Reklama

Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video)

Výroba zbrusu nového Civicu hatchback už je v plném proudu, třebaže jako první se vyrábí verze pro USA. Na evropské kusy dojde řada koncem roku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video)

23.9.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Výroba zbrusu nového Civicu hatchback už je v plném proudu, třebaže jako první se vyrábí verze pro USA. Na evropské kusy dojde řada koncem roku.

Že výroba stroje tak složitého, jako je auto, není jednoduchý proces, dochází snad každému. Jak přesně to ale vypadá, ví jen o málo víc lidí než aktuální či bývalí zaměstnanci některé automobilky. Pokud takovým člověkem nejste, přesto jste zvědaví a den otevřených dveří daleko, může pomoci zhruba čtvrthodinové video Hondy.

Vidíme na něm, jak se v britské továrně montuje nový pětidveřový Civic modelového roku 2017. Jeho výrobní linka byla modernizována s náklady přes 200 milionů dolarů (4,82 miliardy korun) a Civicy se budou z Británie vyvážet do 70 zemí světa včetně České republiky, třebaže na videu je zatím vidět jen výroba verzí pro USA. A také vidíme to, že výroba není stoprocentně robotizovaná, že jsou v ní nepostradatelné i lidské ruce jinde než u počítače.

Na proces se můžeme podívat s pozoruhodnými detaily, od sestavování skeletu před svařováním, přes lakování a montování nejrůznějších dílů až na kontrolu kvality na konci výrobního procesu. Pár obrázků níže zachycuje tytéž momenty pro ty, které by délka videa odrazovala...

Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 1 - honda civic 2017 vyroba video 01Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 2 - honda civic 2017 vyroba video 02Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 3 - honda civic 2017 vyroba video 03Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 4 - honda civic 2017 vyroba video 04Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 5 - honda civic 2017 vyroba video 05Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 6 - honda civic 2017 vyroba video 06Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 7 - honda civic 2017 vyroba video 07Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 8 - honda civic 2017 vyroba video 08Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 9 - honda civic 2017 vyroba video 09Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 10 - honda civic 2017 vyroba video 10Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 11 - honda civic 2017 vyroba video 11Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 12 - honda civic 2017 vyroba video 12Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 13 - honda civic 2017 vyroba video 13Jak se vyrábí nová Honda Civic X? Podívejte se na to do detailu (+ video) - 14 - honda civic 2017 vyroba video 14
Takhle se vyrábí Honda Civic

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše