Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak

Je to jedna z chvil, kdy rčení „mlčeti zlato”, může znamenat více než jindy. Dojem vždy oboustranné komunikace tady není přesný, pár slůvek nenadšení ale nemusí být vždy na škodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak

18.3.2019 | Petr Miler

Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to jedna z chvil, kdy rčení „mlčeti zlato”, může znamenat více než jindy. Dojem vždy oboustranné komunikace tady není přesný, pár slůvek nenadšení ale nemusí být vždy na škodu.

Pokud jezdíte autem a nedržíte permanentní dietu, je velmi nepravděpodobné, že byste se ani jednou v životě nezastavili u některého z řetězců rychlého občerstvení a nekoupili si nějakou dobrotu přímo do auta. Bohužel se u nás pro takový způsob nákupu nevžil žádný pěkný český termín typu „projeď skrz”, a tak jsme obvykle svědky anglických označení „drive-thru”.

Princip fungování těchto míst je ale srozumitelný i tak - obvykle si nejprve u stojanu s mikrofonem a reproduktorem objednáte, na co máte chuť, u prvního okénka s lidskou obsluhou zaplatíte a u druhého převezmete jídlo. Během tohoto procesu máte pocit, že se nacházíte v soukromí svého vozu a pokud s vámi obsluha zrovna nehovoří, můžete s partnerkou v klidu probírat třeba zážitky z předchozího večera. Jenže realita je jiná.

Upozorňuje na to jeden z uživatelů Redditu, který pracuje u McDonald's a obsluhuje zákazníky u u nás zřejmě nejtypičtějšího McDrivu. Budeme citovat jeho slova: „Když sedím u reproduktoru drive-thru, vždy slyšíme vše - dokonce i když si myslíte, že komunikace je u konce. Buďte tedy opatrní na to, jaké osobní záležitosti v tu chvíli odhalujete lidem, které vůbec neznáte,” upozorňuje člověk, který si na Redditu říká wreckinitralph.

Důvod je prostý - zatímco operátor McDonaldu mikrofon směrem k vám zapíná, ten u vás sbírá veškerý zvuk v jeho dosahu, i když s vámi zrovna nikdo nemluví. „Jakmile přijedete ke stojanu, v našich sluchátkách se ozve pípnutí a přenos začíná. I když hned nezareagujeme, všechno slyšíme. Když se omluvíme a řekneme, že se vám budeme během minutky věnovat, přenos není přerušen, všechno slyšíme. A i když jste si objednali a provoz a v drive-thru vás nepustí dál, my dál slyšíme úplně všechno, co řeknete,” dodává wreckinitralph.

To je docela znepokojivé, pokud se zpětně zamyslíte, co všechno jste na tomto místě v minulosti možná vypustili z úst. Nemyslete si ale, že si obsluha nutně libuje v poslouchání cizích hovorů: „Přál bych si umět zapomenout některé věci, které jsem slyšel,” pokračuje dále autor předchozích vět.

Pochopitelně, jak operátor se slyšeným naloží, je jen na ni a nemusí to být jen k zlosti. Pokud obsluha ze slov pronesených „mimo záznam” pochopí, že zákazník není v dobrém rozpoložení, může zkusit udělat něco pro jeho potěchu. „Na druhou stranu, něco z toho, co jsem slyšel, mě přimělo dát zákazníkovi milou drobnost navíc, pokud se zdálo, že ji ocení,” říká dále wreckinitralph.

Jeho slova potvrzují další zaměstnanci a ne nutně jen McDrivu, evidentně jde o běžnou praxi. Další dodávají, že podobně fungují chaty pro online zákaznickou podporu, kde operátor vidí, co píšete, i když to ještě neodešlete. Dávejte si tedy pozor, co říkáte při podobných objednávkách jídla: „Minule jsem tu dostal colu bez bublinek,” asi nemusí být na škodu, pravděpodobně ji tentokrát dostanete zaručeně čerstvou. „Zabil jsem Einsteina, pánové,” už vás ale spíše dostane do problémů...


Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak - 1 - McDrive McDonalds kdo koho kdy slysi 01Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak - 2 - McDrive McDonalds kdo koho kdy slysi 02Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak - 3 - McDrive McDonalds kdo koho kdy slysi 03Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak - 4 - McDrive McDonalds kdo koho kdy slysi 04Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak - 5 - McDrive McDonalds kdo koho kdy slysi 05Při nákupu rychlého občerstvení do auta vás obsluha slyší, i když si myslíte opak - 6 - McDrive McDonalds kdo koho kdy slysi 06
Komunikace s operátory McDrivu není tak přímočará, jak se může zdát. Obsluha vás slyší, i když k vám nic nepronáší a zdá se, že žádný přenos směrem od vás k ní též neprobíhá

Zdroj: LifeProTips@Reddit

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše