Takhle se dnes kradou auta, bezklíčový vstup je otevře každému

 | 43 příspěvků | 5.8.2015 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený RoVi

Už jsem o tom slyšel dřív.. | 5.8.2015 15:02reagovat
avatar

Už jsem o tom slyšel dřív a myslel si, že je to nějaký hoax. Asi není. Nepředpokládám tedy, že by německá policie přes média šířila paniku. Asi budu dávat klíčky do trezoru, což stejně dělávám, když jsem dýl pryč :)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Marek Pavlíček

Předpokládám, že 17 USD st.. | 5.8.2015 15:07reagovat
avatar

Předpokládám, že 17 USD stojí ten primitivní zesilovač co asi nebude fungovat na všechno, to složitější řešení bude asi dražší a taky asi proto se to asi nerozmohlo. Každopádně zajímavý, obrana proti tomu asi bude složitá...

Nepřihlášený KgO

jedina sanca je mat na klu.. | 5.8.2015 15:59reagovat
avatar

jedina sanca je mat na kluciky Faradayovu klietku

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: jedina sanca je mat na klu.. | 5.8.2015 17:24reagovat
avatar

Ani to není jistota. Typ anténky, co je na obrázku, se používá i pro detekci velmi slabých polí při testech EMC.

Nevím na jaké frekvenci ta komunikace funguje, ale myslím si, že klec bude s největší pravděpodobností značně prosakovat. Daleko lepší řešení by bylo klíče zavírat do kovové bedny, respektující pravidla návrhu stíněné komory.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený pláša

Zajímavé. Zvlášť proto, že.. | 5.8.2015 18:27reagovat
avatar

Zajímavé. Zvlášť proto, že se to týká, dle článku ( teda toho, co jsem přečetl) prémiových značek. Renault to vyrábí už 15 let a je to ok. Taky to vymyslel. Teda nemám info, že by s tím byl problém.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ZZ

Reakce na: Zajímavé. Zvlášť proto, že.. | 5.8.2015 18:34reagovat
avatar

Kdo by taky kradl Renault, že? :)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený At

Tak aspon viete ake auto t.. | 6.8.2015 08:35reagovat
avatar

Tak aspon viete ake auto treba kupit...Renault... :-)

nikoloki

Nechápu jednu věc - nastar.. | 6.8.2015 09:17reagovat
avatar

Nechápu jednu věc - nastartované auto ví, že klíč v něm není, a přesto klidně funguje - proč? Nebylo by přece nic jednoduššího, než nereagovat a zůstat stát …

Zobrazit reakce..

matus

Reakce na: Nechápu jednu věc - nastar.. | 6.8.2015 09:32reagovat
avatar

neviem ako u inych znaciek, ale moje po nastartovani kontroluje pritomnost klucika uz iba vtedy, ak sa otvoria vodicove dvere. Asi nema zmysel v pravidelnych intervaloch pingovat kluc, ci tam je, zrejme by to zozralo bateriu kluca relativne rychlo.

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Nechápu jednu věc - nastar.. | 6.8.2015 09:52reagovat
avatar

Například proto, že klíč může z mnoha důvodů být nečitelný nebo přestat fungovat a když by ti takhle chcíplo auto např. na dálnici, nebylo by to úplně super z hlediska bezpečnosti?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený V12

Tuto ficuru mam v aute aj.. | 6.8.2015 12:10reagovat
avatar

Tuto ficuru mam v aute aj ja. Nastastie je moje auto nepremiovej znacky, no strach mi to nahnalo. Takze asi idem s elektrikarom spekulovat, ako ten KeyLess odstavit.

nikoloki

Reakce na: Například proto, že klíč m.. | 6.8.2015 15:39reagovat
avatar

Za jízdy je to OK, ale měl jsem na mysli situaci, kdy odejdu s klíčem a vrátím se bez něj, takže auto hlásí "KEY NOT DETECTED", tak proč v tuhle chvíli neodmítne se rozjet?

Nepřihlášený Dejan

Ano, ale existuje trezorov.. | 9.8.2015 01:51reagovat
avatar

Ano, ale existuje trezorový zamék který se montuje přímo na sloup řízení a který je nepřekonatelný. Slovenska policie zaznamovala 113 neuspělich pokusu o krádež za jeden rok. Ja ho mám už leta a nemusím se bát o svoje auto. Jsem jsy jisty že se elektronika jednoduchým způsobem da prekonat a mechanika vsdy zustava mechanika. Podivajte se na www. Zeder.cz

Nepřihlášený plasa

Reakce na: Kdo by taky kradl Renault,.. | 10.8.2015 14:04reagovat
avatar

Víte, dle mých informací od známého - opraváře, majitele několika vozů R Mégané 1,5 dCi (bohužel i odcizených) a zprostředkovaně od Polic?e ČR, jsou právě některé modely Renault často odcizované. Zvlášť modely 1,5 dCi.

Nepřihlášený J.K:

HOAX to nebude, známý se n.. | 12.8.2015 09:29reagovat
avatar

HOAX to nebude, známý se něčeho takového stal obětí. Slušná AUDIna s KeyLess, šel se podívat asi 300 metrů do lesa na houby. Když se asi za 15 minut vrátil, tak zjistil že automaticky zamčené auto mělo nezvaného návštěvníka. Klíč samozřejmě v kapse a jiná možnost to legálně otevřít není.

Nepřihlášený RK

este ze mam VAM R1 :-) | 22.10.2015 09:23reagovat
avatar

este ze mam VAM R1 :-)

Nepřihlášený zdeněk

to je dobrý vy kreténi, že.. | 27.10.2015 16:00reagovat
avatar

to je dobrý vy kreténi, že tady ukazujete jak se kradou auta.

Nepřihlášený Michal

Myslím, že majitelé luxusn.. | 5.11.2015 09:11reagovat
avatar

Myslím, že majitelé luxusníc značek aut, Vám - debilům autorům takových článků, moc poděkují. My jsme opravdu národ plný bezmozků a šmejdů!

Nepřihlášený Henry

Základem je mechanika. Já.. | 5.11.2015 09:54reagovat
avatar

Základem je mechanika. Já mám starý Peugeot diesel a mám na šaltrpáku svorku se šroubama a když jedu někam pryč z domova a tam parkuju, tak prostě omotám kus ocelového řetězu kolem sice, hodím na to klasický zámek a druhý konec k šaltrpáce se zařazenou zpatečkou. A nenechávat v autě nic hodnotného na očích. Každému dnešnímu zlodějovi stačí pak jenom pohled do auta. Řeči, že dnešní zloději aut chodí vybavení velkýma pákovýma klešťama na zámky jsou jenom řeči. :-)

Nepřihlášený Honza

Je velmi zajímavé, že žádn.. | 20.11.2015 21:23reagovat
avatar

Je velmi zajímavé, že žádného výrobce aut nenapadla ochrana před krádeží tím, že by auto po odjetí z dosahu signálu mohlo samo zdechnout, zabrzdit a zamknout se. všichni budou hledat superultra řešení a přitom stačí taková kravina. A řidič, který je zvyklý odbíhat s klíčem v kapse od auta a mohl by se čertit, že mu pokaždé auto zdechne je stejný magor jako ten co nechá nastartované auto s mechanickým klíčem a jde si koupit cigarety. Jediná možnost by pak byla mít silný vysílač a signál si posílat tak daleko jak je třeba odjet, např. na valník a sbohem. Ale to už je nápadné a ztíží to zlodějům práci....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ntpt

ZPETNA VAZNBA ??? Prosímvás.. | 16.12.2015 01:39reagovat
avatar

ZPETNA VAZNBA ??? Prosímvás vysvětlete mi, jakto že onen zesilovač vyhledávacího sigálu auta když tentýřž signál PRIJMA a tentýž signá, v tomtéž míste VYSILA nechytne ZPETRNU VAZNU a prostě se nerozkmitá ????

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Anton

Reakce na: ZPETNA VAZNBA ??? Prosímvás.. | 22.12.2015 16:53reagovat
avatar

Tá Faradayova klietka môže fungovať. Nie je tomu tak dávno keď sa upozorňovalo na možné zneužitie bezdotykových platobných kariet. Nebudem rozvádzať spôsob. Jednou z možnosti obrany vraj je špeciálne púzdro ktoré kartu s čipom odtieni.

Nepřihlášený

Pokud je auto zabezpečeno.. | 26.4.2016 19:03reagovat
avatar

Pokud je auto zabezpečeno mechanickým zabezpečením zpátečky,tak těžko zloděj pojede zpátečkou delší dobu na bezpečné místo.

Nepřihlášený Honzax

Já pořád říkám, že všechny.. | 27.10.2017 09:03reagovat
avatar

Já pořád říkám, že všechny tyhle "komfortní" serepetičky jsou akorát tak na houby, tak, jak je zneužitelný systém Keyless Go, protože stačí být v dosahu klíče nebo zesílit signál a můžete si s autem odjet, kam chcete. Stejně tak otevření kufru kopnutím pod nárazník, nebo bezdotykové platební karty, protože samozřejmě není problém kartu přečíst třeba v kapse a vybrat částku do 500 Kč bez pinu. Kdyby lidi nebyli tak shnilí, ušetřili by si mnoho problémů.

Nepřihlášený Miro

Reakce na: Už jsem o tom slyšel dřív.. | 27.10.2017 15:02reagovat
avatar

Přišel jsem náhodou na to, že když mám FOB klíč u mobilu tak nefunguje startování a ani se neotevře auto. Myslel jsem že mám slabou baterku v ovladači, ale stačilo dát do kapsy, ve které jsem neměl mobil a vše fungovalo. Zřejmě mobil ruší signál. Funguje to u Toyota LC tak nevím jak to je u WV koncernu. M

Nepřihlášený Michal

Reakce na: Ani to není jistota. Typ a.. | 22.11.2017 08:25reagovat
avatar

No ponekud nepresne zneni clanky a z clanku o voze je o koze. Klice funguji na frekv. cca 300 - 400 MHz, tzn ze dosah je slusny ale, jedno zasadni ale, nejprve vzhledem k plovoucimu kodu i kdyz ho "zesilite a nahrajete" je vam v nasledujicim case prakticky k nicemu. Ad A meni se Add B vzhledem k delce klice a z toho plynoucimu poctu kombinaci. To aby mobil z pasma 900 -1,4 MHz rusil klic je trosku ehm...pokud nemae mobil z trznice. Jednou z podminek pro udeleni ECC je ohledne mozneho vyzareneho vykonu na vyssisch a nizsich harmonickych (ruseni). To ceho je teoreticky mozne zneucizit je system sifrovani odvysilaneho klice a pripadnych bezpecnostnich "der".

Nepřihlášený Khan

Pokud máte i dálkové ovlád.. | 2.12.2017 23:35reagovat
avatar

Pokud máte i dálkové ovládání, tak není problém zamykat s ním. Potom nejde otevřít než znovu dálkovým ovládáním. Osobně odzkoušeno.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jenda

Chcete moderní svět ? Tak.. | 3.12.2017 10:34reagovat
avatar

Chcete moderní svět ? Tak tady je.

a Ještě tady poradí všem zlodějům, co to ještě neví!

a proto nemám rád nové věci.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zdenek

Teď mi vysvětlete jak ty k.. | 21.12.2017 09:59reagovat
avatar

Teď mi vysvětlete jak ty kamery zabránily zločinu. Takto argumentují Ti co je propagují. Řekl bych, že kamery jsou spíše ke špiclování lidí.

Nepřihlášený Dan

To je blbost. Mam Renault.. | 7.1.2018 16:08reagovat
avatar

To je blbost. Mam Renault Clio IV a kdyz kamarad ridil a ja vystoupil i s klicem, ze si skocim do bankomatu, auto zhaslo. Tolik asi k erudovanosti clanku.

Nepřihlášený 88

.... stačilo by, aby klíče.. | 18.1.2018 20:52reagovat
avatar

.... stačilo by, aby klíčenky, nebo karty, které ovládají systém vozu měli jednoduchý vypínač, nebo přístup k baterii.. Prostě jak u mobilu. Pak by člověk jen vypnul, nebo vyndal baterku a hotovo.

.... někdo namítne. Ale i takto od zdroje odpojený systém se dá přečíst. No ano, dá, ale taková zařízení mátak akorát pravý agenti 007 a další jemu podobní.

At se daří

Nepřihlášený Pepa

Reakce na: Je velmi zajímavé, že žádn.. | 9.2.2018 13:03reagovat
avatar

Ale napadllo, ale hadej proc s tim nic nedelaji...:)

Nepřihlášený Libor

Je zvláštní jak se tady vy.. | 6.3.2018 16:42reagovat
avatar

Je zvláštní jak se tady vyjadřují k tématu lidé nemající ani ponětí jak tento systém funguje a autor obecně se ani neobtěžoval přečíst si návod na požití tohoto systému. Pak by nepapouškoval blbosti o alobalu nebo jiné hovadiny.

Nepřihlášený Cecík

Nejvíce se kradou škody a.. | 6.3.2018 17:59reagovat
avatar

Nejvíce se kradou škody a to kvůli náhradním dílům. Čím více poruchové auto tím více se krade na díly

Nepřihlášený Milan

Reakce na: Chcete moderní svět ? Tak.. | 30.6.2018 08:15reagovat
avatar

Souhlas.

Nepřihlášený Vasek

Jedna technicka- pokud doj.. | 27.8.2018 12:50reagovat
avatar

Jedna technicka- pokud dojde k popisovane kradezi a auto ma start/stop system, kdyz to na prvnim semaforu zdechne, tak by to logicky mel byt konec vyletu, teda aspon se to logicky nabizi?

Nepřihlášený Pavel

Já mám Dáčii logan z roku.. | 4.9.2018 05:06reagovat
avatar

Já mám Dáčii logan z roku 2007 a mám svatej klid

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pavel

Před 28 lety pamatuji když.. | 4.9.2018 05:12reagovat
avatar

Před 28 lety pamatuji když jezdily trabanti tak na 1 trabantu bylo napsáno motor nemá byl ukraden

Nepřihlášený figu_borovu

Reakce na: Pokud máte i dálkové ovlád.. | 17.10.2018 15:44reagovat
avatar

houby s makem, ty vole. skus Octaviu zamknut dialkovym a otvorit keyless-om... samozrejme, ze to ide. nesir BLUDY

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený figu_borovu

Reakce na: Pokud máte i dálkové ovlád.. | 17.10.2018 15:46reagovat
avatar

TESTOVAL SOM ALOBAL na kluc a FUNGUJE.

Potom je vhodne si dat zamok na OBD konektor a vybavene. Overene na novej milionovej skodovke.

Nepřihlášený lan

Reakce na: houby s makem, ty vole. sk.. | 17.10.2018 20:56reagovat
avatar

S tím dálkovým ovládáním u Renaultu je to tak jak píše výše.Jak to s ním jednou zamkneš, musíš dálkovým otevřít.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Já takže Já

Reakce na: Já mám Dáčii logan z roku.. | 14.11.2018 14:08reagovat
avatar

Já mám Dáčii logan z roku 2007 a mám svatej klid ...

stále stojí v servisu, a když je náhodou odemčená na ulici, nikoho ani nenapadne zkusit jestli je odemčená, kdo by v ní co vozil, holinky a vidle ?

Nepřihlášený Já takže Já

Reakce na: S tím dálkovým ovládáním u.. | 14.11.2018 14:09reagovat
avatar

.... se bavil o autech, né o rendlikách

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše