Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video)

25.8.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Netušíme, proč tohle auto vybuchlo. Rána to ovšem byla ohromná a díky všudypřítomným smartphonům je i hezky zdokumentovaná.

Explodující auta člověk většinou vidí jen ve filmu. Benzín v kapalném stavu za normálních okolností hoří, ale nevybuchuje; i při vstřikování do válců je princip ten, že se benzín kontaktem s horkým kovem odpaří a teprve ve formě par smíšených se vzduchem je svíčkou zapálen a explozivně hoří, alespoň při standardním spalování.

Video níže, které pochází z ruského města Novyj Urengoj, ukazuje automobil, který začal hořet poté, co jeho majitel něco dělal pod kapotou. Přihlížející ho vytlačili do prostoru, aby plameny neohrozily další auta. Co se stalo poté, ovšem ne zcela chápeme - vůz poměrně spektakulárním způsobem explodoval. Reakce „ty brďo” nebo i mnohem, mnohem ostřejší je zcela na místě.

Vůz explodoval asi docela dlouhou dobu po tom, co začal hořet, jak vidíme z přítomného hasičského auta; jistě ho někdo musel zavolat a příjezd chvilku trval. Víme, že jeden hasič byl po výbuchu odvezen do nemocnice s popáleninami. Co ale bylo příčinou výbuchu, zda to byl skutečně jen benzín, nádrž s LPG nebo něco ostřejšího, netušíme. Možná se mezi našimi čtenáři najde někdo, kdo bude schopen z charakteru výbuchu říci více

Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 1 - Vybuch auta Rusko video 01Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 2 - Vybuch auta Rusko video 02Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 3 - Vybuch auta Rusko video 03Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 4 - Vybuch auta Rusko video 04Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 5 - Vybuch auta Rusko video 05Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 6 - Vybuch auta Rusko video 06Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 7 - Vybuch auta Rusko video 07Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 8 - Vybuch auta Rusko video 08Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 9 - Vybuch auta Rusko video 09Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 10 - Vybuch auta Rusko video 10Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 11 - Vybuch auta Rusko video 11Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 12 - Vybuch auta Rusko video 12Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 13 - Vybuch auta Rusko video 13Hořící auta nevybuchují jen ve filmu, funguje to i v Rusku. A jak (video) - 14 - Vybuch auta Rusko video 14
Takhle velkou explozi auta člověk nevídá vlastně ani v oněch filmech

Zdroj: Jalopnik

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše