- -

Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu

Konec Lancie byl ohlášen už před třemi léty, ještě loni jste si ale u nás mohli koupit model Ypsilon. Teď nemůžete ani to, značka už tu nenabízí vůbec nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu

9.5.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Konec Lancie byl ohlášen už před třemi léty, ještě loni jste si ale u nás mohli koupit model Ypsilon. Teď nemůžete ani to, značka už tu nenabízí vůbec nic.

Takřka na den přesně byla před třemi lety oznámen konec Lancie. Nebyl ovšem úplný, poslední roky existence ale měla tato značka dožít pouze v domovské Itálii s jediným modelem v nabídce. Že se to nakonec nestalo, víme dobře - ještě v roce 2015 bylo u nás prodáno 57 aut této značky, loni 17. Tím registrace Lancie vyrovnaly Rolls-Royce, která ale hraje zcela odlišnou ligu.

Takže si to Italové rozmysleli? Ne tak docela, jen soudný den z nějakého důvodu nastal až téměř v polovině letošního roku. Až nyní Lancia konečně nadobro opustila všechny trhy krom toho italského a pokud tedy nyní zavítáte na web Lancia.cz, nedočkáte se nabídky modelů, ale jen několika málo slov v podobě vět „Už jste vlastníkem Lancie? Pro informace a servisní služby klikněte dál!“ Tím ale prezentace značky končí, veškeré ostatní odkazy již vedou k jiným značkám koncernu FCA.

Italský web obsahuje akční nabídku, jejíž částí je dotace ve výši až 6 000 Eur (cca 160 500 Kč). Ty přitom představují takřka až polovinu kupní ceny modelu Ypsilon, nabídka je ovšem platná pouze do konce května. Je tak otázkou, co bude nadále - zda se Italové pouze snaží nalákat na zbývající skladové kusy a následovat bude i konec Lancie ve své domovině, či přijde nová nabídka.

Jisté je tedy aktuálně jediné, Lancia jako značka nabízená na evropských trzích nyní definitivně zemřela. Pokud jste jejími fanoušky a toužili jste po zcela novém modelu Ypsilon, budete již muset vyrazit rovnou do Itálie. Vztahovat by se na vás jakožto na cizince ovšem měli pouze slevy ve výši 5 000 Eur (133 750 Kč), zapomenout pak nejspíše musíte také na financování skrze tamní finanční instituce.

Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 1 - Lancia konec definitivni 01
Český web Lancie dále funguje, nabídne vám ale už jen auta jiných značek koncernu FCA

Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 2 - Lancia konec definitivni 02Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 3 - Lancia konec definitivni 03
A jinde tomu není jinak. Pozoruhodné je, že v Německu a Francii vám poděkují za zájem, u nás nikoli

Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 4 - Lancia konec definitivni 04
Jen italský web značky nabízí auta

Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 5 - Lancia Ypsilon facelift 2015 nove foto 01Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 6 - Lancia Ypsilon facelift 2015 nove foto 02Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 7 - Lancia Ypsilon facelift 2015 nove foto 03Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 8 - Lancia Ypsilon facelift 2015 nove foto 04Lancia je definitivně po smrti. Podívejte se, co zbylo z jejího českého webu - 9 - Lancia Ypsilon facelift 2015 nove foto 05
Lancia Ypsilon se předloni dočkala modernizace, ta už nyní udělá radost jen Italům

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše