Auto se čelně srazilo s dopravním letadlem, řidič ho prý přehlédl (+ video)

9.9.2016 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Řidič dodávky na letišti v Hong Kongu narazil do letadla. Proč, netušíme ani po zhlédnutí videa - něco tak velkého snad dost dobře přehlédnout nejde.

Srazit se v autě s letadlem se zdá být nemožné, pokud se oba tyto dopravní prostředky pohybují. Však jeden se „plazí” po zemi a druhý vzduchem, což jsou docela odlišné „letové hladiny”. Jenže auto občas dokáže chvíli letět vzduchem a letadlo občas musí jet po zemi. O případu, kdy by se letící vůz srazil s letícím letadlem, jsme zatím neslyšeli, o tom druhém vás ale zpravit můžeme.

Stal se na letišti v Hong Kongu, kde řidič obslužné dodávky naboural do motoru Airbusu A330 společnosti Dragonair, který odjížděl od terminálu a směřoval na runway. Pozoruhodné je, že pilot si nehody bezprostředně vůbec ani nevšiml a jel dál, zřejmě se střet podobného mastodonta pro jeho kapitána tak významný, jako když tělem na kole trefíte mouchu. Pilot byl ale naštěstí upozorněn obsluhou letiště, a tak se nestalo, že by se vůz napíchnutý na konstrukci stal prvním létajícím autem, které opravdu připomíná auto.

Na videu níže se můžeme na incident podívat. Dodávka jede směrem k pomalu se pohybujícímu letadlu a na poslední chvíli uhne doprava. Do trupu tak nenarazí, ale trefí motor, a to přímo tou částí střechy, kde má řidič hlavu. Pak vidíme jiného letištního pracovníka běžet před letadlo a zběsile signalizovat pilotovi, aby zastavil.

Řidič dodávky prý letadlo přehlédl a ve voze uvězněn, dokud ho nevysvobodili hasiči. Se zraněním hlavy a ramene pak byl převezen do nemocnice. Nikomu z pasažérů letadla ani z posádky se nic nestalo, museli ale vystoupit a letět jiným letadlem se zpožděním. Vyšetřování nehody stále trvá, vysvětlení řidiče tak berte jen jako provizorní - nejsme si jisti, jestli něco jako Airbus A300 lze na zemi přehlédnout...

Auto se čelně srazilo s dopravním letadlem, řidič ho prý přehlédl (+ video) - 1 - dodavka narazila do letadla hongkong 01Auto se čelně srazilo s dopravním letadlem, řidič ho prý přehlédl (+ video) - 2 - Dodavka narazila do letadla Hong Kong dalsi 03Auto se čelně srazilo s dopravním letadlem, řidič ho prý přehlédl (+ video) - 3 - Dodavka narazila do letadla Hong Kong dalsi 01Auto se čelně srazilo s dopravním letadlem, řidič ho prý přehlédl (+ video) - 4 - Dodavka narazila do letadla Hong Kong dalsi 02Auto se čelně srazilo s dopravním letadlem, řidič ho prý přehlédl (+ video) - 5 - dodavka narazila do letadla hongkong 02Auto se čelně srazilo s dopravním letadlem, řidič ho prý přehlédl (+ video) - 6 - Dodavka narazila do letadla Hong Kong dalsi 04Auto se čelně srazilo s dopravním letadlem, řidič ho prý přehlédl (+ video) - 7 - dodavka narazila do letadla hongkong 03
Když někdo přehlédne ježka na silnici, budiž. Ale letadlo?

Zdroj: SCMP

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše