Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5?

Jaguar XFR je skvělý sportovní sedan a XKR-S excelentní supersportovní kupé? Co když se obě tyhle kočky hodí na chvíli do jednoho pytle?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5?

8.7.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Jaguar XFR je skvělý sportovní sedan a XKR-S excelentní supersportovní kupé? Co když se obě tyhle kočky hodí na chvíli do jednoho pytle?

U Jaguaru mají zato, že tím vyšlechtí zázračné auto, které bude rychlé jako supersport a praktické jako sedan vyšší střední třídy. A jmenovat se bude XFR-S. Že by se jim to mohlo dokonale povést je sice nepravděpodobné, když si ale přečtete naše testy Jaguaru XFR a kabrioletu XKR-S z pera nejpovolanějšího člena naší redakce, pak musíte uznat, že jistá naděje tu přece jen je.

Proč by vlastně Britové měli něco takového dělat, když už XFR je výborný a velmi vyvážený vůz? Jejich problém se jmenuje BMW M5 F10, které sice disponuje podobnými papírovými parametry, je ale výrazně rychlejší. V některých ohledech na XFR nemá, především postrádá jeho ovladatelnost a mrštnost, pokud ale dojde na čistou dynamiku, dělá z jaguára sotva běhající koťátko. Konec konců, i lidé z automobilky prý přiznali, že XFR byl novou M5 prostě odstřelen.

Jenže je to jen zranění z boje, který lze zvrátit jediným způsobem - přidat XFR koně. Přesně to nyní Jaguar dělá a podle nejnovějších informací britského Autocaru je jeho novinka už těsně před dokončením. Vůz údajně dostal kompresorem přeplňovaný V8 s výkonem 550 koní (tedy jen o 10 méně, než má M5 a úplně stejnou jednotku jako XKR-S), upravený podvozek a přepracovanou aerodynamiku. Představit se světu se má již na listopadovém autosalonu v Los Angeles.

Pokud chcete vidět jeho prototyp na špionážních snímcích, podívejte se přímo na stránky Autocaru, kde je k vidění černý prototyp se skutečně zabijáckým vzhledem.

Otázka zůstává jediná: bude tohle stačit proti mnichovské mašině? Uvidíme, třeba u Jaguaru přichvátnou a XFR-S přivezou již v září do Paříže.

Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 1 - Test Jaguar XFR prvni 13Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 2 - Test Jaguar XFR prvni 19Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 3 - Test Jaguar XFR prvni 24Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 4 - Test Jaguar XFR prvni 25Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 5 - Test Jaguar XFR prvni 52Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 6 - Test Jaguar XFR prvni 64
Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 7 - Test BMW M5 F10 05Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 8 - Test BMW M5 F10 07Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 9 - Test BMW M5 F10 09Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 10 - Test BMW M5 F10 17Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 11 - Test BMW M5 F10 27Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 12 - Test BMW M5 F10 46
XFR se v našem testu předvedl ve skvělém světle, v mnoha ohledech na něj ani novější M5 nemá recept. Jenže po stránce dynamiky je mnichovský stroj prostě jinde...

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše