Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit

Říká se jim „parkovací teroristé” a jsou schopni zabrat jedním autem několik míst, i když je mají namalovaná. Co s nimi, nechce-li být člověk hulvát?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit

17.3.2016 | Petr Miler | 84 příspěvků

Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Říká se jim „parkovací teroristé” a jsou schopni zabrat jedním autem několik míst, i když je mají namalovaná. Co s nimi, nechce-li být člověk hulvát?

Kdysi jsme psali o 12 typech špatných řidičů. Jedním z nich byl „parkovací terorista” - člověk, který obtěžuje ostatní svými parkovacími manýry. Nemusí to být hned parkování jedním autem napříč dvěma místy, to už vzbuzuje spíše lítost, stačí jakákoli parkovací bezohlednost vesměs spočívající v prosté neschopnosti inteligentně zaujmout místo na parkovišti mezi čárami, které na něm někdo pro ten účel namaloval. Někdy kvůli tomu vůbec nemůžete zaparkovat, jindy je problém nastoupit do vozu svou stranou (pokud vůbec nějakou), v dalších případech to vede ke zbytečnému poškození vozu a tak bychom mohli ještě chvíli pokračovat.

Pokud vás takoví lidé štvou, nestyďte se to přiznat - nejste sami. Ale co s nimi? Člověk má tendenci je „přerazit”, jenže tím by se sám stal jedním z těch špatných - dobrý řidič si s ostatními takto účty nevyřizuje. Existuje tedy nějaké elegantní řešení, jak k takovému jednání nezůstat lhostejný a přitom se nechovat neurvale? Něco jako nedávno předvedl trucker s vybrzďovačem? Máme pocit, že jedno takové by se našlo - viděli jsme jej použít v zahraničí a jeho česká verze by měla fungovat též.

Pokud na takového člověka na parkovišti narazíte, mějte připravenou A4 s vytištěným vzkazem, který si v tomto článku můžete prohlédnout z mnoha úhlů. Je na něm želva z omalovánek a vzkaz narážející na to, že děti také mají problém „vejít se mezi čáry”, tedy pohybovat se při kreslení v rámci určitých mezí. A že když si dotyčný sám zkusí želvu vymalovat, mohlo by mu to pomoci i s parkováním, neboť má evidentně tentýž problém.

Nemusí jít nezbytně o A4, může to být i menší formát, třeba A5, ale A4 těžko někdo přehlédne, navíc by pro cílového příjemce měl být vhodnější. Pokud má někdo potíž vměstnat 2 metry široký vůz do ještě citelně širšího prostoru, mohlo by být vymalování několikacentimetrové želvy zcela nad jeho síly. Takto je to pořádný macek od kraje ke kraji, se kterým se málokdo bude obávat začít...

Podívejte se sami na názorný příklad z praxe. Kdybyste se do této pomoci bližním - skutečně - chtěli sami pustit, stáhněte si vzor ve vysokém rozlišení, který si můžete sami vytisknout v libovolné velikosti a... Začít měnit svět k lepšímu.


Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit - 1 - Pro ridice kteri neumi parkovat 01Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit - 2 - Pro ridice kteri neumi parkovat 02
Někteří mají s parkováním vážně potíže

Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit - 3 - Pro ridice kteri neumi parkovat 03Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit - 4 - Pro ridice kteri neumi parkovat 04Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit - 5 - Pro ridice kteri neumi parkovat 05Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit - 6 - Pro ridice kteri neumi parkovat 06
Menší políček s možností trénovat „přesnost mezi čarami” by jim mohl pomoci

Štvou vás řidiči, co neumí parkovat? Tímto je můžete zkusit napravit - 7 - Pro ridice kteri neumi parkovat 07
Kdyby někdo tápal, co také může být cílem...

Petr Miler

Diskuze 84 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše