- -

Důchodce náhodou odhalil chybu měření rychlosti: 67 km/h na vozíku, co jede 12?

Podle policie měl řidič jet na své elektrické čtyřkolce rychlostí 67 km/h. Maximálka stroje je však 12 km/h. Raketový pohon? Ani ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Důchodce náhodou odhalil chybu měření rychlosti: 67 km/h na vozíku, co jede 12?

26.11.2016 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Podle policie měl řidič jet na své elektrické čtyřkolce rychlostí 67 km/h. Maximálka stroje je však 12 km/h. Raketový pohon? Ani ne.

O tom, jestli stacionární měření rychlosti vylepšuje bezpečnost provozu anebo spíš obecní pokladnu, můžeme vést debatu. Většinou ovšem člověk, který je vyfotografován, změřen a obeslán, buď v daném místě a v danou chvíli skutečně byl nebo alespoň dostal pokutu za jízdu autem, které je schopno povolenou rychlost překonat. V tomto případě se nestalo ani jedno.

Čerstvě zaznamenaný omyl jednoho z radarů v Severním Walesu je skutečně kuriózní. Jamesi Robertsovi, 74letému důchodci z Abergele, přišla domů pokuta za jízdu rychlostí 67 km/h v místě, kde je dovoleno 48 km/h. Jel prý na svém elektrickém skútru (mobility scooter, čtyřkolka právě pro starší lidi - znáte nějaký lepší český ekvivalent?), který má maximální konstrukční rychlost 12 km/h. To nejsou překlepy, tak zněla pokuta.

„Když jsem otevřel dopis, myslel jsem si, že to je vtip, ale rychle jsem zjistil, že není,” uvedl Roberts pro Metro UK. „Posledních šest týdnů jsem sotva vylezl z domu, natož abych v noci jezdil do Tralwnydu,” pokračoval. Trelawnyd asi 16 km vzdálený od Robertsova domu a je to místo, kde se přestupek měl stát. Jeho skútr má silniční registraci, je ale pochopitelné, že s danou maximálkou je dosažení rychlosti 67 km/h nemožné.

O tom, že pokuta je nesmysl, informoval úřad. Ten věc předal firmě, která stacionární radary pro místní policii spravuje, a ta zjistila, že za chybou stojí nesprávně přenesené číslo do elektronického systému. Pokutu samozřejmě zrušila, ovšem když se může stát něco takového, vyvstává otázka, jak spolehlivý je systém automatizovaného měření rychlosti jako celek a kolik lidí neplatí pokuty tak nějak s předpokladem, že se toho malého překročení rychlosti tam či onde zřejmě dopustili...

Důchodce náhodou odhalil chybu měření rychlosti: 67 km/h na vozíku, co jede 12? - 1 - Pokuta skutr duchodce Wales dalsi 01Důchodce náhodou odhalil chybu měření rychlosti: 67 km/h na vozíku, co jede 12? - 2 - pokuta skutr duchodce wales 02Důchodce náhodou odhalil chybu měření rychlosti: 67 km/h na vozíku, co jede 12? - 3 - pokuta skutr duchodce wales 01
James Roberts podle policie zvládl 67 km/h na svém skútru, který má maximálku 12 km/h

Zdroj: Metro

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše