Lada XCode se ukázala na prvním oficiálním snímku, třídveřová nakonec není

17.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový ruský koncept počítá se dvěma páry bočních dveří. Postaven by měl být na základech Dacie Duster, jejíž mechaniku nejspíše převezme.

Minulý týden se objevily první informace o příchodu nové koncepční Lady XCode. Ta podle všeho bude debutovat 24. srpna na moskevském autosalonu, přičemž se s ní nejspíše počítá pro se sériovou výrobu. Ruská automobilka chce navýšit svůj poněkud chřadnoucí podíl na skomírajícím domácím trhu, a proto v posledních měsících odhaluje jednu produkční či koncepční novinku za druhou.

XCode v mnohém připomíná již existující model X-Ray, který vznikl na bázi Dacie Sandero. Ve srovnání s ním se ale dočká velkorysejší světlé výšky, pročež Lada nejspíše jako dárcovský vůz použila jiný model rumunské automobilky, a sice Duster. Ač to tedy na snímku z minulého týdne i na aktuálním oficiálním nevypadá, dorazit by měl mnohem větší vůz než Lada X-Ray.

Z momentálně odhaleného snímku je přitom patrné, že spekulace o příchodu třídveřové karoserie se ukázaly být lichými. Také XCode tedy dostane dva páry dveří, s nimiž spáruje výrazné prolisy ve tvaru písmene „X“ na bocích. Ve stejném designu bude vyvedena také příď a záď, zatímco svažující se střecha počítá s kontrastním lakem, a to včetně čelního okenního sloupku.

Po stránce mechanické bude možné počítat s pohonem předních i všech čtyř kol, přičemž s ohledem na ruský trh lze počítat především s benzinovými motory. Jelikož ovšem Lada chce výrazněji expandovat také na západní trhy, dá se předpokládat, že z dárcovské Dacie převezme také dieselový agregát. Zda tomu tak ale skutečně bude, to zjistíme až příští týden.

Lada XCode se ukázala na prvním oficiálním snímku, třídveřová nakonec není - 1 - Lada Xcode Concept nove foto 01Lada XCode se ukázala na prvním oficiálním snímku, třídveřová nakonec není - 2 - Lada Xcode Concept nove foto 02
Oficiální snímek koncepční Lady XCode toho i po zesvětlení odhaluje méně...

Lada XCode se ukázala na prvním oficiálním snímku, třídveřová nakonec není - 3 - Lada Xcode Concept prvni foto
...než uniknuvší fotka z minulého týdne

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše