Reklama

Jméno strůjce moderního VW se vrací do světa aut. Bude z toho nový sporťák

Se jménem Ferdinanda Piëcha máme spojeno Porsche 917 či Bugatti Veyron. Nově se zdá, že jablko nepadlo daleko od stromu, syn Anton na jeho dílo chce navázat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jméno strůjce moderního VW se vrací do světa aut. Bude z toho nový sporťák

8.9.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Se jménem Ferdinanda Piëcha máme spojeno Porsche 917 či Bugatti Veyron. Nově se zdá, že jablko nepadlo daleko od stromu, syn Anton na jeho dílo chce navázat.

Koncern VW několik desetiletí ovládal pevnou rukou Ferdinand Piëch, který z něj udělal moloch, jaký dnes známe. Před dvěma roky však přišel o kormidlo, jenž mu bylo odňato v důsledku sporu s Dr. Martinem Winterkornem. Letos pak vnuk Ferdinanda Porsche prodal svůj podíl ostatním členům rodinného klanu, především pak svému bratrovi. Ten ovšem do vedení firmy nehodlá víceméně zasahovat, pročež by se mohlo zdát, že jméno Piëch ze světa aut zmizí.

Pravdou je však pravý opak, neboť již loni byla založena firma Piëch Automotive Group. Tu sice od té doby zahalila rouška tajemství, nicméně nyní se hlásí o slovo se svým prvním automobilovým výtvorem. S informacemi a návrhy byla zatím seznámena jen potenciální klientela, tu ovšem neoslovil Ferdinand Piëch, ten skutečně již míří do důchodu. Místo něj ale pochodeň převzal jeho syn Anton přezdívaný Toni.

Tyto informace jsou ale víceméně jedinými, které o novince máme. Dále totiž můžeme zmínit jen tolik, že vůz bude sporťákem s klasickými liniemi, o jehož pohon se postará „moderní inovativní technika“. Máme tedy očekávat hybridní nebo zcela elektrické ústrojí, jenž by zajistilo nejen působivou jízdní dynamiku, ale také bezproblémový vjezd do center světových metropolí.

Nic bližšího již nemůžeme dodat, zmínit lze snad jen nemalá očekávání. Zvláště pokud jablko nepadlo daleko od stromu. Ferdinand Piëch se totiž zasloužil o zrod takových ikon, jako je třeba závodní Porsche 917 či někdejší světový rekordman Bugatti Veyron. A to nikoli jen ve formě původní idey, Piëch osobně je nadaný konstruktér. Překoná jej ale jeho syn? Momentálně se to nezdá být příliš reálné, geny a kapitál tu ale jsou...

Jméno strůjce moderního VW se vrací do světa aut. Bude z toho nový sporťák - 1 - Piech Automotive Group prvni foto
Syn Ferdinanda Piëcha Anton chystá nový sporťák s klasickými liniemi a „moderní inovativní technikou“

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše