Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video

U českých policistů je vždy spoleh na profesionální a slušné jednání. U těch z dálničních Passatů obzvlášť.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video

31.3.2015 | Petr Miler | 566 příspěvků

Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video

/

U českých policistů je vždy spoleh na profesionální a slušné jednání. U těch z dálničních Passatů obzvlášť.

Někteří nám vyčítají, že se po policistech „vozíme”. Není to pravda, my pouze nastavujeme nepokřivené zrcadlo jejich vlastním činům. Udělali jsme to tak, když fatálně selhali v Dobříši a přesto v podobném jednání pokračovali, když amatérským zásahem zabili při honičce člověka, když na Slovensku rozkrádali veřejné rozpočty nebo když s majetkem pořízeným z peněz českých daňových poplatníků zacházeli jak s kusem hadru. A uděláme to i dnes, když je můžeme jako na vlastní oči vidět při práci.

Nejde přitom o žádné „policajty z předměstí”, jde spíše o „policejní Top Gun”, alespoň v případě dopravní služby - jedná se o dva muže korzující české dálnice v jednom z nechvalně proslulých Passatů. S ohledem na výše zmíněné jim říkejme třeba Maverick a Iceman - toto připodobnění není lacině samoúčelné, podívejte se jen na ty brýle...

Podle času uvedeného na videu se vše odehrálo v srpnu 2013, video bylo ale zveřejněno až nyní. Jestli je čas skutečný, nevíme, ale není to podstatné. Stejně tak není příliš důležité, co se na videu stalo před zásahem policistů a kdo za to mohl. Ve zkratce řekněme pouze tolik, že motocyklista, z jehož pohledu vše vidíme, jel na dálnici či rychlostní silnici v pravém pruhu a míjel pomaleji jedoucí Peugeot 208 jedoucí v pruhu levém. Ten se náhle vydal do pravého a s motocyklistou se buď lehce nebo málem střetl. Na každý pád chybělo málo a vše mohlo skončit dost nepříjemnou nehodou.

Nestalo se a nechceme na tomto místě řešit, čí to byla vina. Na to máme příliš málo informací, zdá se však, že každý z řidičů k nastalé situaci trochou přispěl. Před dvojicí málem se srazivších ale jel Maverick s Icemanem ve svém stíhači (VW Passat R36), kteří měli v celé věci jasno - šlo o předjíždění zprava a to je prý o papíry. Samo o sobě jde o odvážnou interpretaci, ani o to tu ale nejde. Zarážející je především vystupování mužů zákona, snad ve všech ohledech.

Nebuďme upjatí a velkoryse přejděme, že dotyční nekomunikovali s řidiči zrovna předpisově oblečeni. Těžko ale už můžeme přejít nebezpečný způsob, kterým oba řidiče zastavili (prudce, přímo u dálnice, přiměli je vstupovat do pravého pruhu) a především to, jakým s motocyklistou komunikovali a co jej vůbec nutili udělat.

Nutit někoho omlouvat se jinému zavání šikanou ze základní školy, k tomu tykání na potkání a další formy povyšování se, agresivní vystupování, vulgarismy. A k tomu naprostý amaterismus a projevy omezené inteligence...

Škoda vlastních slov, stačí citovat. Maverick mj. pravil: - „Slez z tý motorky a omluvíš se!”
- „Jestli se ti to nelíbí, tak přijdeš o noty rovnou.”
- „Tak teď si sedni na ten svůj pekáč a jeď do p*dele!”
- „A teď to smažeš ještě tady před náma. Já nechci bejt někde na Facebooku, vole, bez čepice...” (to už se asi úplně nepovede...)

No pusťte si sami přiložené video nebo si prohlédněte screenshoty z něj. Někteří praví, že toto jednání je lidské... Nám přijde být spíše amatérské a hloupé. Jako občané si přejeme, aby s námi policisté zacházeli vyzpytatelně, korektně a slušně. Tedy abychom věděli, co od nich můžeme očekávat, jednali nestranně a chovali se k nám jako rovný k rovnému. V tomto případě se nestalo ani jedno a zachycené chování považujeme za zcela nepřijatelné a ve své podstatě i nepochopitelné. Jak budou takoví lidé jednat s řidiči příště?

Díky za tip, Ladislave!


Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 1 - Policie VW Passat R36 jednani 01Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 2 - Policie VW Passat R36 jednani 02Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 3 - Policie VW Passat R36 jednani 03Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 4 - Policie VW Passat R36 jednani 04Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 5 - Policie VW Passat R36 jednani 05Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 6 - Policie VW Passat R36 jednani 06Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 7 - Policie VW Passat R36 jednani 07Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 8 - Policie VW Passat R36 jednani 08Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 9 - Policie VW Passat R36 jednani 09Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 10 - Policie VW Passat R36 jednani 10Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 11 - Policie VW Passat R36 jednani 11Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 12 - Policie VW Passat R36 jednani 12Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 13 - Policie VW Passat R36 jednani 13Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 14 - Policie VW Passat R36 jednani 14Tak jednají policisté z Passatů. „Teď sedni na ten pekáč a jeď do p*dele!”: video - 15 - Policie VW Passat R36 jednani 15
Toto bohužel není filmová scéna, ale dokumentace práce českých policistů

Petr Miler

Diskuze 566 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše