Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Hennessey HPE600: Jaguar F-Type R dostal 632 koní, stovku dá za 3,5 s (video)
30.10.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britské kupé prošlo americkou tuningovou kúrou. Vzhled se nezměnil, poladěn byl „jen“ motor V8. Nyní tak zvládnete čtvrtmíli za 11,4 sekundy.
Americkou tuningovou společnost Hennessey asi nemusíme nijak zvlášť představovat, v souvislosti s modelem Venom GT o ní totiž dozajista slyšel každý nadšenec do rychlých kol. My se ovšem dnes nebudeme zabývat rozsáhlými úpravami Lotusu Exige, místo toho si posvítíme na jiné britské kupé, a sice na Jaguar F-Type R. Ten se sice podrobil jen ladění mechaniky, o to více parády však s jeho pětilitrovým osmiválcem naděláte.
Texasané totiž přeplňované pohonné jednotce dodali novou řídicí jednotku, poladili kompresor a mezichladič a vylepšili rovněž sání. To sice na první pohled nevypadá jako rozsáhlé přepracování, výsledkem však je nárůst z 550 sériových na stávajících 632 koní. Mimo to narostl na 770 Nm také točivý moment, akceleraci z klidu na stovku (resp. na 96 km/h) za pouhých 3,5 sekundy se tak nemůžeme divit.
Jen stokilometrovou hranicí však kalup Jaguaru F-Type R nekončí, čtvrtmíli totiž vůz pokoří již za 11,4 sekundy, přičemž v cíli v té chvíli dosahuje rychlosti 202,7 km/h. To je ale z dostupných informací vše, v případě exteriéru a interiéru již nebyl pozměněn jediný šroubek. Tedy pokud v to nepočítáme loga úpravce a plaketky oznamující, že daná úprava nese název HPE600.









Hennessey HPE600 alias Jaguar F-Type R s 632 koňmi
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
včera
Toyota už sepsala parte současné Supře. Skončí brzy, nic jiného místo ní nenabídne
27.10.2025
Poslední svolávací akce konečně provalila počet skutečně prodaných Tesel Cybertruck
26.10.2025 (1)
Nejnovější články
Německé automobilky chtějí nařídit povinné dobíjení hybridů, smysl pro realitu je pořád dalece míjí
včera
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
včera
Muž si koupil v roce 1975 nové Porsche 911 Turbo. Jezdí s ním dodnes, kdy může, po 50 letech má najeto už 1,33 milionu km
včera
Kia chce vyrazit proti autům jako VW Golf R s tímhle. Přejeme hodně zdaru, už vzhledem bude odrazovat
včera
Porsche je v obrovské krizi, přiznal končící šéf. „Chybí nám peníze ze dvou třetin klíčových trhů,” říká
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
