Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek

Volva obchází pověst extrémně bezpečných aut. Mají skvělé výsledky z crash testů a majitelé na ně nedají dopustit, ale jaká je realita?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek

15.6.2018 | Mirek Mazal | 83 příspěvků

Volva obchází pověst extrémně bezpečných aut. Mají skvělé výsledky z crash testů a majitelé na ně nedají dopustit, ale jaká je realita?

V nárazových zkouškách je pro auta daleko nejtěžší disciplínou náraz malou části přídě vozidla do pevné překážky. Veškerou energii v takovém případě musí vstřebat jen roh karoserie a tyto testy mají pro mnohé vozy fatální následky. Nakonec, včera jsme vám ukazovali, jak si s nimi neporadí ani leckterá velká SUV. Volva i tyto zkoušky vždy zvládala se ctí, jenže simulované zasažení protijedoucího auta se nikdy nevyrovná skutečnému incidentu. Dnes se ale na jeden takový můžeme podívat.

V hlavní roli je tu jeden švédský řidič a jeho už starší Volvo XC70, který našim testem projelo jako rodinný tank. Šofér na okresce nikoli nepodobné těm českým z nějakého důvodu přejel částí auta do protisměru a bez náznaku brzdění narazil do rozjetého kamionu. Je to ten nejčernější z černých scénářů, který reflektuje výše zmíněné testy IIHS - na jedné straně obyčejné auto, na druhé kamion a střet velmi malou částí přídě způsobem, který prakticky nedává šanci řidičům reagovat. Že to nemohlo skončit dobře? Budete se divit, ale skončilo.

Velká rána doprovázená oblakem prachu mohla být snadno tím posledním, co majitel XC70 zažil, ale bez nadsázky brutální náraz ustojí jeho Volvo tak, že kabina není citelně zasažena. Řidič nehodu přežije bez vážnějšího zranění, chvíli diví sám sobě a děkuje tomu nahoře, že neseděl v něčem chatrnějším.

Volva tak znovu předvádí, jak bezpečná jsou. Nedávná statistika ukázala, že existují modely značky, ve kterých se léta nikdo nezabil a když vidíme tuto nehodu, ani se nedivíme. Pokud lze bez zranění přežít toto, bude to chtít opravdu extrémně nepříznivou shodu okolností, by při nehodě s moderním Volvem někdo zahynul...


Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 1 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 01Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 2 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 02Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 3 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 03Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 4 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 04Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 5 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 05Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 6 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 06Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 7 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 07Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 8 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 08Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 9 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 09Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 10 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 10Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 11 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 11Jak bezpečná jsou ve skutečnosti Volva? Čelní střet s kamionem má neuvěřitelný výsledek - 12 - Volvo kombi celni stret s kamionem na silnici 12
Neskutečnou odolnost ukázalo Volvo XC70 v této nehodě. Pevná konstrukce řidici zachránila život, jako zázrakem z karambolu odešel po svých

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Diskuze 83 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše