Reklama

Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video)

O opravdu zajímavé reklamy je dnes v éteru nouze. Audi s jednou takovou přišlo, rozpoutala tím ale větší vlnu zájmu, než si samo přálo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video)

19.7.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

O opravdu zajímavé reklamy je dnes v éteru nouze. Audi s jednou takovou přišlo, rozpoutala tím ale větší vlnu zájmu, než si samo přálo.

Přijít s vtipnou reklamou je dnes opravdový kumšt. Nevěříte? Stačí chvíli sledovat program jedné z českých televizních stanic a budete mít jasno - z často několikaminutového reklamního bloku vás zaujme nanejvýš pár sekund, pokud vůbec něco. Inu, časy, kdy se kupříkladu Volvo poměřovalo s Ferrari či Lamborghini jsou dávno pryč.

Důvodů je více, jedním z nich je ale nepochybně to, že se dnes tvůrci reklam musí vejít do spousty pravidel a omezení. Reklamou nesmí nabádat k tomu či onomu, třeba k rychlé jízdě autem, a když už všechna pravidla splní, jsou vystaveni značné autocenzuře kvůli tomu, že by se to či ono výraznější sdělení mohlo někoho dotknout. A urazit část klientely nebo se rovnou dostat do řečí v negativních souvislostech není žádoucí. Výsledkem pak je, že reklama prostě jen proběhne éterem, nic neřekne a nikoho nezaujme.

To není případ nedávné kampaně Audi, přesněji jeho čínského zastoupení. Jeho reklama éterem bez povšimnutí rozhodně neproběhla a nedá se říci, že by nezaujala, ovšem v pozitivních souvislostech to nebylo. Podobně jako na snahu o maximální zajímavost dojelo zmiňované Volvo, tak nyní selhává i značka se čtyřmi kruhy ve znaku. Ta totiž novou reklamou naznačuje, že ženy jsou jako ojetá auta. A proto by si je muži měli řádně prověřit, než vlezou „do chomoutu“.

Tak alespoň vyznívá sdělení značky, že „důležitá rozhodnutí je třeba činit obezřetně“. Audi tím přitom samozřejmě mělo na mysli, že při nákupu ojetých vozů by si zákazníci měli prověřit každý detail. Nicméně na záběrech nevidíme žádný autobazar, nýbrž svatební ceremonii. Tu přitom přeruší matka ženicha, která se rozhodne, že si nastávající snachu řádně „proklepne”.

Dojde tedy na tahání za nosy i inspekci uší či úst. Jelikož není nalezeno nic nepatřičného, dostávají oba snoubenci mateřské požehnání. A právě v tu chvíli přichází střih, kdy se konečně objevuje automobil německé značky a výše zmíněný slogan, že „důležitá rozhodnutí je třeba činit obezřetně“. Humorné? Z pohledu některých mužů možná ano, ale to je tak všechno.

Na Audi se tak snesla neskutečná kritika právě kvůli přirovnání ženy k ojetině. Někteří pro tuto nadsázku pochopení mít budou, jiní ne, ohlas čínských zákazníků na sociálních sítích ale naznačuje, že těch druhých bylo dost na to, aby Audi tohoto spotu rychle začalo litovat. Část klientely dokonce dala dohromady skupinu, která hodlá Audi bojkotovat a vyzývá k tomu další. Přijít dnes s vtipnou reklamou, která „projde”, je dnes opravdu kumšt...

Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 1 - Audi reklama zena ojetina 01Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 2 - Audi reklama zena ojetina 02Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 3 - Audi reklama zena ojetina 03Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 4 - Audi reklama zena ojetina 04Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 5 - Audi reklama zena ojetina 05Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 6 - Audi reklama zena ojetina 06Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 7 - Audi reklama zena ojetina 07Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 8 - Audi reklama zena ojetina 08Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 9 - Audi reklama zena ojetina 09Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 10 - Audi reklama zena ojetina 10Audi čelí bojkotu části zákazníků, v reklamě přirovnalo ženu k ojetině (video) - 11 - Audi reklama zena ojetina 11
Po důkladné inspekci nevěsty matkou ženicha přichází v reklamě Audi úleva. V reálu ovšem automobilka aktuálně čelí nemalé kritiky kvůli urážce žen

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše