Reklama

Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok

Auta prošla za posledních 40 let obrovským vývojem a ani ta avantgardní od Mercedesu nejsou výjimkou. Přesto je něco spojuje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok

1.5.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Auta prošla za posledních 40 let obrovským vývojem a ani ta avantgardní od Mercedesu nejsou výjimkou. Přesto je něco spojuje.

Stejně jako škodovky ze 70. let vypadají úplně jinak než ty dnešní, urazil i Mercedes-Benz třídy E obrovskou cestu mezi generacemi W123 a W213. Jejich označení jsou si sice hodně podobná, designově se ale novinka od svého dávného předchůdce velmi liší. Jak moc? Na to se můžete podívat na ilustracích níže, které obě auta staví vedle sebe.

Jejich autorem je designér Mihai Tarus, který žije v Praze, a jsou skutečně povedené - v některých případech se člověku na první pohled zdá, že vidí opravdovou fotografii a nikoliv počítačovou ilustraci. O skutečné fotky však opravdu nejde, byť by to fyzicky jistě možné bylo - W123 v dobrém stavu jsou k nalezení a W213 si lze koupit nový.

Obrázky ukazují dvě docela jiná auta, z nichž to novější by si v 70. letech bez kol snadno spletli s ponorkou nebo letadlem. Přesto jsou tu spojitosti a nemyslíme teď logo značky - pro oba vozy jsou typické krátké přední a dlouhé zadní převisy karoserie prozrazující jejich klasickou koncepci s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

K ilustracím máme jedinou malichernou, pedantskou a možná i zbytečnou poznámku - když už před sebou nemáme skutečná auta, na W123 by mohlo stát za to „přišroubovat” taky dobovou registrační značku. Na pozoruhodnosti těchto obrázků ale naše rýpnutí nic nemění, však se přesvědčte sami...

Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok - 1 - mercedes w123 w213 vedle sebe 01Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok - 2 - mercedes w123 w213 vedle sebe 02Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok - 3 - mercedes w123 w213 vedle sebe 03Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok - 4 - mercedes w123 w213 vedle sebe 04Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok - 5 - mercedes w123 w213 vedle sebe 05Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok - 6 - mercedes w123 w213 vedle sebe 06Designér z Prahy zachytil 40 let evoluce Mercedesu E. Podívejte se na ten pokrok - 7 - mercedes w123 w213 vedle sebe 07
Tyto dva Mercedesy nejsou skutečné, i když tak vypadají. Rovných 40 let designové evoluce ale vystihují velmi realisticky

Zdroj: Mihai Tarus@Behance

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše