Reklama

Italdesign možná přišel na to, jak vydělat. Začíná stavět exkluzivní auta pro bohaté

Italská karosárna patří od roku 2010 německému koncernu. V Ženevě hodlá představit svou prvotinu, která bude k mání pouze v pěti kusech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Italdesign možná přišel na to, jak vydělat. Začíná stavět exkluzivní auta pro bohaté

15.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Italská karosárna patří od roku 2010 německému koncernu. V Ženevě hodlá představit svou prvotinu, která bude k mání pouze v pěti kusech.

Společnost Italdesign má na svém kontě řadu koncepčních i produkčních aut, založena ostatně byla již v roce 1968. Již od počátku má přitom velké vazby na koncern VW Group, pro který navrhla třeba první Volkswagen Golf či Audi 80. Vlastně proto ani nikoho neudivilo, když v důsledku špatného ekonomického stavu karosárna přešla v květnu 2010 pod ochranná křídla německého koncernu skrze Lamborghini.

Italové i nadále pokračovali ve své původní činnosti, k čemuž přidávali nové zkušenosti - kupříkladu pro Audi sestavili prvních 70 předprodukčních prototypů nového SUV Q2. I díky tomu společnost usoudila, že dokáže postavit vlastní model, k čemuž dostala požehnání i navzdory škrtům ve VW Group.

Na ženevském autosalonu tak bude představen zcela nový sportovní vůz, který by kromě designu měl ohromit také „výkonným motorem“. Detaily zatím zůstávají skryty, nicméně v koncernových skladech je vlastně k dispozici naprosto vše od litrového tříválce až po osmilitrový šestnáctiválec Bugatti, takže s technikou problém nebude.

Na bližší informace si budeme muset počkat, aktuálně tak jen dodáme, že prvotina značky dorazí v pěti exemplářích. Pokud se pak Italové dočkají pozitivních reakcí a budou schopni touto činností něco vydělat, mají v plánu i další výrobu speciálních limitovaných modelů. Všechny přitom budou vznikat pod hlavičkou nové divize Italdesign Automobili Speciali, která kvůli tomu byla založena.

Italdesign možná přišel na to, jak vydělat. Začíná stavět exkluzivní auta pro bohaté - 1 - Italdesign Geneva 2017 prvni foto 00Italdesign možná přišel na to, jak vydělat. Začíná stavět exkluzivní auta pro bohaté - 2 - Italdesign Geneva 2017 prvni foto 01Italdesign možná přišel na to, jak vydělat. Začíná stavět exkluzivní auta pro bohaté - 3 - Italdesign Geneva 2017 prvni foto 02Italdesign možná přišel na to, jak vydělat. Začíná stavět exkluzivní auta pro bohaté - 4 - Italdesign Geneva 2017 prvni foto 03Italdesign možná přišel na to, jak vydělat. Začíná stavět exkluzivní auta pro bohaté - 5 - Italdesign Geneva 2017 prvni foto 04
Italdesign přiveze na Ženevu nový sporťák, k dispozici bude jen v pěti kusech

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše