Reklama

Hrdina či buran? Takto se Brit vypořádal s Octavií zaparkovanou před jeho domem

Na první pohled je to další z případů nelegálního parkování, kdy dotčený vzal tak trochu zákon do vlastních rukou. Jenže tento případ je jiný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hrdina či buran? Takto se Brit vypořádal s Octavií zaparkovanou před jeho domem

26.9.2017 | Petr Prokopec | 91 příspěvků

Na první pohled je to další z případů nelegálního parkování, kdy dotčený vzal tak trochu zákon do vlastních rukou. Jenže tento případ je jiný.

Pokud máte za sebou alespoň jeden let letadlem a nebydlíte v Praze či ještě lépe poblíž Ruzyně, nutně jste byli konfrontováni s jednou nepříjemností. A to hledáním místa pro zaparkování vozu, se kterým jste se na letiště dostali. Možností je více, jen u parkovišť stojících přímo u terminálů nemusíte zůstat. K dispozici obvykle jsou i nějaká vzdálenější, obvykle levnější, byť určitým diskomfortem je nutnost dojezdu na terminál obslužnými minibusy.

A zbývá možnost ještě úplně nejlevnější, a tou je zaparkování vozu dále od letiště, ideálně poblíž zastávky městské hromadné dopravy či stanoviště taxi. Parkovné je v tu chvíli nulové, platit tak budete jen pár korun za onen odvoz na letiště. Důvod k úsměvu? Pro vás jistě ano, pro majitele domů a nemovitostí, jimž na „jejich“ ulici zaberete „jejich“ místo však nikoliv. A není to problém jen v ČR.

Podobné zkušenosti má Neil Junglas z obce Hunt's Cross, jež leží na předměstí Liverpoolu a tedy kousek od tamního letiště Johna Lennona. Ten uvedl, že v úterý vařil večeři pro dceru, když si povšiml vozu, který přijel do ulice, kde bydlí. Vystoupila z něj žena, nasedla do přivolaného taxi a odjela. To samé udělal krátce po ní jiný muž s kufry.

Oba v ulici nechali zaparkované své vozy a Junglasovi bylo jasné, že jde o lidi mířící na letiště, jimž se nechce platit parkovné na letišti. To jej namíchlo a rozhodl se, že lidem připraví menší dáreček. Koupil obrovskou roli balicí fólie a tou pak Junglas oblepil jeden z vozů, Škodu Octavia druhé generace, ze všech stran.

Ptáte se, proč nepřivolal policii? Přivolal, jenže ta neshledala v parkování vozu na ulici žádný problém - není tu žádné vyhrazené parkoviště, vjezd do garáže v domě nebo cokoli podobného. A to je v tomto případě potíž. Veřejné prostranství, na kterém lze parkovat, nepatří nikomu a nikdo si jej nemůže usurpovat jen pro sebe. I když tedy lze chápat, že někomu není milé, že se mu před domem hromadí vozy lidí, kteří na tomto místě nebydlí, jejich terorizování podobným způsobem jde jen stěží schvalovat. Sám takto komplikuje život někomu, kdo de iure neudělal nic špatného.

Tento případ nás ale přivádí k otázce, jestli se s něčím takovým nesetkáváte vy sami, bydlíte-li v podobných místech v České republice nebo na Slovensku. Víme, že v Praze je třeba Dědina jako parkoviště zdarma využívána poměrně často, což někteří místní nenesou úplně libě. Patříte mezi takové a děláte s tím něco? Nebo prostě berete jako fakt, že bydlíte v místech, kde se takové věci přirozeně dějí a raději to pouštíte z hlavy?

Hrdina či buran? Takto se Brit vypořádal s Octavií zaparkovanou před jeho domem - 1 - Skoda Octavia wrapped in Liverpool 01Hrdina či buran? Takto se Brit vypořádal s Octavií zaparkovanou před jeho domem - 2 - Skoda Octavia wrapped in Liverpool 02Hrdina či buran? Takto se Brit vypořádal s Octavií zaparkovanou před jeho domem - 3 - Skoda Octavia wrapped in Liverpool 03
Neila Junglase štvalo, kterak mu lidé mířící na letiště zabírají místo k parkování. S jejich jednáním se tak rozhodl vypořádat po svém, neomalencem se ale tak stal hlavně on sám

Zdroj: Liverpool Echo

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 91 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše