Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení

Zkontrolovat motorový prostor je v případě, kdy nemůžete nastartovat auto, jistě dobrý nápad. Tady ale byla potíž někde úplně jinde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení

29.8.2018 | Mirek Mazal

Zkontrolovat motorový prostor je v případě, kdy nemůžete nastartovat auto, jistě dobrý nápad. Tady ale byla potíž někde úplně jinde.

Někteří lidé se smějí, když někdo nemůže nastartovat modernější auto a v reakci na to jde otevřít kapotu motoru. „Tam nic nenajdeš,” říkají. Pravda, u moderních vozů toho svépomocí opravíte o dost méně než u těch starších, není ale pravdou, že v motorovém prostoru nenajdete vůbec nic. Pokud bude problém třeba ve zkorodovaném kontaktu akumulátoru, najdete a opravíte jej velmi snadno. Někdy toho ovšem pod kapotou najdete i víc, než byste si přáli.

Přesvědčila se o tom jedna žena z Wisconsinu, která po otevření kapoty byla dokonce nucena zavolat policii. Její SUV nešlo nastartovat, problém ale nebyl primárně technického rázu - když otevřela kapotu, našla hada omotaného kolem baterie a klínového řemene. Řidička málem dostala infarkt a měla štěstí, že se had nevyděsil stejným způsobem a nezaútočil.

Přivolaná policejní hlídka plánovala vymotat zvíře z motoru, ale had se nechtěl nechat vytáhnout. Muži s odznaky si raději nechali zavolat specialistu na odchyt jedovatých plazů Steva Kellera, který věděl, co si počít. Zkušeně vyprostil nezvaného hosta z motorové části a převezl ho na chovnou stanici.

Auto značky GMC přesto odjelo do servisu na pomocí odtahové služby, protože bylo potřeba provést kontrolu a urovnat rozhozený řemen. Policejní oddělení na sociální síti Kellerovi poděkovalo za asistenci, bez jeho zákroku by zásah trval podstatně déle. Zachránce hada identifikoval jako Krajtu královskou, což je menší jedinec z čeledi hroznýšovitých původem od středu Afriky. V jiných oblastech se většinou objevuje vinou nepozorných chovatelů.

Zvíře netradiční akci ustálo bez újmy na zdraví, jen bylo vyděšené a unavené, napsali policisté k veřejnému oznámení. Ani slovo nepadlo o tom, kde by se živý had mohl najednou objevit zrovna pod kapotou auta. S největší pravděpodobností hledal teplo a velké SUV se mu zdálo akorát pro jeho mohutné tělo.

Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení - 1 - GMC had v motoru foto 01Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení - 2 - GMC had v motoru foto 02Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení - 3 - GMC had v motoru foto 03Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení - 4 - GMC had v motoru foto 04
Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení - 5 - GMC had v motoru foto 05Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení - 6 - GMC had v motoru foto 06Když vám nejde nastartovat auto, dávejte pozor při otevírání kapoty. Může tam čekat překvapení - 7 - GMC had v motoru foto 07
Nepříjemný zážitek má za sebou majitelka SUV. Po otevření kapoty na ni vykoukl had, který se nechtěl vzdát svého teplého místečka

Zdroj: Omro Police Department@Facebook

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše