Reklama

Bývalý mistr světa F1 se zúčastnil závodu v triatlonu, diskvalifikovali ho za rychlost

Někteří lidé prostě mají rychlost v krvi. Jenson Button sice už ve Formuli 1 rychlostní rekordy neláme, i v docela jiné disciplíně ale neumí být pomalý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bývalý mistr světa F1 se zúčastnil závodu v triatlonu, diskvalifikovali ho za rychlost

7.4.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Někteří lidé prostě mají rychlost v krvi. Jenson Button sice už ve Formuli 1 rychlostní rekordy neláme, i v docela jiné disciplíně ale neumí být pomalý.

Jenson Button je závodník tělem i duší. Pro letošek sice nemá angažmá ve Formuli 1, na příští sezónu se do týmu McLaren může vrátit. Je samozřejmě otázka, jak moc je taková úvaha reálná - zvláště poté, co stáj musel opustit Ron Dennis. Britský pilot se ale rozhodně nebude nudit, ani když již do královské motoristické disciplíny nezasáhne. Existuje totiž spousta závodů, kterých se může účastnit namísto F1.

Jedním z nich je triatlonový šampionát Ironman, který po fyzické stránce patří k nejtěžším na této planetě. Button se o uplynulém víkendu zúčastnil podniku World 70.3 Ironman Triathlon Championships. Označení 70.3 odkazuje na délku závodu v mílích, jde tedy o 113 kilometrů, z nichž 90 připadá na kolo, 21,1 na běh a 1,9 na plavání. Button ve své kategorii skončil třetí. Tento výsledek byl přitom dostačující na to, aby se kvalifikoval na světové mistrovství, tam ale Brit nezamíří.

Po závodě byl diskvalifikován a důvod je skutečně pikantní - na kole jel příliš rychle. To asi nepřekvapí u někoho, kdo je mistrem světa Formule 1, nejspíše se ale budete divit, jak je možné, že v závodě na čas existují limity týkající se rychlosti. Kupodivu ale existují, byť jen na některých úsecích a Button jel příliš rychle v zóně, kde je kvůli bezpečnosti tempo omezeno.

Britský závodník bere vše s humorem a dodává, že příště to již zvládne lépe. Ostatně, zlobit se nemá důvod, tohle mu špatné jméno nedělá - rychlý muž už zkrátka zůstane rychlým mužem jednou pro vždy...

Bývalý mistr světa F1 se zúčastnil závodu v triatlonu, diskvalifikovali ho za rychlost - 1 - Jenson Button Ironman 2017 01Bývalý mistr světa F1 se zúčastnil závodu v triatlonu, diskvalifikovali ho za rychlost - 2 - Jenson Button Ironman diskvalifikace 01Bývalý mistr světa F1 se zúčastnil závodu v triatlonu, diskvalifikovali ho za rychlost - 3 - Jenson Button Ironman diskvalifikace 02Bývalý mistr světa F1 se zúčastnil závodu v triatlonu, diskvalifikovali ho za rychlost - 4 - Jenson Button Ironman diskvalifikace 03
Jenson Button se triatlonu i závodům Ironman věnuje pravidelně kvůli fyzičce. V tom posledním sice zabodoval, následně byl ale diskvalifikován za příliš rychlou jízdu

Zdroj: Jenson Button@Instagram

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše