Reklama

Bugatti Chiron si projelo tajný testovací okruh VW, 300 km/h pro něj není vůbec nic

Na metu 300 km/h hledí s úctou i mnohé respektované sporťáky, pro Bugatti je to snídaně. Máme tato videa brát jako upoutávku na něco velkého?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti Chiron si projelo tajný testovací okruh VW, 300 km/h pro něj není vůbec nic

6.9.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Na metu 300 km/h hledí s úctou i mnohé respektované sporťáky, pro Bugatti je to snídaně. Máme tato videa brát jako upoutávku na něco velkého?

V podstatě jakékoliv auto s potenciálem vysoké maximálky by bylo velmi zajímavé vidět na testovacím polygonu v německém Ehra-Lessien. Patří koncernu Volkswagen a s 11 km čtverečnými je to největší takové místo na celém světě. Je tu přes 100 kilometrů uměle vytvořených silnic všeho druhu a také 21 kilometrů dlouhý vysokorychlostní okruh. V podstatě jen na něm to lze bezpečně „rozbalit” s těmi nejrychlejšími auty světa.

Koncern Volkswagen na Ehra-Lessien obvykle nikoho nepustí, toto místo podléhá přísnému utajení a nesmí nad ním ani přelétat letadla. Právě tedy Bugatti Veyron dosáhl svého rychlostního rekordu a čeká se, kdo jej překoná. Žhavým kandidátem je pochopitelně Chiron a právě ten vidíme v akci na videích níže.

Jsou to krátké snímky a neukazují tolik, kolik bychom si přáli, ale... je to Chiron na Ehra Lessien a to vám nemůžeme neukázat. Právě tady by mohl zvládnout 450, možná ještě více km/h, nový světový rekord. Něco takového na videích bohužel vidět není, možná však mají sloužit jako upoutávka na něco opravdu velkého. Že by právě pokus o rekord? Bylo by to na místě.

Na co se můžeme zatím podívat, je brutální zrychlení Chironu na 200 a 300 km/h. Časy hovoří za vše - na dvoustovku Chiron při tomto testu zrychlil za 6,1 vteřiny, na třístovku za 13,1 vteřiny. S uvedením přesné hodnoty zrychlení na stovku, podle starších oficiálních dat z krku za 2,4 s, se tentokrát Bugatti ani neobtěžovalo, o tu asi soupeří - z pohledu francouzské značky - jen automobilová „lůza”...

Bugatti Chiron si projelo tajný testovací okruh VW, 300 km/h pro něj není vůbec nic - 1 - Bugatti Chiron Ehra-Lessien akcelerace rychlost 01Bugatti Chiron si projelo tajný testovací okruh VW, 300 km/h pro něj není vůbec nic - 2 - Bugatti Chiron Ehra-Lessien akcelerace rychlost 02Bugatti Chiron si projelo tajný testovací okruh VW, 300 km/h pro něj není vůbec nic - 3 - Bugatti Chiron Ehra-Lessien akcelerace rychlost 03Bugatti Chiron si projelo tajný testovací okruh VW, 300 km/h pro něj není vůbec nic - 4 - Bugatti Chiron Ehra-Lessien akcelerace rychlost 04Bugatti Chiron si projelo tajný testovací okruh VW, 300 km/h pro něj není vůbec nic - 5 - Bugatti Chiron Ehra-Lessien akcelerace rychlost 05Bugatti Chiron si projelo tajný testovací okruh VW, 300 km/h pro něj není vůbec nic - 6 - Bugatti Chiron Ehra-Lessien akcelerace rychlost 06
Videa ukážou „jen” rychlosti kolem 300 km/h, to největší ale možná ještě přijde

Zdroj: Bugatti@Facebook

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše