Reklama

Jak si rychle zajistit zelenou na semaforech? Tento člověk vám ukáže řešení (video)

Na semaforech nestojí rád nikdo a vjet do křižovatky na červenou rozhodně není chytré. Dá se čekat a nebo udělat toto. Je to vtipné i efektivní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak si rychle zajistit zelenou na semaforech? Tento člověk vám ukáže řešení (video)

23.9.2016 | Marek Bednář | 13 příspěvků

Na semaforech nestojí rád nikdo a vjet do křižovatky na červenou rozhodně není chytré. Dá se čekat a nebo udělat toto. Je to vtipné i efektivní.

Jistě se vám už stalo, že jste dlouho stáli na světelné křižovatce. Někdy měli ostatní zelenou pořád a vy nic, jindy se auta z ostatních směrů mohla i několikrát rozjet a vy jste stále koukali museli hledět jen na červené světlo.

Muselo se to stát na křižovatce, která je „chytrá” a světla přepíná podle intenzity či vůbec přítomnosti provozu v tom kterém směru. Konkrétní důvody mohou být různé - někdy stačí jen to, aby v jiném směru jelo neustále mnoho aut a v tom vašem jste byli jen vy, typičtěji se to ale stane v momentě, kdy vás čidla z nějakého důvodu nezaregistrují vůbec.

Zřejmě právě to se stalo motorkáři, který pořídil přiložené video. Pokud vás čidla mají „přehlédnout”, stane se to tím spíše, čím menší stroj sedláte a motorka jednou z ideálních obětí. Křižovatka si tedy „myslela”, že v jeho vedlejším směru nepřijel nikdo, zelenou nechávala na hlavní silnici a jeho prostě nechávala čekat a čekat.

Jak z toho ven? Provozu tu moc nebylo a leckoho by napadlo jet na červenou. S dobrým rozhledem by to nemuselo dopadnout zle, pilota tady ale napadlo něco chytřejšího - seskočil a šel zmáčknout tlačítko pro chodce. To je totiž další věc, kterou křižovatka bere v potaz a když dá zelenou chodcům, dá pochopitelně zelenou i autům, která jedou stejným směrem.

Bylo to efektivní, efektní a také skutečně rychlé, dokonce musel ke svému stroji spěchat, aby stihl na nastalou zelenou projet. Tohle bude fungovat i u nás, budiž to tedy inspirací, co dělat, když na červené stojíte už minuty, provoz nikde a jen zbytečně pálíte benzín na volnoběh...

Jak si rychle zajistit zelenou na semaforech? Tento člověk vám ukáže řešení (video) - 1 - Jak si zajistit zelenou na semaforech video 01Jak si rychle zajistit zelenou na semaforech? Tento člověk vám ukáže řešení (video) - 2 - Jak si zajistit zelenou na semaforech video 02Jak si rychle zajistit zelenou na semaforech? Tento člověk vám ukáže řešení (video) - 3 - Jak si zajistit zelenou na semaforech video 03Jak si rychle zajistit zelenou na semaforech? Tento člověk vám ukáže řešení (video) - 4 - Jak si zajistit zelenou na semaforech video 04
Toto řešení je skutečně pozoruhodně účinné a elegantní zároveň

Zdroj: Streamable

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše