Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ford Fiesta WRC 2017 ukázal válečné barvy, s Ogierem chce být nepřekonatelný
27.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Za volant novinky modrého oválu, ovšem provozované týmem M-Sport, se posadí čtyřnásobný mistr světa. Čelit budou muset nemalému tlaku.
S novým Fordem Fiesta WRC jsme se mohli seznámit již před dvěma týdny. V prvním sledu se ale do světa dostaly pouze snímky bíle lakovaného vozu. S takovou vizáží soutěžní speciál na start lednové Rally Monte Carlo pochopitelně nenastoupí, místo toho ponese barvy sponzorského Red Bullu. Kromě toho odkazuje také na společnosti Castrol (maziva), Michelin (pneumatiky) či Sparco (sedadla).
O provoz vozu se bude starat tým M-Sport, který je nezávislý a jako takový nespolupracuje pouze s Fordem, ale kupříkladu stál za příchodem Bentley Continental GT3 na závodní dráhy. Fiestu WRC pak vyvinul „pod vlastní střechou“, nicméně je třeba dodat, že se tak stalo s plnohodnotnou tovární podporou. I přesto však označení Ford v názvu týmu vždy chybělo a nadále chybí.
Stájovou jedničkou se i navzdory čerstvému podpisu smlouvy stal Sébastien Ogier, což není překvapivé. Francouzský závodník má totiž na kontě se spolujezdcem Juliem Ingrassiou hned čtyři po sobě jdoucí mistrovské tituly, přičemž všech dosáhl u Volkswagenu. Po odchodu značky z WRC však musel na poslední chvíli hledat místo u konkurence.
Původně se očekávalo, že Ogier nastoupí zpět k Citroënu, francouzský tým však požadoval nejprve podepsání smlouvy a teprve poté testy. M-Sport přišel s opačným pořadím, což čtyřnásobný světový šampion upřednostnil. Nyní ale musí počítat s nemalým tlakem, Ford totiž oproti němu vyhrál ve WRC pouze třikrát, a to v letech 1979, 2006 a 2007.






Nový soutěžní speciál modrého oválu odkazuje hlavně na spolupráci s Red Bullem
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řidič lidového superSUV dosáhl v běžném provozu skoro jeho maximální rychlosti, jel 277 km/h. Policie to neocenila
včera
První elektrické Ferrari konečně předvedlo svůj zvuk, je to také slušný bizár
28.5.2026
Číňané vzali svůj „Rolls-Royce pro chudé” a skočili s ním z ostrého srázu. Podívejte se, jak dopadl po 20 metrech letu
27.5.2026
Nejčtenější články
Ani Kaliforňané nekupují elektromobily, pokud jim je z velké části neplatí někdo jiný
29.4.2026
Elektrický Fiat 500 je takový propadák, že se na největším trhu světa neprodá už ani jeden denně, navzdory slevám přes 300 tisíc
30.4.2026
Je skutečně rok 2026 a venku je zbrusu nový šestiválec, dokonce ten úplně nejlehčí. Pro Mercedes může být ponižující spásou
30.4.2026
Jeden z největších prodejců drahých aut v Česku zkolaboval, má zabavená auta a dluží nespočtu lidí. Žijte své sny, říkal
30.4.2026
Další Hyundai se s faceliftem změnilo k nepoznání, přešlo na „žraločí styl”. A máme pocit, že mu to znovu nesluší
30.4.2026
Živá témata na fóru
- e90 330i 2006 250kkm + náhradní motor 05.30. 00:54 - Lachende Bestien
- whitelist & blacklist 05.29. 22:11 - mattonecz
- Detektory policejních radarů 05.29. 21:07 - mafel
- Fiat a vše kolem nich 05.29. 20:32 - Stepan
- Onboard videa 05.29. 12:51 - řidičBOB
- Kdo má přednost? 05.29. 10:32 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.28. 21:30 - Truck Daškam
- Rychlodotazy 05.28. 15:42 - mattonecz
