- -

I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video)

Půjčené Clio RS připomíná mezi svodidly ve sjezdu do Fuchsröhre kuličku v pinballu. Na vině je přehnaná sebedůvěra pilota.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video)

17.11.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Půjčené Clio RS připomíná mezi svodidly ve sjezdu do Fuchsröhre kuličku v pinballu. Na vině je přehnaná sebedůvěra pilota.

Spousta videí s nehodami na Severní smyčce Nürburgringu pochází z místa zvaného Schwedenkreuz, které umí být záludné a kterému předchází dlouhá rovinka. Kousek za ním, na začátku sjezdu do Fuchsröhre, jsou mírná esíčka, která lákají k rychlému průjezdu. Obvykle zde k žádným krizím nedochází, výjimkou bývá jen mokro, kdy je potřeba držet se dál od obrubníků.

Pilot vypůjčeného Clia to ale vzal úplně za špatný konec a při jeho schopnostech je s podivem, že naboural až tady. Z následků nehody je evidentní, že vypnul ESP. To bylo jeho první chybou, protože evidentně neměl dost schopností na to, aby si poradil s akčním podvozkem Clia v relativně nízké rychlosti.

Osudným se mu stal smyk, do kterého se dostal kvůli ubrání plynu pravděpodobně zkombinovaným s pokusem o utažení oblouku. To udělal na vrcholu první zatáčky, kde zjistil, že je příliš vpravo a do té další se na vlhké trati nedokáže dostat. S reakcí na smyk přišel pozdě a navíc ji přehnal, přišlo překmitnutí zádě, kontakt se svodidly na obou stranách tratě a zásadní poškození vozu. Clio RS z půjčovny aut pro jízdy na Ringu muselo být odvezeno na odtahovce, na což se můžete podívat na druhém videu.

I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 1 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 01I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 2 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 02I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 3 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 03I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 4 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 04I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 5 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 05I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 6 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 06I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 7 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 07I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 8 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 08I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 9 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 09I tady lze na Nordschleife tvrdě nabourat, ukázal pilot půjčeného auta (video) - 10 - Nehoda Fuchsrohre Renault Clio RS rental video 10
Nehoda není vidět tak dobře jako jiné, tohle místo nehlídají desítky kamer - bourá se tu zřídka

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše