Reklama

Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní

Technický problém? Chyba nějakého bezpečnostního systému? Nebo snad vážný nedostatek v interiéru? Ne, ne a znovu ne, za vše může jedno hloupé čislo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní

7.5.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Technický problém? Chyba nějakého bezpečnostního systému? Nebo snad vážný nedostatek v interiéru? Ne, ne a znovu ne, za vše může jedno hloupé čislo.

Lamborghini se v posledních letech daří prodávat více aut než kdy předtím. I když italské sporťáky mají daleko k čemukoli běžnému, člověk se stále častěji stává svědkem nízkého průletu rozzuřeného býka, který se na přídí skví po vzoru znamení zvěrokruhu zakladatele firmy. Některé modely přesto zůstávají raritou, kterou většina z nás naživo nikdy neuvidí - vzácné kousky se vyhýbají veřejnosti a jsou po většinu času jen tichou ozdobou soukromých sbírek.

Platí to i o modelu Centenario, jednom z nejvzácnější Lamb posledních let i celé historie značky. Zrovna to ale bude muset klimatizované garáže alespoň na chvíli opustit, protože více jak čtvrtinu exemplářů z celé produkce stihla vskutku bizarní svolávací servisní akce. Dozvídáme se o ní díky americké Agentuře pro silniční bezpečnost NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration), která oznámila stažení 11 vozů ze čtyřicetikusové série výstřední specialitky vzniklé coby oslava stoletého výročí narození Ferruccia Lamborghiniho.

Kdo by však čekal vážnou konstrukční vadu, mýlil by se. Američané se v tomto případě rozhodli Italy tak trochu potrápit, neboť zmíněných 11 aut je pouze osazeno štítkem uvádějícím nesprávnou hmotnost vozidla. To je celé. V servisu tak bude vyměněn špatný kus za správný a během pár minut je zase všechno v pořádku.

Připomeňme, že významné jubileum letopočet se Italové rozhodli připomenout futuristickým vozidlem s velmi vysokým výkonem. Stroj stojící na základech Lamborghini Aventador dostal silnější atmosférický motor 6,5 V12 s výkonem až 566 kW (770 koní) a točivým momentem 690 Nm. K tomu sedmistupňovou automatickou převodovku a pohon všech kol. Technické parametry udávají zrychlení na 100 km/h za 2,8 sekundy, maximální rychlost končí při 350 km/h.

Vzniklo pouze 40 kusů - 20 kupé a 20 kabrioletů. Rovných 11 z nich skončilo ve Spojených státech a přesně ty teď musí nedobrovolně do servisů. Svolávací akce u podobných výjimečných vozů bývají často bizarní, toto je ale vážně extrémní případ. Skoro se nám chce říci: Jako by nebylo jedno, co je uvedeno na štítku, který stejně nikdo nečte...

Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 1 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 01Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 2 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 02Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 3 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 03Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 4 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 04Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 5 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 05Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 6 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 06Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 7 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 07Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 8 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 08Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 9 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 09Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 10 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 10Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 11 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 11Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 12 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 12Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 13 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 13Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 14 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 14Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 15 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 15Jedno z nejvzácnějších Lamborghini musí neplánovaně do servisu. Důvod je bizarní - 16 - Lamborghini Centenario 2017 Yellow 16
Svolávací akce se nevyhýbají ani automobilům za desítky milionů korun. V případě Lamborghini Centenario jde ale o hodně zvláštní svolávačku

Zdroj: NHTSA

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše