Reklama

Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4

Není to Bugatti, ani nic až tak extrémně exotického, ale ještě vcelku obyčejný McLaren. Jeho dominance je ohromná, navzdory pohonu pouze zadních kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4

28.9.2017 | Petr Miler | 43 příspěvků

Není to Bugatti, ani nic až tak extrémně exotického, ale ještě vcelku obyčejný McLaren. Jeho dominance je ohromná, navzdory pohonu pouze zadních kol.

O Tesle Model S si můžete myslet kde co, ale jednu věc ji upřít nelze - je neskutečně rychlá v krátkých sprintech. Ty delší už ji tolik nejdou, ze známých důvodů, v těch čtyřistametrových ale osvědčí výhody rychlého nástupu vysokého výkonu elektrického motoru a pohonu 4x4. Její odpich je takový, že proti naprosté většině i velmi výkonných sporťáků získá na prvních metrech takový náskok, že ji na krátké vzdálenosti prostě nestáhnou. Chce důkaz? Nedávné „největší sprinterské klání roku” Tesla Model S P100D ovládla, i když proti ní stálo třeba i takové Ferrari 488 GTB, později vyhlášené za nejlepší řidičské auto světa.

Co jsme ale v tomto klání neviděli, je McLaren 720S, konkurent třeba zmíněného Ferrari. Už technické parametry tohoto auta naznačují, že jde o velmi rychlý stroj, však je to malé kupé se 720 turbokoňmi. Jenže jeho dynamika v praxi je přesto překvapivá. Možná je to jen tím, že výkonu je reálně ještě více, spíše to ale vypadá, že technici McLarenu přišli s některými zcela novými řešeními, o kterých si konkurence nechává jen zdát. Na svůj udávaný i teoreticky vyšší výkon je tento stroj neskutečně rychlý.

Ukázaly to už stopky, ještě srozumitelněji to ale vykreslí srovnání právě s králem sprintů, Teslou Model S P100D. Popravdě řečeno bychom čekali, že 720S Teslu „udělá”, možná i na 400 metrech, jenže obvyklým stylem - nejprve výrazně ztratí, později Model S dožene a o něco málo předežene. Skutečnost? Podívejte se níže - McLaren Teslu doslova ničí, trhá na cucky a zašlapává do země. Pouze v první chvilce je Model S nepatrně rychlejší, přitom McLaren je stále jen zadokolka, která mívá se starty problém. Záhy ale přijde předjetí a postupná anihilace, když se 720S kolem Model S prožene jak Pendolino kolem motoráku.

Někteří hovoří o 720S jako o prvním supersportu nové generace, který je zejména díky rozsáhlému použití elektroniky ještě mnohem rychlejší, než jak jeho technické parametry naznačují. Možná to nejsou přehnaná slova, však se zdá být až neuvěřitelné, jak rychle se 720S odpíchne z místa, i když nemá pohon všech kol. Těšíme se na srovnání třeba s oním Ferrari - nejen ve sprintu...

Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 1 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 01Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 2 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 02Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 3 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 03Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 4 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 04Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 5 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 05Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 6 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 06Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 7 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 07Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 8 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 08Konečně se našlo auto, které ničí Teslu Model S ve sprintu. A to ani nemá 4x4 - 9 - Tesla Model S P100D vs McLaren 720S drag 09
Při všech zinscenovaných kláních McLaren Teslu doslova roztrhal. Jako žádný jiný srovnatelný sporťák před ním

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 43 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše