- -

Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video)

O hromadných nehodách se většinou dozvídáme z médií a vidíme, co vše se přihodilo. Jen zřídka se ale můžeme podívat na to, jak to všechno začalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video)

10.1.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

O hromadných nehodách se většinou dozvídáme z médií a vidíme, co vše se přihodilo. Jen zřídka se ale můžeme podívat na to, jak to všechno začalo.

Hromadné nehody na dálnicích jsou jedním z úskalí zejména zimního provozu. Snížená viditelnost a nízká adheze se spolu s přirozeně vyšší rychlostí aut jedoucích po dálnici snadno postarají o to, že na jednom místě skončí svou cestu postupně desítky, někdy i stovky aut. A nepříjemné je nejen být v některém z havarovaných vozů, stačí strávit hodiny v kolonách za nimi - dálnice jsou kvůli velkým nehodám nezřídka zcela uzavřeny a dostat se z nich je od určité chvíle nemožné, lze jen čekat.

O takových situacích slýcháme pravidelně a vídáme i následky, jen zřídka se ale můžeme podívat, jak taková nehoda začíná. A video níže ukazuje právě tenhle moment.

Zprvu se neděje nic až tak zvláštního - auta na zasněžené dálnici postupně zpomalují při příjezdu k pomaleji jedoucí koloně a žádný z řidičů s tím nemá problém. Pak se ale kolona prakticky zastaví a z včasného dobrzdění se stane problém. Nejprve vidíme pár relativně menších smyků a drobných ťukanců, ale ke konci videa, v čase cca 1:44, přijde „zlatý hřeb” - kamion, nad kterým řidič ztratil kontrolu a který klouže do stojících aut. Vypadá to docela děsivě, ale můžeme dodat, že nikdo nebyl vážně zraněn.

Snímek pochází z dálnice 401 nedaleko Newcastlu v Kanadě a prapůvodní příčinu zpomalení dopravy neznáme, klidně to mohla být jiná nehoda, ale také nic - takové počasí se spolu s hustší dopravou snadno postará o kolonu samo. Budiž toto video v každém případě připomenutím, že v zimě je obezřetnost obzvlášť na místě a jízda „naslepo” se vám může rychle vymstít...

Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 1 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 01Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 2 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 02Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 3 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 03Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 4 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 04Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 5 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 05Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 6 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 06Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 7 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 07Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 8 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 08Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 9 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 09Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 10 - Hromadna nehoda dalnice 401 snih zacatek video 10Jak vypadá začátek hromadné nehody na zasněžené dálnici? Podívejte se (video) - 11 - hromadna nehoda hwy 401 05
Pohled na začátek hromadné nehody je unikátní

Zdroj: Aaron C@Youtube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše