- -

I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video)

Podle dostupných informací tenhle olej nebyl měněn extrémně dlouho. Až vás napadne otázka, jak mohlo něco takového vůbec ještě mohlo mazat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video)

6.1.2017 | Marek Bednář | 10 příspěvků

Podle dostupných informací tenhle olej nebyl měněn extrémně dlouho. Až vás napadne otázka, jak mohlo něco takového vůbec ještě mohlo mazat.

Možná si vzpomenete na odstrašující případ zanedbané údržby motoru, o kterém jsme psali před téměř dvěma lety. Motor VR6 v Audi TT tehdy jezdil bez výměny oleje 134 tisíc kilometrů a podle toho vypadal - nánosy karbonu ve ventilovém ústrojí byly tak velké, že motor musel být celý vyměněn, už ho nešlo ani vyčistit.

Dnes tu máme něco podobného, ovšem z Brazílie. Volkswagen Santana tam přijel do servisu, aby mu byl vyměněn olej. Když ale mechanici vytáhli výpustní šroub, místo tekutého oleje se začala z vany sunout hmota, která se táhla pomaleji než asfalt. Do skutečného oleje každopádně měla hodně daleko, jak se můžete přesvědčit na videu níže.

Až se nechce věřit, že se motor s olejem v takovémto stavu nezadřel. Až se nechce věřit, že takhle může dopadnout normální olej, když ho dlouho neměníte, ale zjevně to tak je. Tento olej prostě postupně ztratil své mazací schopnosti až do té míry, že se sám skoro přestal hýbat.

Kolik desítek tisíc kilometrů či let k tomu bylo třeba, nevíme, ale máme před sebou starý VW Santana, takže ani v jedním směru nemusí jít o tak extrémní porci jako u zmiňovaného TT. Nic takového jsme ale na každý pád ještě nikdy neviděli, ani na internetu s hlavičkou „mechanikova noční můra”, natož osobně. Budiž to připomenutím, že je potřeba se o motor svého auta náležitě starat. A také, že kdykoliv člověk natáčí video nebo fotí něco jiného než šikmou věz v Pise, měl by telefon držet horizontálně...

I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 1 - VW Santana stary olej dalsi 01I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 2 - VW Santana stary olej dalsi 02I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 3 - vw santana stary olej 01I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 4 - vw santana stary olej 02I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 5 - vw santana stary olej 03I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 6 - vw santana stary olej 04I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 7 - VW Santana stary olej dalsi 03I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 8 - VW Santana stary olej dalsi 04
Takhle by olej ani při vypouštění opravdu vypadat neměl

I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 9 - vw santana stary olej ilu 01I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 10 - vw santana stary olej ilu 02I takhle může vypadat motorový olej, když ho dlouho nevyměníte (video) - 11 - vw santana stary olej ilu 03
Kdybyste tápali, co to je VW Santana, tak... tohle

Zdroj: Torque Studio Automotivo@Facebook

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše