-

Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se

Dnešní auta jsou postavená tak, že dokážou pojmout lidi rozličných tělesných konstitucí. Ale 231 cm? To je přece jen pořádná výzva.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se

6.3.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Dnešní auta jsou postavená tak, že dokážou pojmout lidi rozličných tělesných konstitucí. Ale 231 cm? To je přece jen pořádná výzva.

Robert Bobroczkyi je mladý rumunský basketbalista, který již ve věku dvanácti let překonal výškou svého otce. Ten se koukal na svět z 2,18 metru, takže by nebylo na místě označit jej za malého. Rodičům bylo jasné, že něco není v pořádku, protože chlapec každým rokem o několik centimetrů vyrostl. V dnešní době je Robertovi sedmnáct roků a růst se zastavil na hodnotě 2 metry a 31 centimetrů. S váhou jen 88 kilogramů působí jeho tělo snad až příliš štíhle, přesto svou výjimečnost šikovně uplatňuje při míčových sportech.

Abnormální proporce ale nepřináší jen pozitiva, znamenají i řadu překážek. V názorném videu Robert předvádí, jaký problém mu dělají dnešní automobily. Před kamerou se snaží nasoukat do červeného Hynudai Accent. Kompaktní sedan nepatří mezi výjimečně prostorná vozidla, není to ale ani žádné mini - jde o vůz nižší střední třídy, do kterého se obvykle vměstná kde kdo. Ale více jak 2,3 metru měřící muž?

Extrémně vysoký basketbalista dává s autem dohromady docela komickou dvojku, Accent vedle něj vypadá jako autíčko na ovládání. Při obraně basketbalového koše může být výška skvělá výhoda, ale při nasedání za volant nikoliv. Robert musí posunout přední sedačku úplně do zadní polohy, následně sklopit sedák, zvednout volant a po takovém uzpůsobení teprve přichází proces nastupování.

Do auta nastupuje zády napřed, ale nejraději by se zlomil na dvě poloviny. Poté se vytočí na sedáku a dovnitř nasouká nohy. Kolena mu trčí až ke spolujezdci. Nejlepší by bylo odstranit přední sedačku a sednout rovnou na zadní místo, jak tomu bylo v pár filmových komediích. Místo na hlavou by se nějaké našlo, ale to bude tím, že Robert v autě skoro leží, jinak by se dovnitř nedostal. Na volant a další ovladače přesto dosáhne, má asi... 100metrové ruce.

Podívejte se na to sami, je skoro k nevíře, že takové auto dokáže i řídit. A pokud by vás zajímalo, co mu jde přece jen lépe, podívejte se na druhé video se sestřihem momentů z jeho basketbalových zápasů, když mu bylo 15 let. Tady jsou všichni kolem rázem jen do počtu...

Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 1 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 01Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 2 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 02Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 3 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 03Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 4 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 04Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 5 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 05Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 6 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 06Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 7 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 07Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 8 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 08Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 9 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 09Dokáže se 231 cm vysoký basketbalista vměstnat do běžného auta? Podívejte se - 10 - Jak se 231 cm vysoky clovek souka do auta video 10
Běžná auta nepočítají s vysokým vzrůstem svých zákazníků. Přes dva metry výšky je zjevně obtížně překonatelnou překážkou

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše