80letý muž nezvládl Porsche 911, i s dcerou je museli sundat z vlaku

Někteří se mu smějí, my říkáme: Klobouk dolů! Koupit si v 80 letech Porsche 911 a vyvézt s ním dceru na víkend k moři, to chce velké srdce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

80letý muž nezvládl Porsche 911, i s dcerou je museli sundat z vlaku

28.4.2019 | Petr Miler

Někteří se mu smějí, my říkáme: Klobouk dolů! Koupit si v 80 letech Porsche 911 a vyvézt s ním dceru na víkend k moři, to chce velké srdce.

Německo je velká země, pokud ale Němci chtějí vyrazit na dovolenou k moři, obvykle zamíří do zahraničí. Pravda, patří jim velký kus evropského pobřeží Baltu, budeme ale muset spálit ještě hodně benzinu a nafty a přetvořit je na oxid uhličitý, aby tamní teploty stouply na takovou úroveň, aby pobyt u něj začal připomínat skutečnou letní dovolenou.

Pár zajímavějších možností ale Němci na svém území přece jen mají. Jednou z nich je u nás nepříliš známý ostrov Sylt, nejsevernější součást Fríských ostrovů, který je formálně součástí spolkové republiky Šlesvicko-Holštýnsko. Má rozlohu asi 100 km2, takže nejde o úplného prcka, a s pevninou je už od 20. let minulého století spojení tzv. Hindenburgovou hrází. Dá se na něj tedy dostat i „suchou nohou”.

Pro Němce je to dost častá dovolenková lokalita a právě tím směrem se v průběhu týdne vydal 80letý muž z Dortmundu. U takového člověka by leckdo čekal, že se na dovolenou vydá autobusem s Klubem dortmundských penzistů, ale ouha, dotyčný si k 80. narozeninám koupil Porsche 911 a na Sylt vyrazil s ním. A aby byl skutečně „správný”, vzal s sebou i svou dceru.

Z Dortmundu je to na Sylt přes 600 km, a tak se dotyčný rozhodl část cesty zdolat vlakem, i s autem na jednom z vagónů. Chtěl tedy osedlat tzv. Autozug, když však s vozem najížděl na jeden z vagónů, svůj stroj nezvládl, spletl si prý plyn s brzdnou a prorazil zábradlí na jeho konci. Výsledkem tak byl pád na náklad dalšího z vagónů, po němž se sesunul znovu dozadu a zůstal i s dcerou a svou 911 zaklíněný ve vlakové soupravě.

Řešení následků nehody si vyžádalo více jak dvouhodinové zpoždění vlaku a z dovolené s 911 a dcerou mnoho nezbylo. Někteří se mu smějí a připomínají, že čísla 911 a 80 nejdou moc dohromady. My ale máme pocit, že pokoušet se ještě si něco užít s Porsche 911 v takovém věku si zaslouží respekt. A nakonec, pořád lepší skončit s rozbitou 911 na vlakovém vagónu než s žádnou 911 v onom autobuse...


80letý muž nezvládl Porsche 911, i s dcerou je museli sundat z vlaku - 1 - Muz 80 let Porsche 911 nehoda 01
80letý muž nezvládl nájezd s Porsche 911 na německý Autozug a docela nehezky havaroval. Jemu ani jeho dceři se nic vážného nestalo, v nemocnici skončili jen z opatrnosti zasahujících záchranářů

Zdroj: Polizei Westerland

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama