Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Audi A3 Sportback 2012: nová generace nafocena bez maskování
20.5.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Po premiéře třídvéřové á-trojky se čeká, co Audi provede s tou pětidvéřovou, zvanou Sportback. Odpověď se zdá být zřejmá: v podstatě nic.
Nová generace Audi A3 plní naše stránky prakticky od začátku roku. Dílčích odhalení a úniků fotek i informací bylo tolik, že představení vozu v Ženevě nepřineslo prakticky nic nového. Celou dobu se ale mluvilo jen a pouze o třídvéřovém provedení modelu, o pětidvířku nevíme skoro nic a ani špionážní fotky neodhalovaly to, co by bylo třeba. Až doteď.
Francouzskými automobilovými fóry totiž začaly kolovat přiložené snímky, které zachycují prototyp nové A3 s pěti dveřmi, která by si měla znovu říkat Sportback, prakticky bez maskování. Nevíme, kde přesně byly pořízeny a při jaké příležitosti, soudě podle několika vedle sebe stojících „audin” na vcelku opuštěném parkovišti bychom to tipovali na práci některého z ne zrovna loajálních zaměstnanců Audi, který toužil více po slávě na internetu a méně na svém pracovišti.
Buď jak buď, vzhled novinky je venku a i když nejde o žádné vyšperkované provedení a ani černá barva není tím pravým odhalujícím odstínem, to podstatné je zjevné: Sportback nepřinese vůbec nic nového. A tím nemyslíme ve srovnání s dosavadním vozem stejného provedení, ale s třídvéřovou á-trojkou. Dosud šlo o dost odlišná auta se zejména jinak střiženou zádí, ale tomu bude konec - přibudou nějaké centimetry, C-sloupek s prosklením, ale jinak... Pokud budou alespoň zadní světla jiná, pak nepříliš podstatně.
Nakonec tedy ani není divu, že Audi vůz nechalo někde jen tak stát, ono na něm není mnoho co skrývat. To ale neznamená, že se nepovedl, nebo...? To už si musíte říci sami.



Nová A3 Sportback nás už nepřekvapí. A nesvedla by to ani bez těchto špionážních fotek...
Zdroj: Worldscoop
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
včera
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Sank... co? Rusové letos kupují víc luxusních aut od Audi, BMW, Mercedesu a spol. než před válkou, prodeje raketově rostou
31.12.2025
Jde to i bez Mansory: Takhle si někdo nechal už ve fabrice zmastit nové Porsche. A to jste ho neviděli zvenčí
31.12.2025
EU v roce 2026 zavede nový povinný prvek aut, rychlým řidičům z něj půjde hlava kolem
31.12.2025
Bateriový kontrakt Tesly pro Cybertruck původně za 55 miliard má teď hodnotu 140 tisíc Kč, takový průšvih to je
1.1.2026
Zmrvili jsme to a přišli o 70 procent zákazníků. Šéf Porsche se těsně před svým koncem chytil za nos
1.1.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
