Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW i8 Protonic Red Edition: nová limitovaná edice pouze zčervenala, nic víc
12.2.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Série lakovaná červenou barvou Protonic Red je k mání pouze do konce roku. Techniku však má standardní, navíc vypadá poněkud lacině.
Jsou limitované edice, ze kterých se člověku doslova podlamují kolena. Automobilky totiž v jejich případě zapracovaly na specifickém designu a pohrály si také s mechanickým ústrojím, které tak produkuje více koní než standardní verze. Vše navíc může okořenit nižší hmotnost, finální produkt se tak stává lákavým zbožím, které ze showroomů mizí rychleji než pára nad hrncem. Typickým takovým příkladem je kupříkladu McLaren 675 LT Spider, jehož 500 exemplářů si zákazníci rozebrali během pár týdnů.
Existují však i omezené série, které pozdvihují shakespearovské „mnoho povyku pro nic“ na novou úroveň. Jako třeba nové BMW i8 Protonic Red Edition, které se objeví v Ženevě. Mnichovská značka totiž v rámci jeho hybridního ústrojí neudělala jedinou změnu, i nadále je tak možné počítat s kombinací 1,5litrového tříválce TwinPower Turbo, elektromotoru a paketu lithium-iontových baterií. Výkon tak zůstává na 362 koních, nezměněn je rovněž sprint z klidu na stovku za 4,2 sekundy.
Kde tedy hledat rozdíly vůči standardu? Jak napovídá již název edice, hlavní roli tu má unikátní červený lak karoserie Protonic Red, se kterým jsou spárovány některé detaily vyvedené v odstínu Frozen Grey. Mimo to pak dorazila i 20palcová litá kola, v jejichž případě můžeme zmínit kombinaci matné barvy Aluminium a metalické Orbit Grey. Tím jsou ale venkovní změny u konce, kupříkladu na instalaci odlišných nárazníků nedošlo.
Přesunout se můžeme do interiéru, kde mohou zákazníci počítat s červeně zbarvenými švy a ozdobnými linkami, karbonovými dekoracemi nebo logem i8 vyraženým do koženého čalounění hlavových opěrek. Máme tu také šedě zbarvené bezpečnostní pásy, specificky obšité koberečky či ozdobné lišty dveřních prahů. Zmínit můžeme ještě dekory s povrchem imitujícím černou keramiku, samotná architektura kokpitu je ale standardní.
Jak je tedy patrné, mnoho nového verze Protonic Red Edition nepřináší. Pokud tedy netoužíte po lacině vypadajícím červeném laku, který bude exkluzivně k mání pouze od července do konce roku, pak raději zapátrejte ve standardní nabídce, která zahrnuje stříbrnou, bílou, modrou a šedou barvu karoserie kombinovanou se šedě nebo modře zbarvenými doplňky.










Červený lak dle nás limitovanému BMW i8 Protonic Red Edition nesluší. Pokud jste téhož názoru, pak vás dozajista více osloví standardní nabídka barev karoserie
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
včera
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Časový program GP Francie v Le Mans 10:00
- Waterloo pro BMW: Miguel Oliveira vážně zraněn – van der Mark pojede místo něho 09:00
- MOTO TEST CAMP Soběslav 2026: 120 motocyklů od 26 značek 08:00
- Štěpán Zuda s wild card v Mostě včera 18:00
- Obvinění z dopingu: Byla účast Lukase Maurera v Hengelu poslední? včera 15:45
Nejčtenější články
Ze Stellantisu se stává nejzdravější „západní” automobilka, stačilo jediné a nabírá lidi po celém světě
6.4.2026
K mání je stroj času přímo do zlatých dob francouzských aut střední třídy, dodnes nejetý Peugeot, který i Češi milovali
6.4.2026
Němci najeli 100 tisíc km se současným BMW M3 a rozebrali ho na díly. Z toho, co zjistili, zůstali štajf
7.4.2026
Šéf Hondy po totálním fiasku elektrických projektů firmy navštívil Čínu. Teď říká: „Proti tomuhle nemáme šanci.”
7.4.2026
Mercedes nepochopil nic. U další novinky láká na zvuk motoru, který nemá, otáčky, které netočí a řazení, které neřadí
7.4.2026
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 05.06. 21:44 - abgx1
- S větrem ve vlasech.... 05.06. 18:57 - M.Z.
- VZKAZY 05.06. 15:42 - pavproch
- Detektory policejních radarů 05.06. 15:05 - pavproch
- Bench Unlock jednotky Bosch PCR2.1 okoli Ostravy 05.06. 09:05 - bobo69
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.06. 05:59 - Truck Daškam
- Toyota Land Cruiser 250 || Nezastavitelná legenda 05.05. 10:46 - nuttythwack
- Fiat a vše kolem nich 05.04. 11:59 - pavproch
