,, co by jsme chteli,, jaky president takova policie ,, pekna ostuda,, uz se stydim za to ze jsem cechh

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ondra S.

Reakce na: Tohle beru. Sice se rozhod.. | 7.1.2015 12:46reagovat
avatar

Reakce na Martinovu poslední odpověd: Zákony nejsou dokonalé, ale jejich opravení a promyšlení do důsledků by mi dalo pěkně zabrat i z pozice absolutistického diktátora, natož z pozice bězného občana, který by nato potřeboval několik set životů rentiera, aby se naplno mohl věnovat jen tomu, obrovské odhodání a energii, a vlivné kamarády k tomu, což nemám. 1) Možná v zákoně policie nemá možnost si vybírat, které zákony bude hájit a které ne, jenže v praxi k tomu stejně dochází a ne vždy zrovna rozumně... 2) Policajt má při zjištění přestupku konat, ale toto nařízení je třeba chápat s reservou, nikoliv absolutně! Správně by měl povinnost konat jen tam, kde je to smysluplné, povinost konat by měla být přímo úměrná nebezpečí zjištěného přestupku pro silniční provoz v konkrétní situaci. 2.1) Smysluplná situace je tam, kde není splněna pouze formální stránka přestupku, tedy že něco skutečně porušil, ale i materiální stránka přestupku, že tedy opravdu při tom došlo i k ohrožení bezpečnosti silničního provozu a je zde i tudíž nějaká realná, nejen hypotetická, společenská nebezpečnost takového jednání. Povinnost se touto otázkou zabývat má totiž dle rozsudku nejvyššího správního soudu i potom správní orgán a policisté jim mohou svým předvýběrem ulehčit, aby jim zbytečně nepřidělávaly případy, které by neměly mnoho šancí obstát. 2.2) bezhlavý výklad policie, že je povinna konat bezhlavě už na základě formálního zjištění přestupku je nesmyslný a policajti tím dělají medvědí službu celé policii, kterou právě proto potom běžní motoristé hodnotí negativně a někteří dokonce tak negativně, že než aby fungovali takhle, tak raději ať nedělají vůbec nic! 2.3) Povinnost konat dali do zákony proto, aby si policajti nemohli promíjet některým vlivným VIP občanům víc, než osatním, ale promíjet formální porušení, které je bez nebezpečí, to by si od policie většina řidičů přála a takovou policii, by chtěli mít. 2.4) Policie by se opět měla soustředit na zjišťování přestupků tam, kde je to z logiky zdravého rozumu smysluplné,..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Reakce na: no co co,, co by jsme chte.. | 7.1.2015 13:34reagovat
avatar

Jaryne, stydět byste se měl především za svoji češtinu. A o čem to vlastně píšete? Nevidím žádnou souvislost mezi policií a prezidentem natož pak souvislost s článkem, ke kterému je diskuse.

Nepřihlášený Martin

Reakce na: Reakce na Martinovu posled.. | 7.1.2015 14:09reagovat
avatar

Ondro S., celkem hezké zamyšlení, ale bohužel je to z větší části jen teorie.

Pokud půjdeme do důsledku, tak policista nemá právo rozhodnout, že přestupek je pouze formální a tudíž ho NEBUDE řešit, policista má pouze možnost a vlastně i povinnost (protože jinak by místo živého člověka stačil robot) posuzovat každý přestupek individuálně podle konkrétních okolností a tak takový přestupek MŮŽE vyřídit třeba domluvou, ovšem neřešit jej vůbec prostě nesmí. Pokud někdo v praxi postupuje jinak, nejedná v souladu se zákonem.

Jak jste sám napsal, pokud se potkáte s volem v uniformě, nebo to ani nemusí být vůl - jen si prostě nejste vědom přestupku, který Vám je kladen za vinu nebo nesouhlasíte s vyřízením, pro které se policista rozhodl, máte právo takové vyřízení odmítnout. Není nic jednoduššího než, ve vší slušnosti (nevím, jak si představujete "tvrdý odpor"), oznámení správnímu orgánu. Nic nepodepisovat není řešení - naopak to ukazuje na Vaše jednání s policistou. Máte možnost se do oznámení o přestupku také vyjádřit, také pokud jsem přesvědčen o své "pravdě" vyjádřil bych se a pod své vyjádření bych se podepsal. V tomto směru není čeho se obávat. Je až komické, jak někdy lidé vyskakují jako papírový čertík, ani neposlouchají, co jim policista vysvětluje a jen vykřikují, že s ničím nesouhlasí a nic nepodepíší :-)

Co se týká ujíždějících řidičů, ano jde i o to, proč ujíždějí. Ale to se většinou zjistí až následovně. Pokud policista staví vozidlo a jeho řidič nezastaví a začne ujíždět, tak policista nemá křišťálovou kouli, aby okamžitě věděl, kdo je ten ujíždějící řidič a proč ujíždí. Ono se nad tím pěkně debatuje, když sedíme v klidu u počítače s kávou na stole a známe všechny okolnosti konkrétního případu, ale policista který je na ulici a musí to řešit okamžitě a rozhodovat se v řádu vteřin, tak většinou nemá v ten moment k dispozici více informací, než že řidič ujíždí. Přestupky, u kterých řidiči nejčastěji ujíždí, jsou naprosto banální - nejčastěji jsou to..

Nepřihlášený Martin

Reakce na: Reakce na Martinovu posled.. | 7.1.2015 14:16reagovat
avatar

Ještě dovětek:

Tím, že nejčastěji ujíždí řidiči od nehod jsem samozřejmě myslel statisticky nejčastěji, ale to jsou věci, kde nedochází k pronásledování policejním vozem, protože majitel většinou zjistí poškození až se zpožděním.

Pokud se jedná o ujíždění řidičů a jejich stíhání policií, tak tam jsou to většinou podstatně závažnější důvody, proč řidič ujíždí (alkohol, drogy, zákaz řízení, odcizené vozidlo atd. a velmi často je to kombinace více faktorů najednou).

Nepřihlášený Pacourek

Pan autor má problém s pol.. | 10.1.2015 10:59reagovat
avatar

Pan autor má problém s policií :). Asi ho někde slušně omastily v jeho nadupané káře, když si to zrovna metelil s hrdostí, že je super řidič a nemůže se nic stát. No, může se stát, že ti to tam pošle dědek, kterej sotva vidí před sebe, natož dozadu...jenže to už neni problém policie, že jezdí i takový duchny. Zkrátka, 130 je ok, stejně každej jezdí 140-150, vozovej park a nadutost českejch hlav a sestava umělců řidičů víc oficiálně nedovolí... Brečíte tu na špatnym hrobě, akorát ukazujete lidem jak jste nevyzrálí.

Nepřihlášený maxta

Již dlouhou dobu se snaží.. | 11.1.2015 17:05reagovat
avatar

Již dlouhou dobu se snaží media a politici přesvědčit veřejnost, že rychlost je hlavním důvodem všech nehod a jejich nedařícímu se snižování. Je to snadný argument pro snadnou činnost. Většina z nás ví, že Policie číhá obvykle na přímých a relativně bezpečných úsecích, kde je největší pravděpodobnost, že se podaří maximální výběr a takto zdokladovaná činnost. Ovšem je vše jinak, překračování rychlosti samo o sobě není tím problémem, ale naše nesoustředěnost na jízdu. Za jízdy dnes telefonujeme, SMSkujeme, hádáme se s manželkou, tchyní či kolegou. Konzumujeme jídlo či pití a nebo myslíme na kde co. To je hlavní důvod, hned za tím stojí obrovská hustota provozu, kdy ani velké nastavení času navíc proti navigaci často nestačí na včasný dojezd a nervozita vykoná u slabších povah svoje. Dále pak ještě mnoho úseků, které neodpovídají dnešním potřebám hustoty provozu. Tam je třeba udělat největší kus práce, ale to je pro politiky hodně složité. Celý svět dnes je pružnější a všichni se snaží zvládnout více a na silnicích jakoby platila opačná tendence a navíc to ještě podporuje i různá vyhlášení , jako třeba od ministra dopravy. Máme dokonalejší auta, která zvládají mnohem více a jsou lépe říditelná, často se i zlepšil stav silnic, ale pořád budeme buzerovat s překročením rychlosti o 10 či 12 km. Řekl bych, že je třeba přece jen trochu i vychovávat řidiče k tomu, aby byli k sobě sebekritičtí, protože je mezi řidiči velký rozdíl a beru jako velkou potupu a buzeraci, když za více jak 30 let nejsem odpovědný za žádnou nehodu, kde by došlo ke zranění a nebo větší škodě a to ujedu kolem 40 tis ročně, ale za 12 km jsem popotahován jako největší uličník. Ruku na srdce páni ministři a policejní důstojníci, jak je to s Vámi? Že by jste nikdy rychlost nepřekročili???

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kuba

Reakce na: Již dlouhou dobu se snaží.. | 11.1.2015 18:49reagovat
avatar

Maxto, jak to teda s tebou je? Za více jak 30 let nejsi odpovědný "POUZE" za žádnou nehodu, kde by došlo ke zranění a nebo větší škodě, nebo nejsi zodpovědný za vůbec žádnou nehodu? :-) Tak jak si to napsal, tak to smrdí trošku chytračením, že si nějakou tu nehodičku zavinil, ale aby ses k ní nemusel přiznat, tak radši píšeš o zranění a škodě :-)

Jinak s tebou celkem souhlasím, také si myslím, že rychlost není tím nejzásadnějším problémem. Na druhou stranu, pravidla nějaká jsou a když je poruším, je to moje chyba a rozhodně nebudu brát jako potupu a buzeraci, že policajti dělají svou práci.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený nasraný člověk ACAB

Reakce na: Tak jo. Necháme jezdit klu.. | 15.1.2015 19:15reagovat
avatar

Ty hovado zasraný, meleš tu hovna a víš hovno co se tu dělo, toho kluka tu nemuseli vůbec honit, vůbec nemusel jet jak prase kdyby ho k tomu nevyhecovali, stačilo jet za ním pomalu nebo z odstupem a sledovat ho až zastaví a pak na něj skočit!!! Ty ubožáččci si tu hrajou na Cobru 11, ale nemaj na to a z toho vyplívá že i přerostlím dětem do rukou takové silné hračky nepatří...

Nepřihlášený ass

Clovek co pisal tento clan.. | 18.1.2015 23:00reagovat
avatar

Clovek co pisal tento clanok by sa mal ist obesit, je to curak, tieto veci su nebezpecne a fakt ze je na nich najviac priestupkov(co je) je tu pretoze su bezpecne, na serpentinach nie su sakra priestupky... lebo sa kazdy boji a pokial ne bud sa zabije alebo je tak dobry sofer ze sa nic nestane, plus niekto kto je asi velmi inteligentny trepol ze zaradovanie sa pred cumak predchadzajuceho vozidla je maly priestupok alebo napr taka sranda ako nedodrzanie odstupu, uprimne je to tak isto nebezpecne ako kurva vysoka rychlost, VYSOKA RYCHLOST 130 KMH je tak vysoka ze ak v nej narazime sme mrtvy a mozme ist aj v tanku alebo Q7, ja jazdim touaregom a jazdim max 130 ale vacsinou 125-120 a nie pretoze som zly sofer ale kurva do pice nechcem skapat takou stupidnou chybou, auto A6 mozno vytiahne 290 kmh ale to moze ist na ohruhu alebo niekde kde to je urcene, napadlo vam ze tie rychlosti urcuju odbornici a najma, na cesku a slovensku nemozu byt neobmedzene rychlosti lebo vodici nevedia odhadovat situaciu... NEVEDIA, cize ano 145 kmh na dialnici je priestupok za ktory ma byt vodic neohladuplny hlavne k svojmu zdraviu potrestany pokutou...

Nepřihlášený stana

to se to utráci sakra za p.. | 24.1.2015 11:36reagovat
avatar

to se to utráci sakra za peníze které si ani neumí poctivou prací vydělat a pak ještě chcou okrádat další lidi aby bylo na další kraviny ..... banda ubožáku

Nepřihlášený Ondra S.

Reakce na: Maxto, jak to teda s tebou.. | 30.1.2015 16:32reagovat
avatar

Jasně to není poprvé... Pravidla nějaká jsou a i když jsou to občas nesmysly, tak za jejich porušení mám dobrovolně příjmout trest?

Vy šmejdi zlodejský! Bando tupanských ovcí, tohle jestli chcete, odstěhujte se třeba do Severní Koreje za Kimem, který vás rád zbuzeruje a třeba i zavře!

Já chci, aby se trestalo a kontrolovalo jen tam a tehdy, když je to smysluplné a ne proto, že tam nějakej hňup dal nějaký nelogický zákaz, nebo omezení aby opičáci v uniformách měli za co okrádat a prudit! Klidně se i radikalizuji, jsem pro otevřený ozbrojený partizánský boj proti všem bezdůvodným buzerátorům, podle pravidla psům psí smrt! Raději mírnou anarchii, než tohle!

Tem, kdo vymysleli, že policie musí konat bezhlavě vždy bez ohledu na smysluplnost, bych nakopal do zadku a nechal je ihned odškodnit všechny oběti takového počínání policie!

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše