- -

Audi a tři BMW zkusily projet zatopenou silnicí. S pozoruhodným výsledkem (video)

Příznivci Audi a BMW se pravidelně přou, zda je lepší Quattro či xDrive. Nevíme, jestli tohle video dává odpověď, někteří si to ale myslí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi a tři BMW zkusily projet zatopenou silnicí. S pozoruhodným výsledkem (video)

20.2.2017 | Petr Miler | 16 příspěvků

Příznivci Audi a BMW se pravidelně přou, zda je lepší Quattro či xDrive. Nevíme, jestli tohle video dává odpověď, někteří si to ale myslí.

Každá automobilová značka má své příznivce, kteří svou náklonnost opírají o jisté specifické vlastnosti. Někdo miluje Alfy kvůli jejich emotivnímu projevu, další BMW pro jeho motory, jiní třeba Audi kvůli pohonu všech kol. Je sice pravdou, že Audi pohon 4x4 nevymyslelo, stejně tak je ale pravdou, že udělalo hodně pro jeho popularizaci a některé z modelů čtyř kruhů mu zajistily možná i věčnou slávu.

Právě na quattro tak bývají příznivci Audi hákliví a tvrdí, že je lepší než cokoli. Pokud jste ale četli náš článek o systémech pohonů 4x4, víte, že takto postavená je nesmyslná už z podstaty - quattro znamená historicky i aktuálně několik různých systémů, které mohou a neumí být lepší než jiné. A platí to i v případě srovnání s xDrive od BMW, o němž nakonec platí totéž - znamená dva trochu odlišné systémy dnes a ještě více historicky.

Přesto se někteří „audisté” s chutí chytli přiloženého videa, které zachycuje výsledek pokusu řady aut projet notně zatopenou silnicí. Předně řekněme, že snaha jet tak hlubokou vodou s běžným osobním autem zavání bláznovstvím, neboť bez ohledu na cokoli představuje pro techniku vozu značné riziko. Přesto se tři majitelé BMW (snad správně vidíme dvě řady 5 F10 a jednu šestku F06, 12 nebo 13, není vidět celá) pokusili touto řekou projet a neuspěli ani jeden.

Záhy pak můžeme spatřit řidiče Audi A6 generace C6, kterak si to mezi tyto tři padlé Bavory a projede mezi nimi jako by se nechumelilo. Je to úsměvné a lidé fandící quattru místo xDrivu či pohonu zadních kol se toho s gustem chytili, ale říká to něco takového? Těžko, mohlo to být jen štěstí, lepší připravenost elektroniky Audi na podobné podmínky nebo výše umístěný vstup vzduchu do motoru, který A6 dovolil projet a pětkám resp. šestce nikoli.

Pohon 4x4 pochopitelně mohl hrát svou roli, ale asi ne velkou. Podívejte se a posuďte sami, balzám na duši „audisty” a nepříjemná podívaná pro příznivce BMW to ale je každopádně...

Audi a tři BMW zkusily projet zatopenou silnicí. S pozoruhodným výsledkem (video) - 1 - Audi vs BMW zatopena silnice video 01Audi a tři BMW zkusily projet zatopenou silnicí. S pozoruhodným výsledkem (video) - 2 - Audi vs BMW zatopena silnice video 02Audi a tři BMW zkusily projet zatopenou silnicí. S pozoruhodným výsledkem (video) - 3 - Audi vs BMW zatopena silnice video 03Audi a tři BMW zkusily projet zatopenou silnicí. S pozoruhodným výsledkem (video) - 4 - Audi vs BMW zatopena silnice video 04Audi a tři BMW zkusily projet zatopenou silnicí. S pozoruhodným výsledkem (video) - 5 - Audi vs BMW zatopena silnice video 05
Quattrem to asi nebylo, ale A6 projela s přehledem, BMW ani jedno

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama