Reklama

Faceliftované Hyundai Sonata se ukázalo na prvních obrázcích, ovlivní i i40

Sedan pro Ameriku či Austrálii nosí výraznější nárazníky a LEDkami vpředu i vzadu. Tyto prvky by mohl dostat také u nás nabízený menší model.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Faceliftované Hyundai Sonata se ukázalo na prvních obrázcích, ovlivní i i40

27.2.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Sedan pro Ameriku či Austrálii nosí výraznější nárazníky a LEDkami vpředu i vzadu. Tyto prvky by mohl dostat také u nás nabízený menší model.

Hyundai Sonata se po dlouhá léta prodávalo i na českém trhu. S příchodem šesté generace však došlo k řadě změn, neboť s původním názvem korejský sedan zamířil pouze na severoamerický trh a do východní Evropy. Jižní Amerika, Austrálie, Nový Zéland či Singapur tento model dostaly označený jako Hyundai i45. A Česká republika měla stejně jako další evropské země smůlu, vystačit si musela s typem i40.

To není úplně stejné auto, byť jsou si oba modely velmi podobné a stojí na stejných technických základech - i40 je o něco menší. Ve světle těchto faktů by tak asi pro nás mohl být bezpředmětný facelift, který se aktuálně ukázal na prvních oficiálních ilustracích. Nicméně je třeba dodat, že Korejci dosud zastávali strategii, dle které vždy takřka veškeré designové změny provedené na modelu Sonata s určitým odstupem dostalo i Hyundai i40. Nejinak tomu nejspíše bude také tentokrát, v krátkosti si tak facelift můžeme představit.

Vpředu se změny soustředí zejména na novou „kaskádovou“ masku, se kterou přišly pozměněné světlomety. Diody pro denní svícení jsou navíc poskládány vertikálně jako u modelu i30, nejspíše tak půjde o jeden z korporátních prvků. LEDky se objeví také vzadu, kde Hyundai hraje na sportovní notu. Vůbec bychom se proto nezlobili, kdyby zrovna tyto partie i40 převzalo.

Kromě odlišného vzhledu dojde také na modifikace v interiéru, kde se objeví odlišné čalounění a dekory i nejnovější generace multimediálních systémů. Vsadit lze také na větší počet bezpečnostních a asistenčních technologií, relativně jasný je také prostor pod kapotou. Aktuálně Sonatu pohánějí pouze čtyřválcové motory a tento stav bezesporu zůstane zachován i nadále.

Spekulovat můžeme o verzi Turbo, kterou pohání přeplňovaný dvoulitr naladěný na 277 koní. Jak naznačují ilustrace, i toto provedení se s faceliftem vrátí, dokonce osazené sportovnějším bodykitem, který dosud chyběl. Místo nich se vrchol nabídky lišil jen vyšším výkonem, 18palcovými litými koly či dvojitou koncovkou výfuku. Nově by dostalo výraznější přední nárazník i zadní difuzor naznačující důraz na sportovnější chování. Je tedy možné, že Sonata Turbo bude mít i vyšší výkon. A možná i objemnější motor. Zrovna toto provedení ale budeme moci Američanům pouze závidět. Ostatních vizuálních novinek se ale nejspíše dočkáme, byť v balení i40.

Faceliftované Hyundai Sonata se ukázalo na prvních obrázcích, ovlivní i i40 - 1 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni ilustrace 01Faceliftované Hyundai Sonata se ukázalo na prvních obrázcích, ovlivní i i40 - 2 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni ilustrace 02Faceliftované Hyundai Sonata se ukázalo na prvních obrázcích, ovlivní i i40 - 3 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni ilustrace 03Faceliftované Hyundai Sonata se ukázalo na prvních obrázcích, ovlivní i i40 - 4 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni ilustrace 04
Hyundai Sonata se dočká faceliftu, který přináší větší vizuální agresi. Stejné změny možná čekají také spřízněný model i40

Zdroj: CarAdvice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama