Reklama

79leté ženě naměřili v Belgii rychlost 238 km/h. Nezapírá to, má ale vysvětlení

Staří lidé jezdí obvykle pomalu, ovšem tahle 79letá seniorka je asi výjimka - byla změřena při jízdě rychlostí 238 km/h. A její vysvětlení je vážně bizarní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

79leté ženě naměřili v Belgii rychlost 238 km/h. Nezapírá to, má ale vysvětlení

24.7.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Staří lidé jezdí obvykle pomalu, ovšem tahle 79letá seniorka je asi výjimka - byla změřena při jízdě rychlostí 238 km/h. A její vysvětlení je vážně bizarní.

Každý, koho baví řízení, se někdy jede jen tak projet. Tahle vášeň není omezena věkem ani pohlavím, a tak se najdou i 79leté dámy, které vlastní Porsche Boxster GTS. Jedna z nich bydlí v Belgii a jednou v noci se vydala provětrat si hlavu. Pravděpodobně špatně zvolila trasu, protože na ní potkala automatický radar. A možná si ani neuvědomila, že podobné věci existují, však se jistě učila řídit v daleko svobodnějších dobách.

Ale stalo se a automatická mýtná brána jí naměřila rychlost 238 km/h. Jaká byla v místě dovolená rychlost, nevíme, ale protože se nebavíme o německé dálnici, byla nanejvýš 120 km/h - to je povolené maximum na tamních dálnicích. Podle novin Gazet van Antwerpen byla změřena v červnu 2016, ale k soudu se přestupek dostal až v minulém týdnu. Tam byla tázána, proč se noční silnicí proháněla takovou rychlostí, na což zareagovala tím, že nemohla spát. A tak se jela projet a trochu na to šlápla.

Nebyla si prý vědoma toho, že jede tak rychle, přestupek nicméně nerozporovala. V kartě řidiče neměla žádný jiný záznam a dostala pokutu 4 000 Eur (104 tisíc korun) a tříměsíční zákaz řízení. Docela tučná suma za chvilkové potěšení, při kterém nikoho neohrozila ani neomezila, což víme bezpečně - pokud by tomu bylo jinak, byla by to jistě přitěžující okolnost a trest by byl významně vyšší.

Pochopitelně je otázkou, zda dotyčná paní vůz skutečně řídila a nekryla třeba jen syna či vnuka, který si na ní napsal své vlastní auto. Dotyčná ale byla tázána, zda neřídil někdo jiný, a to odmítla - řídila prý sama. Je-li to pravda, pak by možná zasloužila spíše medaili než pokutu. Aby nějaká žena v tak vysokém věku vůbec ovládla auto v tak vysoké rychlost, to se jen tak nevidí...

79leté ženě naměřili v Belgii rychlost 238 km/h. Nezapírá to, má ale vysvětlení - 1 - 2014 porsche boxster gts 0179leté ženě naměřili v Belgii rychlost 238 km/h. Nezapírá to, má ale vysvětlení - 2 - 2014 porsche boxster gts 0279leté ženě naměřili v Belgii rychlost 238 km/h. Nezapírá to, má ale vysvětlení - 3 - 2014 porsche boxster gts 0379leté ženě naměřili v Belgii rychlost 238 km/h. Nezapírá to, má ale vysvětlení - 4 - 2014 porsche boxster gts 0479leté ženě naměřili v Belgii rychlost 238 km/h. Nezapírá to, má ale vysvětlení - 5 - 2014 porsche boxster gts 0579leté ženě naměřili v Belgii rychlost 238 km/h. Nezapírá to, má ale vysvětlení - 6 - 2014 porsche boxster gts 06
Toto je Porsche Boxster GTS 981. Na ilustračních fotkách pochopitelně nevidíme ani onu dámu, ani konkrétní vůz, který řídila

Zdroj: GVA.be

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Autobazar

zobrazit vše