Reklama

Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili

Tohle auto platí za nezničitelné, běžně ale nemá šanci to dokázat. Mercedes třídy G, zvlášť jako 63 AMG, jezdí jen po asfaltu. Tento kus ale dostal řádně do těla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili

24.5.2018 | Petr Miler

Tohle auto platí za nezničitelné, běžně ale nemá šanci to dokázat. Mercedes třídy G, zvlášť jako 63 AMG, jezdí jen po asfaltu. Tento kus ale dostal řádně do těla.

Mercedes-Benz třídy G se sice jmenuje „G” podle „Geländewagen”, „terénní vůz”, běžně si jej ale lidé pořizují spíše jako stylový doplněk. A platí to tím spíše o jeho vrcholných verzích G 63 AMG a G 65 AMG, které člověk nejčastěji uvidí na asfaltu městských bulvárů než někde na lesní cestě. Tyto verze zkrátka mají hlavně posádku přepravovat v komfortu a přepychu, to ale neznamená to, že by v terénu jezdit neuměly. Nakonec, Géčko platí za nezničitelné auto zocelené službou v armádách celého světa, ale je tomu tak i ve skutečnosti?

Obrazem reality budiž video níže, které pochází z Ukrajiny a můžeme jej brát jako nepřímý revanš „východu” za zesměšnění nezastavitelného ruského off-roadu v USA. Vidíme na něm Mercedes G 63 AMG, kterak jezdí po překážkové dráze v potoce a kolem něj. Trať to není lehká vůz se při této zkoušce docela zapotí, vlastně i doslova. Nakonec možná i proto, že má na takovéhle hrátky až moc výkonu, takže pořád protáčí kola.

Téměř všechno ale projede sám, i když ne vždycky na první pokus, a je na něm vidět, že není v takovém prostředí poprvé - všimněte si ocelových kol s vysokými pneumatikami a upravených nárazníků, vpředu s navijákem. Kouří se z něj, jako by to byly jeho poslední chvíle, ale nejsou, odpařující se voda ani bláto všude možně ho nezastaví. Géčko zkrátka opravdu vypadá nezničitelně, i když nelze předpokládat, že by mechanika vozu za takovéto zacházení majiteli poděkovala. Podívejte se na to sami a mějte stále na paměti, že to je relativně silniční provedení AMG...

Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 1 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 01Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 2 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 02Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 3 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 03Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 4 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 04Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 5 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 05Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 6 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 06Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 7 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 07Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 8 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 08Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 9 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 09Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 10 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 10Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 11 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 11Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili - 12 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 12
Většina Mercedesů G 63 AMG jezdí jen po asfaltu. Tenhle ne, zjevně s tím ale nemá větší problém...

Petr Miler

Další zajímavé články:

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama