Reklama

Copak má Škoda za lubem s tímto tajuplným prototypem Kodiaqu?

Vypadá trochu jako vývojová verze Kodiaqu Junior, s něčím takovým ale jistě počítat nemůžeme. Testování na Ringu naznačuje spíše přípravy verze RS.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Copak má Škoda za lubem s tímto tajuplným prototypem Kodiaqu?

17.11.2017 | Petr Prokopec | 14 příspěvků

Vypadá trochu jako vývojová verze Kodiaqu Junior, s něčím takovým ale jistě počítat nemůžeme. Testování na Ringu naznačuje spíše přípravy verze RS.

Škoda již nějakou chvíli naznačuje, že hodlá rozšířit své sportovní portfolio. Nedávno byl zmíněn návrat Fabie RS, k tomu ovšem dojde nejdříve na přelomu dekády, neboť hatchback by měl dostat do vínku plug-in hybridní ústrojí. S tím konvenčním jsou spojeny hlavně ostřejší SUV, přičemž jako první v řadě dorazí na trh výkonný Kodiaq. Momentálně se přitom zdá, že Škoda právě toto provedení testuje na Nürburgringu.

S určitostí to samozřejmě tvrdit nemůžeme, nicméně na světě je nové video, které se soustředí na české SUV řádící právě v pohoří Eifel. Červený lak karoserie je přitom doplněn černými nárazníky vpředu a vzadu, které vypadají jako z hodně základní verze, spíše ale signalizují modifikace právě v těchto partiích. Nedá se totiž ostatně ani předpokládat, že by se Kodiaq RS od standardu po vizuální stránce nelišil.

Další změny jsou spojeny s motorovým prostorem, kam se nastěhuje čtyřválec 2,0 Bi-TDI. Podle zvuku, který lehce zkresluje dvojice koncovek výfuku, se přitom zdá, že skutečně jde o takovou jednotku. Produkovat pak bude 240 koní a 500 Nm točivého momentu, jenž zamíří na všechna čtyři kola skrze automat. Zrychleni z klidu na stovku tak klesne někam k 6,5 s.

Zvýšený potenciál pohonné jednotky mají krotit větší brzdy, jenž se ukryjí za minimálně 18palcová litá kola, za příplatek lze ovšem čekat i větší rozměr. Stejně tak můžeme počítat i s poladěným podvozkem, jehož nastavení by právě na Ringu měla značka ladit. Tedy za předpokladu, že skutečně jde o Kodiaq RS a nikoliv prototyp vedoucí ke zcela jiné variantě. Pokud máte jiný nápad, čím by tento tajuplný prototyp mohl být, podělte se prosím v diskuzi...

Copak má Škoda za lubem s tímto tajuplným prototypem Kodiaqu? - 1 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 01Copak má Škoda za lubem s tímto tajuplným prototypem Kodiaqu? - 2 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 02Copak má Škoda za lubem s tímto tajuplným prototypem Kodiaqu? - 3 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 03Copak má Škoda za lubem s tímto tajuplným prototypem Kodiaqu? - 4 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 04Copak má Škoda za lubem s tímto tajuplným prototypem Kodiaqu? - 5 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 05Copak má Škoda za lubem s tímto tajuplným prototypem Kodiaqu? - 6 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 06
Tajuplný prototyp Škody nachytaný na Ringu je nejspíše Kodiaq RS

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama