Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video)

Vybrzďovat se nemá, ale pokud už to chcete někomu za každou cenu provádět, měli byste si vybrat vhodnější oběť než tuto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video)

8.6.2017 | Petr Miler | 47 příspěvků

Vybrzďovat se nemá, ale pokud už to chcete někomu za každou cenu provádět, měli byste si vybrat vhodnější oběť než tuto.

Vybrzďování je jednou z nejhloupějších věcí, které se můžete na silnici dopustit. Tato věta je axiom a nemá smysl o ní jakkoli diskutovat, třebaže se o to někteří z vás v reakci na naše články pokoušejí. Typickým argumentem je, že vybrzďovaný provedl něco, co by neměl. Zpravidla to tak bývá, pochopitelně, neexistuje ale chování, které by ospravedlňovalo tak primitivní manévr, který způsobuje jen další nebezpečí zcela nezúčastněným řidičům okolo a nakonec i vám samotným.

Vybrzďování je někdy „úspěšné”, někdy je ale také po zásluze potrestáno. Před pár dny jsme vám ukázali případ, kdy se tak stalo „vyšší mocí”, dnes vám ukážeme jiný, kdy se tak stalo mocí lidskou. A vybrzďovač tady měl štěstí, že jeho oběť měla větší úroveň než on a netoužila se mu za jeho nesmyslné chování jakkoli mstít.

Co se stalo v úplném prvopočátku, nevidíme, na vše se ale díváme pohledem kamery umístěné v kamionu, který jede v levém pruhu dálnice. Je tedy na místě předpokládat, že řidič „trucku” okupoval levý pruh v momentě, kdy se to řidiči osobního auta jedoucího za ním nezdálo být vhodné. Zda právem či nikoli, neumíme posoudit, na každý pád se ale nakonec dostal před něj a „dal mu brzdy”.

Už samotné vybrzďování kamionu osobním autem je hloupost k pohledání, navíc tímto způsobem. Šofér kamionu byl donucen úplně zastavit, v levém pruhu dálnice, to je nepochybně nebezpečné samo o sobě. Nemluvě o tom, že pokud řidič auta chvátal, nedává smysl, aby záhy skoro zastavil - měl jet dát. Neudělal to a se zlou se potázal.

Vybrzďoval totiž v momentě, kdy se poblíž pohybovali dva jiní kamioňáci a ti, jak víme, drží při sobě. Na agresora se tak domluvili a ještě než stihl od vybrždovaného odjet, jej spolu s ním „obklíčili” takovým způsobem, že se rázem neměl kam hnout. To na jednu stranu není na místě obdivovat, neboť jakákoli msta je nepřijatelná a toto je v podstatě totéž co vybrzďování, jen další eskalace konfliktu. Navíc levý pruh dálnice zablokovali úplně stejně jako řidič osobáku chvíli před nimi, to se prostě nedělá.

Čistě pohledem připomenutí nevhodnosti jednání dotyčného je to ale vážně dokonalý revanš. Muž, který byl chvíli před tím pánem situace a mstil se šoférovi kamionu, byl rázem sám uvězněn mezi trojicí „tiráků” a mohl jen hádat, co mu provedou. Jeden z nich byl i chvíli agresivní, ale dříve vybrzďovaný tady měl nejvíce rozumu, kolegy uklidnil a poslal zpět do vozů.

I tohle ale byla taková lekce, že jsme si zatraceně jistí, že se vybrzďovač znovu o podobný nesmysl nikdy nepokusí. Neradíme vám něco takového opakovat, i na silnici vždy platí, že moudřejší ustoupí. Ale snad aspoň pohled na tuto situaci bude poučením i pro všechny, kteří by měli podobné choutky zase někoho „trestat brzdami” - karta se tady může obrátit velmi, velmi rychle...

Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 1 - Kamionaci vs vybrzdovac video 01Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 2 - Kamionaci vs vybrzdovac video 02Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 3 - Kamionaci vs vybrzdovac video 03Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 4 - Kamionaci vs vybrzdovac video 04Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 5 - Kamionaci vs vybrzdovac video 05Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 6 - Kamionaci vs vybrzdovac video 06Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 7 - Kamionaci vs vybrzdovac video 07Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 8 - Kamionaci vs vybrzdovac video 08Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 9 - Kamionaci vs vybrzdovac video 09Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 10 - Kamionaci vs vybrzdovac video 10Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 11 - Kamionaci vs vybrzdovac video 11Kamioňáci předvedli, jak dát dokonalou lekci vybrzďovači (video) - 12 - Kamionaci vs vybrzdovac video 12
Nedoporučujeme to ani za vhodných okolností opakovat, lekce je to ale dokonalá

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 47 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše