Reklama

Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video)

Když se řekne auto vhodné na proplétání se hustým městským provozem, představíte si leccos. Velký náklaďák s návěsem ale asi nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video)

17.3.2017 | Petr Miler | 4 příspěvky

Když se řekne auto vhodné na proplétání se hustým městským provozem, představíte si leccos. Velký náklaďák s návěsem ale asi nebude.

Kde je vůle, je i způsob, říká se obvykle v momentech, kdy se někdo o něco pokouší za ne zrovna příznivých okolností. Jízda s dlouhým, těžkým a z podstaty hůře ovladatelným nákladním autem s návěsem patří při proplouvání hustým městským provozem mezi ně a člověk by řekl, že předvádět něco takového je prakticky nemožné. Jenže přiložené video vás přesvědčí o opaku.

Pochází z australského Sydney a okolnosti zachycené jízdy nejsou známé. Nevíme tedy, zda dotyčný někam velmi chvátal, zapomněl, co řídí, byl pod vlivem něčeho dopřávajícího mu více odvahy nebo jen udělal nějakou chybu, kterou pak složitě řešil. Vidět ale v jeho podání můžeme přesně výše popsané - kterak se dlouhým a těžkým s kolosem proplétá provozem, jako by seděl za volantem Mini Cooperu.

Těsně před křižovatkou se tak bez bázně a hany pustí na tříproudé silnici do úplně pravého pruhu, aby pak pod plnými brzdami vyšachoval vedle něj jedoucí kompakt. Zvládne to v situaci, kdy už nedaleko před ním stojí kolona vozů čekající na zelenou a za kouře od pneumatik se přesune postupně o tři pruhy doleva, což mu zajistí pozici před pick-upem, který byl též původně vedle něj. Musí mu udělat trochu místo, pravda, ale jeho řidič asi dobře věděl, že před kamionem jsme si všichni rovni a klást odpor by se nemuselo vyplatit.

Takto mine nejen onen pick-up, ale i další stojící auta a elegantně zapluje do kýženého pruhu, kde se plynule připojí k provozu na silnici, kterou kříží. A dál jede velmi agilně, takže se nezdá, že by jeho předchozí manévry byly náhodou.

Buď je to velký borec, který přesně věděl, co dělá a můžeme před jeho schopnostmi smeknout. Nebo velký klikař, který se pustil do příliš odvážného manévru a za zdravou kůži svou i okolních lidí může děkovat jen bohu. A nebo je to blbec, který vůbec neví, jak se takové auto řídí a měl tady jen více štěstí než rozumu. Posuďte sami, jeho manévr je na každý pád spektakulární...

Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 1 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 01Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 2 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 02Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 3 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 03Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 4 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 04Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 5 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 05Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 6 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 06Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 7 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 07Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 8 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 08Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 9 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 09Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 10 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 10Klikař, nebo borec? Proplétat se provozem jde i s náklaďákem s návěsem (video) - 11 - Nakadak se propleta mestskym provozem video 11
Podobný styl jízdy s takovým autem se vážně nevídá...

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama